Zpět na » Premier League » Rosický se v Premier League poprvé trefil

Premier League - Rosický se v Premier League poprvé trefil

0

12.02. - Týden se sešel s týdnem a Fotbalportal.cz přichází se svým druhým vydáním rubriky Česká stopa, která se zabývá výkony Čechů v Premier League. V utkáních 27. kola se představili celkem 4 krajané a někteří z nich o sobě dali opět vědět.

Naše ohlédnutí začněme rovnou na Emirates Stadium, kde včera Arsenal hostil Wigan. Trenér domácích Arsene Wenger postavil už poněkolikáté za sebou na levý kraj zálohy českého záložníka Tomáše Rosického a znovu nelitoval. Kapitán národního mužstva od úvodu potvrzoval své kvality a po 10 minutách hry poprvé zahrozil. Nejprve se na pravém okraji vápna uvolnil a následně vystřelil. S jeho ranou si však Kirkland v bráně hostů věděl rady. Ve 12. minutě se bývalý brankář Liverpoolu musel ohánět daleko více. „Malý Mozart“ se po uličce od svých spoluhráčů uvolnil v šestnáctce, ale střelecký pokus z nízkého úhlu stačil Chris Kirkland vyrazit na roh. Gunners se dlouhou dobu museli vyrovnávat s nepříznivým stavem, protože až do 80. minuty prohrávali s Latics 1:0. Pak si ovšem dal vlastní gól Hall a jen o 5 minut později přišly velké chvíle bývalého hráče Borussie Dortmund. Na hranici pokutového území rozehrál akci, která vedla k přečíslení hostující defenzívy a po centru Baptisty z pravé strany se „Rosa“ v Premier League poprvé trefil. Nutno dodat, že gól vstřelil netradičně hlavou. To však domácím příznivcům bylo jedno a po zápase českého fotbalistu vynášeli do nebes, neboť jeho branka se záhy ukázala jako vítězná.

Český reprezentant po utkání doslova oplýval radostí. „ Konečně se mi to podařilo. Tento gól byl první ligový od května minulého roku, kdy jsem skóroval ještě v dresu Dortmundu. Od té doby jsem s tím bojoval. Samozřejmě trefil jsem se v „nároďáku“ a také za Arsenal v jiných soutěžích, jenže v Premiership se mi to povedlo až nyní. Momentálně můžu být šťastný dvakrát, protože branku jsem dal hlavou a musel bych hodně pátrat v paměti, abych si vzpomněl na to, kdy jsem vstřelil podobný gól,“ uvedl Rosický.
Tomáš Rosický (Arsenal):
Hodnocení podle Skysports.com: 8 z 10 možných, nejlepší známka z hodnocených hráčů Arsenalu
Komentář podle Skysports.com: Rozhodl zápas

Čech si proti Boro příliš nezachytal
Chelsea doma hostila Middlesbrough a do její brány se posedmé po zranění postavil Petr Čech a šestou nulou za sebou vychytal domácím vítězství. Ono tvrzení vychytal je v tomto případě poněkud relativní. Český brankář totiž proti útočníkům hostí zasahovat nemusel. Během zápasu byly někdy až desetiminutové prodlevy, kdy si Čech nesáhl na míč, protože k tomu neměl důvod. Obrana Blues pracovala perfektně a Middlesbrough se ze svých 3 střeleckých pokusů netrefilo mezi tyče ani jednou. Nemůžeme však tak úplně tvrdit, že náš gólman přišel k čistému štítu zadarmo. V prvním poločase se zapotil po hlavičce Viduky, která ovšem jeho svatyni minula Ve druhém dějství se dokonce třásla konstrukce Čechovy brány. Anglický záložník Boro Stewart Downing se z velké vzdálenosti rozhodl centrovat z levého okraje hřiště, ale nepovedený centr se ve vzduchu zkroutil a k úžasu Petra Čecha i celého Stamford Bridge ho zastavilo až břevno. Poté přišlo pro reprezentačního gólmana období „nudy“ a mohl tak v klidu sledovat, jak jeho spoluhráči dokráčeli k výhře 3:0.
Petr Čech (Chelsea):
Hodnocení podle Skysports.com: 7 z 10 možných, 5. nejlepší známka z hodnocených hráčů Chelsea.