Zpět na » Premier League » Chelsea rozdrtila Cardiff díky hattricku fantastického Hazarda

Premier League - Chelsea rozdrtila Cardiff díky hattricku fantastického Hazarda

Chelsea rozdrtila Cardiff díky hattricku fantastického Hazarda © Daily Express - Eden Hazard

3

15.09. - REVIEW Eden Hazard měl svůj den a hattrickem skalpoval Cardiff. Ten se sice ujal díky Bambovi vedení, ale neradoval se dlouho. Hazard vstřelil do poločasu dvě branky. Na obě mu asistoval Olivier Giroud. Nejprve vyrovnal krásnou střelou po zemi a později se štěstím tečovanou střelou zvýšil. Hattrick dokonal z penalty. Willian na konci technickou střelou dorazil Velšany a Chelsea může slavit první příčku v tabulce.

Chelsea FC - Cardiff City FC 4:1

Branky: 37. E. Hazard (Giroud), 44. E. Hazard (Giroud), 80. E. Hazard (pen.), 83. Willian - 16. Bamba (Morrison)

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), David Luiz, Rüdiger, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (50. Barkley) - Pedro (68. Willian), Giroud, E. Hazard (84. Zappacosta).

Cardiff City FC: Etheridge - Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba, J. Bennett - Camarasa, Arter (46. J. Richards), Ralls, Hoilett - Reid (71. Paterson) - Ward (77. Madine).

Jako první udeřili hosté ze standardní situace a zmrazili celý Stamford Bridge. Morrison přihrával hlavou a Bamba vyběhl od zadní tyče a z blízka nedal Arrizabalagovi šanci. Minutu poté mohl vyrovnat Kovačić, který tváří v tvář Etheridgovi selhal a nechal vyniknout brankáře.

Chelsea se dočkala ve 37. minutě. Už poněkolikáté zafungovala kombinace Giroud a Hazard. Belgický záložník po narážečce s Girudem obešel bránícího hráče a perfektní střelou k tyči vstřelil vyrovnávací branku. Chelsea byla na koni a pokračovala v tlaku. Stejná spolupráce, francouzský útočník přiťukl balón ve vápně a tentokrát s trochou štěstí po teči Hazard zvýšil.

V 67. minutě zahrozil Cardiff. Bobby Reid se hezky uvolnil ve vápně a střelou mezi Azpilicuetovými nohami mířil těsně vedle. Chvíli poté naprosto hloupě skluzem sestřelil Bamba Williana a Hazard chladnokrevně z penaltového puntíku zkompletoval hattrick.

Domácí Blues ještě neměli dost a Willian krásnou technickou střelou za hranicí vápna vymetl vzdálenější růžek branky. Chelsea si tedy poradila s Cardiffem a zůstává stoprocentní. Tímto vítězstvím se o skóre vyhoupla na první místo tabulky.