Zpět na » Premier League » Liverpool s Manchesterem City hrál překvapivě bez branek. Mahrez však zahodil penaltu

Premier League - Liverpool s Manchesterem City hrál překvapivě bez branek. Mahrez však zahodil penaltu

Liverpool s Manchesterem City hrál překvapivě bez branek. Mahrez však zahodil penaltu © skysports.com - Liverpool v utkání s Manchesterem City

1

07.10. - REVIEW Fanoušci na Anfield Road viděli představení dvou předních týmů z tabulky. Před utkáním byl domácí celek o skóre druhý právě za Manchesterem City. Utkání slibovalo útočně laděnou bitvu, což se však úplně nepotvrdilo. Nejvýraznější šanci, pokutový kop, Manchester v závěru zápasu proměnit nedokázal a jiné góly jsme v utkání bohužel neviděli.

Liverpool FC - Manchester City 0:0

Liverpool FC: Alisson - Joe. Gomez, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Milner (29. Keïta), Henderson, Wijnaldum - M. Salah, Firmino (73. Sturridge), Mané.

Manchester City:
Ederson - Walker, Stones, Laporte, Mendy - B. Silva, Fernandinho, D. Silva - Mahríz, Agüero (65. Jesus), Sterling (76. Sané).

První šanci v zápase si vypracoval domácí celek ve čtvrté minutě. Liverpool podnikl rychlý protiútok. Joseph Gomez připravil míč pro svého spoluhráče. Mohamed Salah levou novou minul branku. Pak se hra přelévala ze strany na stranu bez výraznějšího momentu. Tím se stal až skluz Bernarda Silvy na Salaha. Hostující hráč viděl za tento faul žlutou kartu.

Domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, ale svůj tlak na polovině soupeře nedokázal přetavit v gól. Ve druhé polovině prvního poločasu se do šancí dostával také Manchester. Ani on se prosadit nedokázal. K vidění bylo v první části hry velké množství soubojů o míč. Oba týmy hrály hodně defenzivně.

První šanci druhého poločasu měl domácí Joseph Gomez, ale jeho rána levou nohou ze střední vzdálenosti byla zblokována. Deset minut hry po začátku druhé půle dostal hostující Sergio Agüero žlutou kartu za poněkud zbytečný faul.

Velkou příležitost, první gólovou, měl Manchester. Rijád Mahríz dostal přihrávku do náběhu a to nemyslel vůbec špatně. Jeho rána levou novou o malý kousek minula vzdálenější tyč. Domácí obrana nedokázala zareagovat. Třetím hráčem, který dostal žlutou kartu, byl Benjamin Mendy, který poslal k zemi rozběhnutého soupeře.
Patnáct minut před koncem zápasu měl velkou šanci znovu hostující celek. Mahríz nedokázal ránou z první přesněji trefit branku, gólman vytáhl na roh.

Zklamaný Mahríz po neproměněné penaltěHostující Rijád Mahriz po neproměněném pokutovém kopu (zdroj: premierleague.com)

V 85. minutě přišel klíčový moment zápasu. Virgil van Dijk poslal v pokutovém území soupeře k zemi, pokutový kop pro Manchester City. Rijád Mahriz z penalty vůbec netrefil branku. Hostující celek se mohl dostat do vedení, ale pokutový kop trestuhodně zahodil.

V závěru zápasu pak ještě dostal žlutou kartu Georginio Wijnaldun. Zápas gól nepřinesl, a tak se oba týmy rozešly po bezbrankové remíze. První tři místa Premier League mají kluby se stejným počtem bodů. 20 bodů mají shodně Manchester City, Chelsea a také Liverpool.

Další nedělní výsledky 8. kola Premier League:

Fullham FC - Arsenal FC 1:5 (44. Schürrle - 29. A. Lacazette, 49. A. Lacazette, 67. Ramsey, 79. Aubameyang, 90+1. Aubameyang)
Southampton FC - Chlesea FC 0:3 (30. E. Hazard, 57. Barkley, 90+3. Morata)