Zpět na » Premier League » Watford letos poprvé vyhrál venku

Premier League - Watford letos poprvé vyhrál venku

0

11.02. - AKTUALIZOVĂ�NO! Sobota 10.2. 2007 nabídla hned 8 duelů 27. kola Premier League. K vidění byly velice pěkné zápasy a hlavní aspiranti na titul Chelsea a Manchester United opět nezaváhali. První vítězství na hřišti soupeře slavil překvapivě poslední tým tabulky Watford, který porazil 1:0 West Ham.

Nejhorší tým soutěže Watford přijel na Upton Park spíše jen překvapit, i přesto že se West Ham rovněž ocitá v pásmu sestupu. Tým z londýnského předměstí nezačal špatně a do Hammers se pustil s vervou. První branka přišla krátce před čtvrthodinou hry. Ferdinand ve vápně nečistým způsobem zastavil Hendersona a ten se z následné penalty nemýlil. Watford tak proměnil vůbec první pokutový kop v letošní sezóně Premier League. Hosté si s postupem času vytvořili územní převahu a Kladivářům nebyl nic platný ani vyšší počet střel, kterými zásobovali skvěle chytajícího Bena Fostera. Tuto marnou snahu korunoval v druhém poločase Marlon Harewood, když nedokázal vstřelit gól rovněž z penalty. Watford na stadionu West Hamu podal statečný výkon a po zásluze si z něj odváží 3 body. Díky tomuto zisku se dotáhl na rozdíl 2 bodů právě za svého sobotního soupeře a záchrana pro Hornets ještě nemusí znamenat nezdolatelný úkol.

Na Bramall Lane se opět slavilo
Sheffield v minulém domácím zápase porazil 2:0 Fulham a včera se proti nim postavil Tottenham, který před týdnem podlehl United vysoko 4:0. Tým Martina Jola se momentálně ocitá v krizi, protože nedokázal vyhrát už v 6. ligovém utkání v řadě. I tentokrát se dalo říct, že pokud by zde Hotspur brali jakýkoliv bodový zisk, bylo by to vzhledem k výkonu domácích značně nezasloužené. Do vedení šli sice Kohouti již po dvou minutách zásluhou Jermaina Jenase, ale potom se jen čekalo nato, kdy Sheffield vyrovná, neboť hrál velice dobře a nechtěl nechat nic náhodě. O vyrovnání se postaral ve 27. minutě Rob Hulse a načal tak obrat Blades. 2. minuty po hodině hry strhl vedení na stranu Žiletek kapitán Phil Jagielka, když skóroval z penalty, která byla zahrávána poté, co Tainio ve vápně fauloval Quinna. Sheffield už pak změnu skóre nepřipustil a mohl se tak radovat z výhry.

Liverpool si na Newcastle nepřišel
Newcastle po dlouhé době zase potěšil své příznivce po výhře 2:1 nad Liverpoolem. Ovšem pro Magpies nebyla cesta za vítězstvím vůbec jednoduchá. V 6. minutě brankář domácích Harper nešikovně vyrazil míč a Bellamy z takových pozic většinou neváhá. I na St. James Parku tomu nebylo jinak – 0:1 pro Liverpool. Slabou chvilku však prožil na straně hostí i Reina. Obafemi Martins ve 26. minutě jeho hrubku potrestal a rázem se začínalo znovu. Konečnou podobu výsledku zápasu stanovil 20 minut před koncem Nolberto Solano z kontroverzního pokutového kopu. Steven Taylor upadl ve vápně liverpoolského mužstva po kontaktu s Riisem a okolo tohoto sporného momentu byla vzápětí vyvolána velká diskuse, protože Reds se domnívali, že obránce Strak upadnout nemusel. Jenže jejich protesty vyslyšeny nebyly a Liverpool tak odjížděl domů s negativními pocity.

United potvrdili roli favorita
Žádné překvapení se neudálo na Old Trafford, kde Red Devils hostili podprůměrný Charlton. Od úvodu utkání nemohlo být o vítězi žádných pochyb a rozdíl v kvalitě obou týmů byl rozpoznatelný i pro toho největšího fotbalového laika. Manchester poprvé udeřil po 24 minutách hry, kdy centr Evry usměrnil hlavou do brány Addicks Park Ji-Sung. Domácí posléze neproměnili celou řadu šancí a jejich fanoušci podruhé vstávali ze sedadel až 10 minut před koncem. Wayne Rooney se probil do šestnáctky Charltonu a vystřelil. Míč se ovšem po zákroku Carsona dostal opět k anglickému reprezentantovi a ten na druhý pokus místo střely zvolil v záklonu přihrávku na volného Darrena Fletchera, jenž hlavičkoval přesně. Rudí Ďáblové po vítězství 2:0 nad londýnským celkem dále vévodí tabulce Premiership s šestibodovým náskokem před druhou Chelsea.

Evertonu se odveta podařila
Blackburn před nedávnem porazil Everton v rámci Anglického poháru 4:1 a Toffeess měli Rovers co oplácet. Odvetnou šanci, která jim byla o víkendu nabídnuta využili náramně. Nejlepší útočník domácích Andy Johnson slavil v den zápasu šestadvacáté narozeniny a skvělý dárek si nadělil již po 10 minutách hry, kdy po nahrávce Artety vypálil z voleje a balon se zastavil až o síť svatyně hostů – 1:0. Johnsonův gól se po neproměněných brankových příležitostí Khizanishviliho a Gallaghera ukázal jako vítězný a oslava jeho narozenin po nejmenším možném vítězství nad liverpoolským mužstvem probíhala na Goodison Parku nejspíš do časných ranních hodin.

Middlesbrough bylo pro Blues až příliš snadná kořist
Na Stamford Bridge přijelo Boro, ale po porážce 3:0 mohlo bez ovací zase odjet domů. Chelsea šla za vítězstvím mílovými kroky a od začátku diktovalo tempo zápasu. Do základu naskočil John Terry, ovšem po výkonu hostí mohl klidně ještě odpočívat, neboť defenzíva domácích neměla s útočníky Middlesbrough prakticky žádnou práci. Je to až téměř neuvěřitelné, ale hostujícímu týmu nemířila mezi tři tyče Čechovi brány ani jedna z jeho střel a český gólman tak přišel k čistému kontu, s nadsázkou řečeno, zadarmo. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl a po šanci Viduky zahrozila v nastavení první půle také Chelsea. A to hned gólově. Na hranici vápna se zahrávala po faulu na Diarru standardní situaci a po perfektně provedeném přímém kopu Drogby se Blues mohli poprvé v zápase radovat. Middlesbrough se do šancí dostávalo ještě méně než výjimečně a asi ta největší přišla krátce po změně stran. Stewart Downing se na levém kraji hřiště rozhodl centrovat někam do míst, kde stál Čech, jenže po záludné trajektorii tohoto polocentru míč překvapivě skončil na břevně a domácím příznivcům doslova zatrnulo. V 65. minutě naskočil do utkání také Nizozemec Robben a už při druhém kontaktu s míčem z toho byla branka. Holandský reprezentant si narazil ve vápně Boro s Kalouem a jeho následnou ránu nešťastně pro hosty usměrnil do vlastní sítě Xavier. 10 minut před závěrem této symfonie Chelsea se trefil podruhé v průběhu střetnutí Didier Drogba opět z přímého kopu. Po teči stopera Daviese dal svůj 15. ligový gól sezóny a Blues si již vítězství vzít nenechali.

Portsmouth v kalendářním roce 2007 poprvé zvítězil
Po nevydařených výsledcích z úvodu letošního roku mužstvo Pompey zvítězilo poprvé od 26.12. 2006, kdy venku porazilo 2:1 West Ham United. Skóre otevřel po 5 minutách projektilem z 20 metrů domácí hráč Pedro Mendes. Tým z jihu Anglie Citizens skoro k ničemu nepustil a Manchester mohl děkovat vyšším silám, že neodcházel do kabin po prvním poločase s větším brankovým přídělem. I přesto v 62. minutě hostům svitla naděje potom, co se po uvolnění Vassella v pokutovém území domácích prosadil hlavou italský internacionál Corradi. Jenže Portsmouth šel za ziskem 3 bodů cílevědoměji a v poslední desetiminutovce rozhodl o výhře portsmouthského celku Nwankwo Kanu, když uklidil míč do sítě po nahrávce Glena Johnsona. Dobrý pocit z vítězství tak domácím zkazil až brutální zákrok Joeyho Bartona na prvního střelce utkání Pedro Mendese, který musel kvůli zranění těsně před změnou stran vystřídat.

Podrobnou reportáž ze zápasu Reading FC – Aston Villa najdete v článku Villans na Reading nestačili.

Nedělní zápasy:

Bolton je na vítězné vlně
Po vítězství z minulého kola nad Watfordem Wanderers nezaváhali ani dnes na Reebok Stadium s Fulhamem. Do brány hostí se postavil český gólman Jan Laštůvka a už po 23. minutách hry lovil balon ze své sítě po proměněné penaltě Garyho Speeda, který tak potrestal faul na nejlepšího střelce domácích Nicolase Anelku. Ve vcelku vyrovnaném utkání se skóre měnilo znovu až za další půlhodinu. Stelios Giannakopoulos vystřelil a Kevin Nolan dorážel míč z jednoduché pozice. Fulham však nechtěl dát svou kůži lacino a výsledek se snažil obrátit na svou stranu. V 66. minutě se trefil po rohovém kopu Zah Knight a Cottagers zaveleli k mohutné ofenzívě. Jenže následný tlak již branky nepřinesl a Wanderers zvítězili 2:1. Nolan tak vstřelil rozhodující gól zápasu a skvělým způsobem oslavil 200. start za Bolton.

Na Emirates Stadium se překvapení nekonalo
Arsenal vstupoval do zápasu v roli jasného favorita, ale o 3 body musel tvrdě bojovat. Dobře hrající Wigan dostal ve 35. minutě do vedení Landzaat, který svou dalekonosnou, výstavní ranou nedal Lehmanovi šanci. Pak Latics hrozili i z příležitostí Heskeyho, ovšem s přibývajícm časem se začal stupňovat i tlak Kanonýrů, který v závěru doslova kulminoval. Nejprve vyrovnal obránce Wiganu Hall, když srazil do vlastní sítě přihrávku Flaminiho, která směřovala na Henryho. To běžela 81. minuta. Jen o chvíli později rozhodl svým prvním zásahem v Premier League český reprezentant Tomáš Rosický, když se po úniku Baptisty trefil netradičně hlavou a zajistil Gunners vítězství. Arsenal se díky této výhře dotáhl na jediný bod za třetí Liverpool a potvrzuje současnou dobrou formu.