Zpět na » Premier League » Maurizio Sarri po výhře nad Arsenalem: Ještě nejsme kandidáty na titul. Hazard potřebuje 2 týdny

Premier League - Maurizio Sarri po výhře nad Arsenalem: Ještě nejsme kandidáty na titul. Hazard potřebuje 2 týdny

Maurizio Sarri po výhře nad Arsenalem: Ještě nejsme kandidáty na titul. Hazard potřebuje 2 týdny © zimbio.com, fotbalportal.cz - Maurizio Sarri

2

19.08. - V napínavém londýnském derby Chelsea doma udolala Arsenal 3:2. Nejprve ztratila dvougólové vedení, ale v závěru rozhodl Alonso. Blues tak mají po dvou úvodních kolech plných šest bodů. Nový manažer Maurizio Sarri je samozřejmě spokojen s výsledkem, ale zároveň krotí nadšení. Podle něj Chelsea ještě rozhodně nepatří mezi kandidáty na zisk mistrovského titulu.

Pětigólový thriller se odehrál v sobotu vpodvečer na Stamford Bridge. Se šťastným koncem pro domácí Chelsea. Ta po brankách Pedra a Moraty rychle vedla 2:0. Jenomže ještě před koncem prvního poločasu Gunners vyrovnali na 2:2. Rozhodující gól vstřelil v 81. minutě Alonso.

Po výhře v úvodním kole nad Huddersfieldem má tedy nyní Chelsea na kontě plných 6 bodů.

Maurizio Sarri ovšem nebyl úplně spokojen s výkonem svého týmu. Rozhodně své mužstvo ještě nepovažuje za jednoho z kandidátů na titul.

„Ne, rozhodně v tento moment nejsme kandidáty na titul. V posledních 25 minutách jsme hráli velmi dobře, ale myslím si, že musíme nadále hodně pracovat a zlepšovat se, zejména v defenzivě. A to nehovořím jen o obráncích.“

„Mluvím o defenzivní činnosti celého týmu, o všech hráčích. Protože pokud budeme presovat vysoko, pak to budeme schopni plnit. Máme s tím ještě problémy. Musíme na tom zapracovat.“

„Podle mě jsme zápas dobře zvládali 75 minut. Ovšem patnáctiminutovka mezi 30. až 45. minutou byla hrozná. Chybovali jsme. Nebyli jsme schopni pokrýt naši obranou třetinu hřiště. Nebyli jsme schopni zatlačit na ně jako tým. Pouze hráč na hráče.“

„Ve druhém poločase už to bylo dobré. To je můj názor. Na konci prvního poločasu to nebylo vůbec jednoduché.“

Na lavičce opět začal Eden Hazard. Do hry se dostal v 61. minutě. Jeho vliv byl okamžitě znát. Maurizio Sarri říká, že s ním musí pracovat opatrně.

„Je jasné, že je to skvělý hráč. Ale domnívám se, že v tomto okamžiku není schopen odehrát celých 90 minut. Podle mě je teď lepší, když nastupuje na posledních 25-30 minut, kdy klesá intenzita zápasu. Doufám, že ještě týden dva a bude schopen hrát celých 90 minut.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.