Zpět na » Premier League » Revoluční změna? Hráči v Premier League mohou být nuceni k tomu, aby platili své agenty

Premier League - Revoluční změna? Hráči v Premier League mohou být nuceni k tomu, aby platili své agenty

Revoluční změna? Hráči v Premier League mohou být nuceni k tomu, aby platili své agenty © skysports.com, fotbalportal.cz - Mino Raiola patří mezi renomované agenty

5

Líbilo se

13.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Během dneška se sejdou šéfové Premier League, aby jednali o velmi důležité věci. Hlavním bodem jednání bude zásadní změna. Fotbaloví agenti už by neměli spoléhat na gáže od jednotlivých klubů při přestupech svých klientů. To právě oni fotbalisté by měli začít nově platit své agenty. Pokud by došlo ke schválení, šlo by o velmi radikální krok.

Během čtvrtku 13. září se sejdou šéfové Premier League, aby zvážili změnu odpovědnosti za platbu agentům z klubů na hráče. Tento krok může samozřejmě vyvolat požadavky na vyšší platy hráčů. Kluby se domnívají, že tento krok omezí spirálovitě rostoucí poplatky, které někteří agenti po klubech požadují.

V loňském roce získali tito „fotbaloví zprostředkovatelé“ přes 220 miliónů liber. Jedná se o peníze, které získali od klubů z Anglie a z Walesu. Jestliže budou změny přijaty, dohody, jako byla například ta při přestupu Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United, kdy jeho agent Mino Raiola podle dostupných informací inkasoval 41 miliónů liber od obou klubů, spíše přimějí hráče k tomu, aby si hledali nového agenta.

Pracovní skupina Premier League tuto věc konzultovala s řadou špičkových advokátů. Čtvrteční schůzka rozhodne o tom, zda bude přijata řada radikálních návrhů, nebo zda se bude spolupracovat s FIFA. Ta také totiž zvažuje změny současného systému.

Návrhy také zahrnují opětovné „zkoušky“ pro všechny agenty, aby bylo zjištěno, zda mají vhodnou kvalifikaci, jakožto zprostředkovatelé.

Budou také povinni vykazovat svou veškerou činnost prostřednictvím bankovního účtu v rámci Spojeného království a budou povinni poskytovat agentuře roční výkazy.

Rozhodující je, že pokud to bude odsouhlaseno, budou všechny poplatky agentů vyplaceny v průběhu hráčovy smlouvy. Tím se vyhnou zaplacení jednorázových částek agentům po dokončení přestupu nebo při podpisu nové smlouvy. Cílem je snížit počet hráčů, kteří hledají pravidelné přestupy. A také odradit méně renomované agenty od toho, aby nutili své hráče k rychlým přestupům.

Pak by měl být také konec s tím, aby agent zastupoval během přestupu hráče i klub. „Dvojí zastoupení“ bylo v Anglii v minulosti nelegální, ale bylo následně dovoleno, když FIFA v roce 2015 deregulovala fungování agentů. Odhaduje se, že stejný agent jedná za klub i za hráče v přibližně 60 % transferů.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

No konečně krok v před!! Ale tady to chce celoevropské řešení ,nejen PL ,jinak je agenti budou cpát do jiných lig. Paradoxně by na tom vydělali nejvíc kluby ,akademie a dorostenci , kteří by mohly dostávat více příležitostí Smajlík 17 Smajlík 16

AVSuvorov
Kuzma - 13.09. Odpovědět

- Mino Raiola patří mezi nejvíce nanažrané agenty Smajlík 6

Kuzma

Hloupej, kdo dává, hloupější, kdo nebere Smajlík 1

NoIscoNoDisco

ne asi.. je to sice zdravě k nasrání a občas tím škodí klubům, hráčům i trhu.. ale kdo by nechtěl být na jeho místě Smajlík 16

barbossaCFC

No hurá... tihle "agenti" jsou jedna z těch nejčernějších děr ve fotbale

Bal-lack

A co třeba sázky?
Když by se výrazně omezily nebo úplně zrušily, tak by to byla výrazná změna k lepšímu.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články