Zpět na » Premier League » Mourinho vs. Pogba, Ferguson vs. Keane – Historie třaskavých vztahů mezi hráči a manažery United

Premier League - Mourinho vs. Pogba, Ferguson vs. Keane – Historie třaskavých vztahů mezi hráči a manažery United

Mourinho vs. Pogba, Ferguson vs. Keane – Historie třaskavých vztahů mezi hráči a manažery United © skysports.com, fotbalportal.cz - Ferguson vs. Keane

5

Líbilo se

28.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vře to na Old Trafford, skutečně to velmi vře. Již delší dobu je hlavním tématem vztah Josého Mourinha a Paula Pogby. Po tom, co bylo k vidění v posledních dnech, snad nikdo nepochybuje o tom, že ti dva si rozhodně kolem ramen nepadnou. Jak dlouho to může ještě trvat? Mohou ti dva vůbec vydržet společně v jednom klubu? Historie United pamatuje několik takových případů.

José Mourinho rozhodně není prvním manažerem, který má rostoucí problémy s jedním z nejlepších hráčů Manchesteru United. A je nepravděpodobné, že by byl posledním.

Střety mezi hráči a trenéry jsou dominantní součástí fotbalu. Čím větší klub a čím větší hráč, tím větší pak následný pád bývá.

Reakce Josého Mourinha na příchod Paula Pogby při středečním tréninku byla více než výmluvná. Problémy mezi těmi dvěma rozhodně jsou. Video obletělo celý svět a mohl to vidět každý.

Pojďme se podívat trochu do historie na ty nejtřaskavější a nejbizarnější problémy mezi manažery a hráči Manchesteru United v éře Premier League.

Sir Alex Ferguson vs. Roy Keane

Ve své autobiografii Alex Ferguson problémy s Royem Keanem podrobně popsal. K rozbití vztahu mezi ním a tehdejším kapitánem Red Devils došlo krátce před velmi bouřlivým odchodem Roye Keane z klubu. Psal se rok 2005.

Vzhledem k již existujícímu napětí mezi oběma těmito muži, předsezónním problémům v Portugalsku a rozhovoru pro klubovou televizi na konci října, při kterém Roy Keane velmi kritizoval několik svých spoluhráčů, nebylo toto interview nikdy veřejně vysíláno.

gsvd

(zdroj: skysports.com)

Ferguson pak ve své knize vysvětlil, že video následně ukázal zbytku týmu. Proběhly rozhovory s Edwinem van der Saarem a Ruudem van Nistelrooyem. Poté Ferguson svým zaměstnancům vzkázal, že Roy Keane musí odejít.

Třináctiletá kariéra Roye Keana v Manchesteru United skončila 18. listopadu 2005. Keane se k celé věci později samozřejmě vyjádřil po svém. Každopádně, když se Alex Ferguson ocitl na začátku letošního roku na jednotce intenzivní péče kvůli krvácení do mozku, poslal mu Roy Keane zprávu s přáním brzkého uzdravení.

Sir Alex Ferguson vs. David Beckham

V autobiografii psal Alex Ferguson i o dalším velkém příběhu. Tentokrát se jednalo o Davida Beckhama. Tuto story znají snad všichni fotbaloví fanoušci. Ferguson viděl na Beckhamovi, že se upozaďuje fotbal před jinými věcmi, také snil o přestupu do Realu Madrid. Jeho výkony se zhoršily.

Příběh zahrnuje i legendární scénu z kabiny, kdy Alex Ferguson nakopl kopačku, která Davida Beckhama zasáhla do hlavy.

sagvdv

(zdroj: skysports.com)

Ferguson to následně vysvětlil těmito slovy: „V poslední sezóně jsme si uvědomili, že Davidova pracovní morálka klesá. Slyšeli jsme také zvěsti o tom, že koketuje s Realem Madrid. Hlavním problémem bylo, že klesala jeho výkonnost.“

„Mé poselství bylo oznámeno všem členům představenstva. Znali mě. V momentě, kdy si hráč Manchesteru United myslel, že je větší než manažer, musel odejít. Byl jsem zvyklý říkat: V okamžiku, kdy manažer ztratí svou autoritu, nemáte klub. Hráči to pak budou zkoušet dál a dál, pak budete mít větší a větší potíže.“

David Moyes vs. Patrice Evra

V květnu 2014 oznámil Manchester Evening News, že nástupcem Alexe Fergusona bude jeho krajan David Moyes. Jenomže ten na Old Trafford nevydržel ani jednu celou sezónu. Prožil turbulentní úsek kariéry. Problémy měl s Patricem Evrou.

Zvěsti tvrdí, že se vše mělo vyhrotit kvůli slaninovým sendvičům. Mělo k tomu dojít v letištním salónku před odletem na zápas Ligy mistrů.

Moyes údajně také pracoval na možných námluvách s novými akvizicemi, zejména s hráči na pozici levého obránce. A to včetně Luka Shawa, který přišel v létě po Moyesově odchodu. Ovšem zároveň chválil Evru jako „jednoho z největších lídrů, jaké kdy poznal“. Později se tato dvojice znovu sešla ve West Hamu.

Louis van Gaal vs. Fabio Da Silva

Na začátku tohoto roku v rozhovoru pro ESPN se bývalý obránce Manchesteru United Fabio Da Silva rozpovídal o svém konci v Divadle snů. Louis van Gaal mu toto zprávu oznámil v klubové kantýně.

Řekl: „Jednoho dne jsem byl v jídelně a čekal jsem na jídlo. Louis van Gaal s námi hovořil po jídle každý den. Měl jsem poranění hlavy. Dotkl jsem se toho místa. Po třech čtyřech vteřinách se Louis van Gaal dotkl mé hlavy a řekl: Proč mě nerespektuješ?“

„Vstal jsem a řekl jsem: Vždy jsem vás respektoval a respektuju. Nikdy jsem neřekl nic, co by můj respekt snížilo. Jsem většinou trpělivý, ale tehdy jsem se dost naštval. Neudělal jsem nic špatného. Antonio Valencia mi poté řekl: Už nebudeš nastupovat. Měl takřka pravdu. Hrál jen opravdu sporadicky.“

„Miluju Manchester United, ale byl jsem zoufalý. Musel jsem odejít. Jen kvůli tomuto jednomu muži. Vše ostatní se mi líbilo. Nemohl jsem s ním dále vycházet.“

„V jeho první sezóně si mě Louis van Gaal pozval do kanceláře a oznámil mi: Můžeš odejít. To setkání trvalo jednu minutu. Bylo to jen: Můžeš odejít. Chvíli mi trvalo, než jsem odešel z kanceláře. Chtěl jsem zoufale odejít. Byl jsem zděšen. Miloval jsem vše, co se týkalo Manchesteru United.“

Louis van Gaal vs. Ángel Di María

Poté, co v roce 2015 opustil Manchester United a zamířil do Paris Saint-Germain, si Ángel Di María postěžoval na to, že pod vedením Louise van Gaala musel nastupovat na různých pozicích. a uvedl: „Nedali mi prostor se pořádně usadit a zvyknout si.“

Louis van Gaal rád vrací údery a udělal to i v případě argentinského reprezentanta. Obvinil Ángela Di Maríu z toho, že nebyl schopen převzít zodpovědnost v Manchesteru United ani na jednu sezónu. V té vstřelil pouhé čtyři branky.

wfasv

(zdroj: skysports.com)

Přestřelka pokračovala dál. V rozhovoru pro ESPN Radio v rodné Argentině Ángel Di María obvinil Louise van Gaala.

„Louis van Gaal má svou filozofii. Je to jeden z důvodů, proč jsem chtěl Manchester United opustit. Věci nefungovaly tak, jak bych si představoval. Louis van Gaal neustále měnil mou pozici. Je těžké se mu přizpůsobit. Měl jsem s ním spoustu problémů.“

Louis van Gaal vs. David de Gea

Jistě si to každý ještě moc dobře pamatuje. Byl poslední den letního přestupového období roku 2015. David de Gea byl na cestě z Manchesteru United do Realu Madrid. Přestup byl domluven. Jenomže celá dohoda padla na tom, že se administrativně nestihlo vše dořešit. To vše v poslední hodině.

wqaASC

(zdroj: skysports.com)

Nejprve španělský gólman tvrdil, že mezi ním a nizozemským lodivodem žádné problémy nebyly. Později, v létě 2016, kdy Louise van Gaala nahradil u kormidla José Mourinho, se David de Gea přeci jen více rozpovídal.

„Je pravdou, že v uplynulých dvou letech jsme nebyli na úrovni, na které by si tento klub zasloužil být. V Manchesteru United jsme postrádali manažera, jakým je José Mourinho. Chyběla nám osobnost a člověk, který je tím pravým vítězem. To, že je teď tady, je skvělé.“

José Mourinho vs. Paul Pogba

Vztah mezi José Mourinhem a Paulem Pogbou se očividně zhoršil poté, co v minulé sezóně předváděl francouzský záložník špatné výkony a Special One prohlásil, že sám Pogba byl měl vysvětlit, proč hraje tak, jak hraje.

Letos v létě pak Paul Pogba připustil, že mezi ním a Mourinhem k jistým malým problémům došlo. To bylo během zlatého světového šampionátu v Rusku. Poté se objevil Pogbův agent Mino Raiola. Uvedl, že svého klienta nabídl Manchesteru City i dalším klubům.

Paul Pogba stále zůstává v Manchesteru United, i když zvěstí všude kolem proběhlo spoustu. Zejména o zájmu Barcelony. Vyskytly se první zprávy o napjatém vztahu mezi Pogbou a Mourinhem.

Tyto zprávy se naplno prokázaly právě tuto středu při videu z tréninku. Ten následoval po vyřazení Manchesteru United z Carabao Cupu. Doma podlehl Derby County po penaltovém rozstřelu. Pogba sledoval zápas jen z tribuny. Následně José Mourinho prohlásil, že Pogba už nadále nebude zástupcem kapitána Rudých ďáblů...

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Mourinho nezvládl krizi středního věku. Zatvrdil se a žije z toho co kdysi dokázal.
Dokázal velký věci, ale těch úspěchů podle mě už nikdy nedosáhne, pokud se nedokáže odprostit od toho co bylo. Ten svojí nervozitu a frustraci přenáší jak může a kde jen může.
Mourinhova pověstná třetí sezóna. Nikdo na to už nemá nervy. Škoda, býval to skvělý manažer a skvělá kontroverzí figurka. Teď už je jen šeď.

Bal-lack

Ferguson vzdy mel pravdu, protoze mel vysledky, jeho fotbal daval smysl, proto kdyz byl konflikt, bylo jasne kdo opusti klub. A ted kdyz koukam na ty dva sasky Pogbu a Mourinha, tak preji aby tahli doprdele oba. Fotbal se zmenil a Mourek se tomu neprizpusobil, bude prohravat dle me furt.

BeckhamKakaZidane
DeviI - 28.09. Odpovědět

Přesně tak........ A to Keane i Becks něco hráli oproti těm dnešním kokotum

DeviI
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články