Zpět na » Premier League » Chelsea se trápila a poprvé ztratila body. Arsenal vyhrál o dvě branky i s pomocí rozhodčího

Premier League - Chelsea se trápila a poprvé ztratila body. Arsenal vyhrál o dvě branky i s pomocí rozhodčího

Chelsea se trápila a poprvé ztratila body. Arsenal vyhrál o dvě branky i s pomocí rozhodčího © skysports.com - Aubameyang

1

23.09. - REVIEW Chelsea doma překvapivě jen remizovala s West Hamem. Londýnské derby nenabídlo mnoho šancí a neviděli jsme žádné branky. Arsenal naopak vyhrál čtvrtý zápas v řadě a potvrdil dobrou formu. Zvítězil 2:0 nad Evertonem. Trefil se Lacazette a druhou branku přidal Aubameyang z neodpískaného offsidu.

West Ham - Chelsea FC 0:0

West Ham United: Fabiański - Zabaleta, Diop, Balbuena, Masuaku - Obiang, Rice, Noble (C) (85. Ca. Sánchez) - Jarmolenko, Antonio (65. Lucas Pérez), Anderson (74. Snodgrass).

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger (70. Cahill), David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (79. Barkley) - Willian, Giroud (65. Morata), E. Hazard.

První větší šance utkání přišla až po půl hodině hry. Antonio z úhlu přestřelil branku. West Ham hrozil především z protiútoků. Po dalším zahrozil znovu Antonio, tentokrát branku trefil, ale Arrizabalagu neprostřelil.

Ve druhém poločase se konečně dostala ke slovu Chelsea. Morata se po odraženém míči dostal ke střele z blízka, ale Fabiański dobře vyběhl a pokus zneškodnil.

Největší šanci utkání neproměnil Jarmolenko. Hlavou z malého vápna nepochopitelně selhal. V nastaveném čase ještě z dálky vyzkoušel Barkley technickou střelu na zadní tyč, ale Hammera nepřekonal.

Giroud

Arsenal FC - Everton FC 2:0

Branky: 56. A. Lacazette (Ramsey), 59. Aubameyang (Ramsey)

Arsenal FC: Čech (C) - Bellerín, Mustafi, Papastathopoulos (39. Holding), Monreal - Torreira, Xhaka - Özil, Ramsey (80. Welbeck), Aubameyang (69. Iwobi) - A. Lacazette.

Everton FC: Pickford - Kenny, M. Keane, K. Zouma, Digne - Gueye, Davies (C) - Walcott (72. Bernard), G. Sigurdsson, Richarlison - Calvert-Lewin (72. Tosun).

Čech musel hned na začátku likvidovat samostatný průnik Calverta-Lewina. Na druhé straně Pickforda zblízka nepřekonal Monreal. Everton nehrál vůbec špatně a Čech do poločasu zlikvidoval několik šancí hostů.

Gólu jsme se dočkali v 56. minutě. Lacazette si zpracoval Ramseyho přihrávku a nádhernou prudkou střelou vymetl vzdálenější šibenici.

Definitivní rozhodnutí přišlo o chvilku později. Protiútok 3 na 1. Ozil přihrál Ramseymu, který patičkou přistrčil Aubameyangovi. Ten z blízka vstřelil branku. Ta, ale rozhodně neměla platit, protože se nacházel v offsidové pozici.