Zpět na » Premier League » Fred, Kepa, Keita a další – Jak si vedly nové akvizice v Premier League?

Premier League - Fred, Kepa, Keita a další – Jak si vedly nové akvizice v Premier League?

Fred, Kepa, Keita a další – Jak si vedly nové akvizice v Premier League? © skysports.com, fotbalportal.cz - Jak si vedly nové posily?

6

13.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE V úvodním kole Premier League zasáhly do hry některé z nových letních posil. Jak se ve svých premiérových vystoupeních předvedly? Prožili tito hráči povedený debut, nebo nebyli nikterak výrazní? Přispěli k vítězství? Nebo museli skousnout porážku? Pojďme se zaměřit na nové hráče v rámci klubů TOP 6.

Manchester United 2:1 Leicester

Fred se ve svém prvním zápase v Premier League soustředil na Davida Maddisona. Nová posila Foxes nastoupila na postu klasické desítky. Nakonec utkání pro oba debutanty skončilo tím, že viděli žlutou kartu. Ale padesátimiliónová posila Manchesteru United plnila své povinnosti pečlivě a svědomitě. Dokázal podržet míč, přesnost přihrávek měl 92 %. Povedlo se mu třikrát zachytit přihrávku soupeře. Na webu whoscored.com ovšem Fred získal hodnocení 6,7 (nejlepší je 10), což bylo společně s Rashfordem nejmenší číslo ze všech hráčů základní sestavy Red Devils.

Huddersfield 0:3 Chelsea

Maurizio Sarri postavil do základní sestavy Chelsea v utkání na půdě Huddersfieldu dvě nové letní tváře - Jorginha a Kepu Arrizabalagu. Jorginho nastoupil ve středu pole a chopil se dirigentské taktovky. Pro Sarriho byl Jorginho v Neapoli klíčový. Stejně tak tomu může být i v Chelsea, což první zápas jasně ukázal. Na konci prvního poločasu s ledovým klidem proměnil pokutový kop a navýšil vedení Blues na 0:2. Sám sice nevypracoval žádnou velkou šanci, ale měl nejvyšší procento úspěšnosti přihrávek ze všech hráčů na hřišti (93,9 %). Organizoval hru a dával pokyny hráčům kolem sebe.

Gólman Kepa Arrizabalaga prožil vcelku pohodovou premiéru a došel si pro premiérové čisté konto. Mezi tři tyče mířila pouze jediná střela domácích.

Liverpool 4:0 West Ham

V základní jedenáctce Reds nastoupili dvě letní akvizice - gólman Alisson Becker a Naby Keita ve středu zálohy. Bývalý hráč Lipska vnesl do hry Liverpoolu intenzitu i lepší průnikové přihrávky. Hrál klíčovou roli v první vstřelené brance Kloppova týmu. Nahrál Robertsonovi, který pak nádherně našel Salaha na zadní tyči. Na branku vyslal Naby Keita jednu střelu. Úspěšnost přihrávek měl 88 %. Dvakrát se pokusil o kličku a v obou případech byl úspěšný.

Alisson Becker neměl příliš moc práce. Z celkového počtu 29 přihrávek byly nepřesné pouze dvě. Připsal si dva úspěšné zákroky proti střelám hráčů Hammers. Vychytal nulu a pomohl k výhře 4:0.

Xherdan Shaqiri přišel na hřiště až v 82. minutě, za rozhodnutého stavu 3:0 pro Reds. Stihl patnáct přihrávek, z čehož byla jedna nepřesná.

Arsenal 0:2 Manchester City

V dresu se od první minuty představili Guendouzi, jenž nastoupil ve středu zálohy, a Sokratis, který zaujal místo levého stopera. Oba odehráli kompletních 90 minut. Unai Emery je nevystřídal. Sokratis viděl už v 27. minutě žlutou kartu, když na hranici šestnáctky zastavil pronikajícího Agüera, ale jinak si po čas zápasu vedl vcelku obstojně. Celkově zaznamenal 37 přihrávek, z toho 30 úspěšných. Zapojil se do dvou vzdušných soubojů s úspěšností 50 %. Devatenáctiletý Guendouzi to měl velmi složité, ale se svým debutem se popral dobře. Bojoval proti velkým jménům a rozhodně nepropadl. Ničím výrazným ale do hry nepromluvil.

Stephan Lichtsteiner už po 35 minutách nahradil na levé straně obrany Maitland-Nilese. Ani on to neměl na svém postu jednoduché. U druhého inkasovaného gólu nebyl úplně bez viny. Dvacet minut odehrál Lucas Torreira. Zaznamenal dvě dobré přihrávky, ale opravdu neměl příliš čas se více ukázat.

Riyad Mahrez, nejdražší posila v historii Manchesteru City, začal v základní sestavě na pravém křídle. Na lavičce ještě zůstali Kevin De Bruyne, Leroy Sané i Gabriel Jesus. Všichni tři se postupně dostali na hřiště. Mahreze střídal po hodině hry Kevin De Bruyne. Alžírský reprezentant podal dobrý výkon, ovšem musí počítat s tím, že bude dostávat méně prostoru, až budou všechny hvězdy v ideální kondici.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.