Zpět na » Premier League » Skončím tam, kde jsem začal. Guardiola se jednou chce vrátit do barcelonského béčka

Premier League - Skončím tam, kde jsem začal. Guardiola se jednou chce vrátit do barcelonského béčka

Skončím tam, kde jsem začal. Guardiola se jednou chce vrátit do barcelonského béčka © fourfourtwo.com, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

3

Líbilo se

13.09. - Chce uzavřít kruh. Momentálně patří mezi nejlepší fotbalové trenéry na světě. Na cestě ke slávě vede Manchester City, s nímž se pokusí obhájit titul v Premier League a třeba konečně dobít slavnou Champions League. Ovšem Pep Guardiola promluvil o tom, kde chce svou trenérskou kariéru v budoucnu ukončit. Chce se vrátit tam, kde začal, tedy k mládežnickým celkům v Barceloně.

Sedmačtyřicetiletý kouč Manchesteru City zahájil svou trenérskou kariéru v roce 2007. Převzal rezervní tým Barcelony. U „béčka“ ale vydržel jen jeden rok. Hned v tom následujícím převzal po Franku Rijkaardovi první tým Barcelony.

S ním pak třikrát vyhrál ligu, dvakrát Ligu mistrů i Mistrovství světa klubů. To vše během památných čtyř let. Poté přijal výzvu v podobě Bayernu Mnichov.

S bavorským velkoklubem prožíval podobně úspěšné období. Jen neslavil triumf v Champions League.

Teď kroutí třetí sezónu na lavičce Manchesteru City. V první sezóně poznal, jak je to v Anglii tvrdé. Skončil bez trofeje. V té minulé už slavil mistrovský titul s rekordními čísly. Naznačil, že by v Anglii nejraději zůstal klidně celou jednu dekádu.

Pep Guardiola však doufá, že svou kariéru završí tam, kde začal.

„Mé týmy se pokoušejí hrát fotbal, jaký chci. Svou kariéru ale zakončím tam, kde jsem začal. Moje poslední kroky povedou k mládežnickým týmům. Doufám, že to bude v Barceloně.“

Španělský kouč už dříve vyloučil, že by se chtěl vrátit na Camp Nou a vést seniorský tým. Ale byl spojován s tím, že by v klubu mohl působit jako sportovní ředitel. S Manchesterem City má smlouvu do konce sezóny 2020/2021.

Kam dál?

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cule6 - 13.09. Odpovědět

V Barceloně by Ti, Pepo, asi málokdo řekl ne..

Cule6

Myslim, že třeba teď by mu "ne" řekli. Valverde to má rozjetý dost dobře.

NoIscoNoDisco

Valverde trénuje Ačko.

OVKlobasa

To chápu.

NoIscoNoDisco
Reklama
Reklama
Nejnovější články