Zpět na » Premier League » Jürgen Klopp Mohamedu Salahovi nadále věří, navzdory selhání v několika šancích

Premier League - Jürgen Klopp Mohamedu Salahovi nadále věří, navzdory selhání v několika šancích

Jürgen Klopp Mohamedu Salahovi nadále věří, navzdory selhání v několika šancích © riseofthekop.com, fotbalportal.cz - Klopp a Salah

2

30.09. - VIDEO Mohl se stát hrdinou utkání na Stamford Bridge. Mohamed Salah měl proti Chelsea několik vyložených příležitostí. Skórovat se mu ovšem ani v jednom případě nepovedlo. V 66. minutě jej Jürgen Klopp stáhl ze hřiště. Německý kouč ovšem nechce, aby za tím byla hledána nějaká nedůvěra. Svému hráči nadále věří, rozhodně jej nemíní zatracovat po jednom zápase.

Snažil se, dřel. Neustále se nabízel a chtěl míč. A také chtěl skórovat. Jenomže Mohamedu Salahovi nebylo proti Chelsea souzeno. V prvním poločase v dobré pozici poslal levačkou jen lehký pozdrav brankáři Arrizabalagovi. Věděl, že umí zakončit lépe. Pak se znovu dostal prakticky do stejné palebné pozice, ale tentokrát letěl míč z jeho kopačky vysoko a značně nepřesně.

Největší jeho šance přišla, když obdržel přihrávku od Firmina, v souboji přesprintoval a přetlačil Alonsa, následně udělal kličku gólmanovi a pak se snažil uklidit míč do odryté brány. Chelsea ovšem zachránil vracející se Rüdiger.

V 66. minutě pak byl Mohamed Salah vystřídán. Jeho místo zaujal Xherdan Shaqiri. Jürgen Klopp po utkání odmítl jakkoliv kritizovat svého hráče.

„Nebyl to Salahův nejlepší zápas v kariéře. To stoprocentně ne. V utkání, jako bylo toto, neustále přicházejí situace, které z vás činí hráče světové extratřídy. Někdy zkrátka uděláte chybu, selžete...to se stane.“

„Chtěl být hráčem, který rozhodne zápas. Chtěl v těchto situacích skórovat. Je to jako jízda na kole. Není to tak, že se ráno vzbudíte a nemůžete dát gól.“

Zatímco Salah neskóroval, vzrůstající formu znovu potvrdil Daniel Sturridge.

„Od té doby, co jej znám, je teď v té nejlepší formě. Je to skvělé. Jsem za něj moc šťastný. Když přišel do kabiny, byl opravdu hodně hlasitý. Kluci mu to přejí.“

Německý kouč si pochvaloval výkon svých svěřenců. Jen jej mrzely neproměněné šance.

„Měli jsme šest sedm obrovských příležitostí. My jsme jim dali jednu možnost a oni toho využili. My jsme to nedokázali. Takový je ale život. Dokud budeme hrát tak, jak jsme hráli proti Chelsea, budeme vyhrávat.“

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.