Zpět na » Premier League » Barcelona sice obrnila svůj tým novými smlouvami, to ji ale může paradoxně přivést do problémů

Premier League - Barcelona sice obrnila svůj tým novými smlouvami, to ji ale může paradoxně přivést do problémů

Barcelona sice obrnila svůj tým novými smlouvami, to ji ale může paradoxně přivést do problémů © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

22.08. - Barcelona si chrání svůj tým, chce udržet ty nejlepší hráče na Camp Nou. Jenže tato chvályhodná činnost není nijak laciná záležitost a poslední dobou začala azulgranas docela dost tížit. Náklady na mzdy hráčů už totiž začínají přerůstat únosnou mez a vedení katalánského klubu musí začít jednat, aby se jí situace nevymkla z rukou.

Poslední dobou se o hráče Barcelony začalo zajímat Paris Saint Germain. O Busquetse a také o Rakitiće. Azulgranas museli jednat. S Busquetsem už byli dříve domluveni na navýšení příjmů, byť trvání a výkupní klauzule zůstaly stejné (do 2021 a 200 milionů eur). U Rakitiće se takový krok plánuje. A to teprve 17 měsíců poté, co podepsal předchozí smlouvu do roku 2021. Ovšem výkupní klauzule 125 milionů eur byla na dnešní poměry a kvalitu fotbalisty už hodně nízká. Ta bude navýšena, stejně jako hráčova gáže.

A tak bychom mohli pokračovat. Samuel Umtiti, Piqué, Sergi Roberto a Messi. Všem těmto hráčům byla nejen prodloužena smlouva a zvednuta výkupní klauzule, ale také patřičně navýšen plat. O angažmá Coutinha nemluvě. A byť má nyní Barcelona celý kádr v podstatě smluvně ochráněný na příští sezóny, začíná se trochu obávat. Hráčské platy po této vlně navýšení zabírají nebezpečně vysoké procentní číslo v klubovém rozpočtu. A to si ještě o novou smlouvu říká Jordi Alba, jehož klauzule je jen 150 milionů eur.

Pro plnou velikost klikněte na obrázek

Na druhou stranu z veteránů s vysokými smlouvami odešli v poslední době pouze Mascherano a Iniesta, trochu ulevil plat Andrého Gomese, který komplet uhradí Everton, nicméně ve vedení Barcelony musejí hledat nové cesty jak navýšit příjmy. Nové sponzory, k nimž možná našla cestu na předsezónním turné v USA, orientace na asijský trh a tak dále. Proto je i plánovaný ligový zápas ve Spojených státech mnohem lákavější pro Barcelonu než Real Madrid, jenž se na něj moc netváří. To je jediná cesta, jak všechny tyto fotbalisty, kteří sice budou ochráněni před nájezdy movitých klubů, zaplatit. Jenže klub tento problém akceptuje, chápe to jako jedinou možnost, jak konkurovat jiným velký klubům Evropy. Uvidíme, jestli tento projekt klub, který byl proslavený svoji líhní odchovanců, ustojí.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Zrušit klauzule a nastavit platový stropy. Nazdar.

NoIscoNoDisco
vrana17 - 22.08. Odpovědět

To je v dnešní době (fotbalu) už blbost. Nemluvě o tom že celé NHL to pomrdalo. Pak by si řekli hráči že když mají platový strop tak budou mít i výkonnostní strop. Tudíž že na to mrdaj makat. V TOP ligách je tolik prachů, že i kdyby se to zavedlo tak ty peníze by k těm hráčů proudili různými ne oficiálními (legálními zdroji) cestami. Platový strop taková blbost jak se určovala jeho víše v různých ligách? Je tu finance fair play a jak se dodržuje :-D

vrana17
FCBzUSA - 23.08. Odpovědět

Nevim to je jen tvuj nazor ale nhl to ve skutečnosti zlepšilo a ty týmy jsou vyrovnanějši...

FCBzUSA

A kdo že touží po tom aby se vyrovnala úroveň týmů ve fotbale??? Vždyť se i samotná UEFA snaží o opak. Vše směřuje k tomu aby se udělala mezera mezi velkými týmy a těmi dalšími aby vznikla "fotbalová NHL" těch nej klubů z celé Evropy.

Sorry jako pokud to nevidíte.... a nezajímate se o názory a meetingy nejvlivnějších postaviček ve fotbale.

Bal-lack
Eidur - 23.08. Odpovědět

Přirovnání k NHL mi nepřijde úplně šťastné. Spíše mi přijde, že se snaží udělat co největší mezeru mezi nejlepšími ligami světa a aby pak LM hrály jen tytéž kluby.

Eidur

Je pravda, že jsem to nešťastně řekl, sama UEFA se snaží o zoufalé udržení Ligy Mistrů ve formátu /- jak ho známe a pak tu je čím dál silnější iniciativa o novou super soutěž.

Bal-lack

Boze co by bez tych vykupnych klauzul ti spanielske kluby robili

Blue_Lion
dalko - 22.08. Odpovědět

Problem je v tom, ze v spanielsku musia byt tieto klauzuly. Pre kluby je to nevyhoda, lebo ked ich chcu zdvihnut, hrac si vypyta viac. V ang.to nemaju, takze ako keby malu klauzulu nekonecno

dalko

Ja viem ale podla mna je to uplne k hovnu a najviac sa na tom nabali ten hrac ked sa ho klub snazi udrzat za kazdu cenu

Blue_Lion

Jeden z dopadů přestupu Neymara do PSG.

Bal-lack

co rikate na tu novou stranku www.ferovesazeni.cz?
z poslednich 10 tipu maji super bilanci 9 vyhernich a pouze 1 proherni... kdo by nechtel porad vyhravat :)

remadrista
Panyny - 22.08. Odpovědět

Nechte si poradit od zkušených v oboru Smajlík 2 trapnější úvod jsem snad nikdy nečetl..

Panyny
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články