Zpět na » Premier League » Vítězná premiéra Sarriho. Chelsea bez potíží porazila Huddersfield

Premier League - Vítězná premiéra Sarriho. Chelsea bez potíží porazila Huddersfield

Vítězná premiéra Sarriho. Chelsea bez potíží porazila Huddersfield © premierleague.com -

1

11.08. - REVIEW Maurizio Sarri má za sebou úspěšnou premiéru v Premier League. Chelsea v prvním zápase nového ročníku porazila Huddersfield bez větších problémů 3:0. Na vítězství se gólem podílel i Jorginho, nová letní posila Blues.

Huddersfield Town - Chelsea FC 0:3

Branky: 34. Kanté (Willian), 45. Jorginho (pen.), 80. Pedro (E. Hazard)

Huddersfield Town: Hamer - M. Jörgensen, Schindler, T. Kongolo - Hadergjonaj, Mooy, Hogg, Biling, Löwe (71. Diakhaby) - Pritchard (46. Depoitre) - Mounié

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Barkley (68. Loftus-Cheek) - Pedro (81. Moses), Morata, Willian (76. E. Hazard)

Chelsea i bez své největší hvězdy - Edena Hazarda - která seděla na lavičce, zvládla první poločas na hřišti Huddersfieldu. Po postupném rozkoukávání se v nové ligové sezoně přišla třicátá čtvrtá minuta. Brazilec Willian si na levé straně pohrál s domácím obráncem a svým centrem našel nečekaného adresáta. N´Golo Kanté se při útoku Chelsea vydal až k hranici malého vápna, odkud do sítě a do protipohybu domácího brankáře nasměroval Willianovu přihrávku.

Krátce před koncem první půle dostali hosté šanci na navýšení vedení. Marcos Alonso byl při snaze o zakončení v pokutovém území faulován a rozhodčí ve čtyřicáté čtvrté minutě nařídil pokutový kop. Míč si na penaltový puntík nepostavil Álvaro Morata ani žádný jiný hráč Chelsea, který v klubu působí delší dobu. Penalty se ujala lednová posila, záložník Jorginho. Brazilec zdánlivě ledabylým a pomalým zakončením po zemi dokázal skórovat i díky tomu, že domácí gólman zůstal stát jako přimražený ve středu brány.

Brzy po začátku druhé půle mohli hosté přidat i třetí gól. Do zakončení se dostal bek Marcos Alonso. Po rohovém kopu zkoušel z blízka zakončit efektními nůžkami, trefil ale pouze břevno domácí brány. Huddersfield se prakticky k žádné výraznější šanci nedostal. Deset minut před koncem tak jasnou výhru Chelsea pečetil Pedro. Španěl po Hazardově přihrávce postupoval sám proti gólmanovi a nezaváhal. Chelsea na úvod sezony porazila Huddersfield 3:0.

zdroj: premierleague.com