Zpět na » Premier League » Chelsea v pětigólovém šlágru kola porazila Arsenal. Rozhodl Alonso

Premier League - Chelsea v pětigólovém šlágru kola porazila Arsenal. Rozhodl Alonso

Chelsea v pětigólovém šlágru kola porazila Arsenal. Rozhodl Alonso © www.sabreakingnews.co.za - Marcos Alonso (zdroj: www.sabreakingnews.co.za)

2

19.08. - REVIEW Chelsea se doma vytáhla na Arsenal a po pětigólovém představení bere všechny tři body. Ve šlágru druhého kola se za domácí nejdříve prosadili Pedro a Morata. Arsenalu se podařilo díky Mchitarjanovi a Iwobimu vyrovnat a dlouho to vypadalo, že si Emeryho tým odveze bod za remízu. Proti byl však Marcos Alonso, který v závěru utkání rozhodl o výhře Blues.

Chelsea FC - Arsenal 3:2

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Barkley (60. Kovačić) - Willian (61. E. Hazard), Morata (75. Giroud), Pedro

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Papastathopoulos, Mustafi, Monreal - Guendouzi, Xhaka (46. Torreira) - Mchitarjan, Özil (68. Ramsey), Iwobi (75. A. Lacazette) - Aubameyang

Branky: 9. Pedro (Alonso), 20. Morata (Azpilicueta), 81. Alonso (E. Hazard) - 37. Mchitarjan, 41. Iwobi (Mchitarjan)

Chelsea vlétla do zápasu ve velkém stylu. Už v 9. minutě po protiútoku prudký centr ze strany bez problému usměrnil k tyči Pedro. Zápas pokračoval ve velkém tempu a šance byly na obou stranách. Nejdříve těsně minul Kanté a poté na druhé straně neproměnil Aubameyang.

Ve 20. minutě Morata zpracoval nakopnutý míč, až překvapivě lehce si poradil s Mustafim a z blízka vystřelil do protipohybu Petra Čecha. 2:0 pro domácí. Poté se ujal taktovky Arsenal a Chelsea se musela bránit. Nejdříve Mchitarjan trestuhodně z 10 metrů přestřelil, později už však z hranice vápna mířil přesně. Arrizabalaga si sice na míč sáhl, ale gólu zabránit nedokázal.

Mchitarjan byl i u dalšího gólu. Prudkým přízemním centrem našel Iwobiho a ten z bezprostřední blízkosti zavěsil pod břevno. To bylo z nabitého prvního poločasu vše.

Ve druhém poločase zřejmě Sarri promluvil hráčům do duše. Chelsea tahala za delší kus provazu a Arsenalu připravili těžké chvíle Kante a Barkley. První šanci zablokoval Papastathopoulos a ve druhé podržel tým Petr Čech. Na řadu přišlo střídání a příchod Edena Hazarda. Ten se v klíčovém momentu druhého poločasu nádherně uvolnil na lajně a před brankou našel Marcose Alonsa, který tečoval míč mezi nohy českého brankáře a rozhodl zápas pro domácí.

Alvaro Morata

Další sobotní zápasy 2. kola:

Cardiff City FC - Newcastle United 0:0
Everton FC - Southampton FC 2:1 15. Walcott (Schneiderlin), 31. Richarlison (Walcott) - 54. Ings (Lemina)
Leicester City - Wolverhampton Wanderers 2:0 29. Doherty (vla.), 45. Maddison (R. Pereira)
Tottenham Hotspur - Fulham FC 3:1 43. Lucas Moura, 74. Trippier, 77. Kane (Lamela) - 52. A. Mitrović (Sessegnon)
West Ham United - AFC Bournemouth 1:2 33. Arnautović (pen.) - 60. C. Wilson (S. Cook), 66. S. Cook (Fraser)