Zpět na » Premier League » Mají Citizens spadeno na Mendese?

Premier League - Mají Citizens spadeno na Mendese?

0

Líbilo se

13.02. - Podruhé letos hrál Portsmouth s Manchesterem City a podruhé byl při vzájemném zápase zraněn záložník Pompey Pedro Mendes jedním z hráčů City. Portugalec musel v sobotu střídat kvůli nevybíravému faulu Joeyho Bartona a ohledně tohoto zákroku byla vzápětí rozpoutána vášnivá diskuse.

Když Pedro Mendes v letošní sezóně nastupuje k zápasům proti Citizens musejí mu na hlavě vstávat vlasy hrůzou. Není se čemu divit. V sobotním utkání Portsmouthu s Manchesterem City ho těsně před přestávkou brutálním šlapákem zezadu fauloval Joey Barton a hráč Pompey musel opustit hřiště na nosítkách, přičemž následně byl přinucen ke střídání. K překvapení všech však hlavní rozhodčí Mike Dean anglického reprezentanta pod sprchy neposlal a celou situaci vyřešil jen žlutou kartou. I když jihoanglický tým nakonec zvítězil, trenér domácích Harry Redknapp se po nesprávném posouzení tohoto střetu rozhodčím, musel za nemístné poznámky na jeho adresu pakovat pro druhý poločas na tribunu.

„Hlavní arbitr měl Bartona vyloučit. Doufám, že Mendesovo zranění nebude vážnějšího charakteru,“ poznamenal rozčilený kouč.

Portugalský záložník je v tomto ročníku jednou z nejdůležitějších složek týmu Pompey a nebylo to poprvé, co na něho byl spáchán podobně nebezpečný faul.

Již 23.8. 2006 ve 2. kole Premier League se Porsmouth představil na City of Manchester Stadium a zápas opět poznamenal likvidační zákrok na Mendese. Tentokrát byl hlavním aktérem Ben Thatcher, který později přestoupil do Charltonu. Tehdy to však bylo ještě o mnoho horší než o tomto víkendu. Pedro Mendes se přibližně v 50. minutě pohyboval na levém okraji hřiště, když se Thatcher zničehonic rozběhl, jako utržený ze řetězu jeho směrem, naskočil na něj a loktem ho zasáhl do tváře. Portugalec potřeboval okamžité lékařské ošetření a na chvíli se ocitl dokonce v bezvědomí. Jenže faul Thatchera, kterým mohl Mendese ohrozit na životě, nebyl rozhodčím Dermotem Gallagherem vůbec potrestán. Anglická fotbalová asociace posléze zastavila anglickému fotbalistovi činnost po dobu 6 zápasů a klub mu udělil pokutu ve výši 120 000 liber. Přitom to nebylo poprvé, co se Thatcherovi „povedl“ podobný kousek. V únoru téhož roku v zápase rezerv City s Blackburnem současný obránce Addicks údajně udeřil loktem i tehdejšího hráče Rovers Ralpha Welche, jenž si na jeho chování stěžoval. Je ovšem velice zajímavé, že stížnosti přišly až po zápase Portsmouth – Manchester City, protože oba zákroky od sebe dělilo více než 6 měsíců a postoj Welche tím pádem byl označen spíše za využívání situace. Oběma zákroky se zabývala i policie, ale žádné důsledky nevyvodila.

Na nosítkách Mendes opouštěl utkání s Manchesterem City i v srpnu.

Nyní se ovšem vraťme k víkendovému střetnutí a Pedru Mendesovi. Barton mu svým faulem poranil Achillovu šlachu a zda bude zranění vážné ukáží další vyšetření. Mendes byl až do inkriminovaného momentu jedním z nejlepších hráčů na trávníku a po krásné střele z 5. minuty dostal Portsmouth do vedení. FA tento incident vyšetřovat nebude. Ovšem Barton si ještě nemůže ani zdaleka oddychnout, neboť si na Fratton Parku po konfliktu s Mendesem neodpustil několik neslušných posunků k domácím fanouškům a k jeho smůle na tento počin upozornil jeden z policejních důstojníků, který měl při zápase udržovat pořádek. Za Bartona se ale postavil klub City a došlo tak ke konfrontaci opačných názorů. Citizens tvrdí, že zdravil své příznivce, druhá strana označila jeho gestikulace za urážlivé. Ať je to tak či tak, Mendes je zraněný a kdo ví jestli se brzy vrátí nebo si od fotbalu na nějaký odpočine. Anglický reprezentant tak nejspíš z celé události vyvázne prakticky bez výraznějšího postihu, pokud nepočítáme žlutý karetní trest z utkání.

Otázka, která se nabízí, je jasná. Jakým způsobem zabránit podobným momentům. V této sezóně to nebyl první případ, jenž se měl trestat tvrději. Vzpomeňme právě na již zmíněný faul Thatchera nebo koleno Stephena Hunta a proraženou lebku Petra Čecha, i když nutno dodat, že diskuse o tom zda se střetu mohl vyhnout nebo nikoliv probíhají ještě dodnes. Je však důležité zmínit, že některé fragmenty z utkání jsou špatně posuzovány a skuteční hříšníci pak z celé situace vyváznou jako nevinní. Rozhodčí by někdy měli přistoupit k razantnějším řešením a jindy naopak ubrat, protože mnohdy jde hráčům doslova o život a kdo jiní než oni by tomu měli zabránit i přestože to jsou jenom lidé, kteří se rovněž mohou mýlit.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články