Zpět na » Premier League » Preview sezóny – Manchester City se bude snažit, aby jej znovu nikdo nezastavil

Premier League - Preview sezóny – Manchester City se bude snažit, aby jej znovu nikdo nezastavil

Preview sezóny – Manchester City se bude snažit, aby jej znovu nikdo nezastavil © skysports.com, fotbalportal.cz - Manchester City

2

Líbilo se

11.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Už vstoupili do soutěžní sezóny a hned se radovali ze zisku své první trofeje. V zápase Community Shield porazili Chelsea 2:0. Manchester City je po zisku titulu v sezóně, kdy překonal řadu rekordů, opět považován za hlavního favorita. Pep Guardiola je s touto situací ztotožněn. Ani nemusel kádr výrazně posilovat. Přesto přišel Riyad Mahrez za rekordních 60 miliónů liber. Zastaví někdo City?

Vítězství Manchesteru City v minulé sezóně vstoupilo do dějin. Citizens získali rekordní počet 100 bodů, také vyhráli nejvíce zápasů v historii. K tomu přidali ještě několik historických záznamů. Byla to brilantní sezóna mužstva Pepa Guardioly. Projeli jí ve velkém stylu - 106 vstřelených gólů, zlomený rekord v počtu přihrávek v jednom utkání a další.

City na to zareagovalo ještě větším posílením týmu. Kádr zůstal pohromadě. Smlouva pouze skončila Yayovi Tourému, který měl s Pepem Guardiolou značné problémy. Na Etihad Stadium přišel Riyad Mahrez z Leicesteru, který se stal nejdražší posilou v historii Citizens. V ofenzivě tak bude ještě větší síla. Aymeric Laporte, lednová posila, už bude daleko lépe přizpůsoben anglickému stylu. Leroy Sané si dobře odpočinul a stále se bude zlepšovat. Neprodali klíčové hráče. Existuje řada důvodů, proč by měl Manchester City v této sezóně znovu dominovat.

Ale největším důvodem, proč je tady obrovská šance na to, aby si udrželi titul ve svých rukou, je rozdíl mezi nimi a ostatními. Druhý Manchester United skončil zpět o 19 bodů, což je obrovská propast, která se nedá jen tak zdolat. Existuje pro ostatní týmy vůbec nějaká naděje? Podívejme se na tři hlavní výzvy Pepa Guardioly.

Minulá sezóna: 1. místo
Hlavní příchody: Riyad Mahrez
Hlavní odchody: Yaya Touré
Klíčový hráč: Kevin De Bruyne

Zachování vysokých standardů

V tomto desetiletí se žádnému týmu v Premier League nepodařilo obhájit mistrovský triumf. Některé pokusy o obhajobu titulu dopadly skutečně tristně. Například Manchester United a Leicester při pokusu o obhajobu ani nezískaly místenku do Ligy mistrů. Chelsea se to „povedlo“ dokonce dvakrát. To jen zdůrazňuje, jak velká výzva to pro Pepa Guardiolu je.

„Proto se musíme plně soustředit na Premier League. V předsezónní přípravě i ihned od prvního utkání Premier League. Tohle je poučení, které si z toho musíme vzít. Rok po titulu je vždy těžký a komplikovaný. Víme, co se nám může stát. Víme, co se stalo Chelsea, Leicesteru i Manchesteru United. Může se to stát i nám. Proto musíme být dobře připraveni,“ uvedl španělský lodivod City.

Zaměření se na Ligu mistrů

Pokud je tato výzva mentální, není to to jediné. Problém zaměření by mohl být také problém pro Manchester City v Lize mistrů. Je to primát, který tomuto klubu uniká po celou jeho historii. Guardiola tuto soutěž vyhrál jako hráč i jako trenér. Ale poslední triumf v této milionářské soutěži se datuje do roku 2011.

Manchester City patří podle bookmakerů mezi favority i na vítězství v Champions League. Je to reálný cíl pro toto mužstvo, které je nyní vyzrálejší. Pokud by se ale ke konci sezóny Citizens skutečně zaměřili více na Ligu mistrů, mohlo by to otevřít možnosti jejich konkurentům v Premier League.

Udržet takto kvalitní kádr šťastný

Manchester City znovu bude válčit na několika frontách. Premier League, Champions League, anglické poháry...Pep Guardiola má k dispozici dostatečně široký a kvalitní kádr. Jistě v něm panuje zdravá soutěživost a konkurence. Úkol španělského kouč je, aby takovou náladu udržel v kabině po celou sezónu. Sergio Agüero je často zraněný a v těch případech za něj zaskakuje Gabriel Jesus. Ale, co když budou oba zdraví? Oba chtějí hrát. Mahrez zřejmě začne sezónu v základní sestavě, ale jak dlouho se v ní udrží? Budou všichni 4 stopeři po celou sezónu šťastní?

V případě Manchesteru City se jedná zejména o otázky uvnitř týmu. Pokud si zachovají stejnou tvář jako v minulé sezóně, pak je bude jen stěží někdo nahánět. Pep Guardiola je proslulý svými náročnými standardy. Je tady tedy jen málo důvodů k tomu, proč by měla výkonnost Citizens poklesnout. Poprvé v této dekádě by tak mohlo dojít na obhajobu titulu.

sfv(zdroj: skysports.com)

Verdikt Charlieho Nicholase:

„Pro zbytek ligy je strašákem to, že hlavní manažer Manchesteru City nemusel kupovat prakticky žádné hráče. Většinu hráčů už si nakoupil před minulou sezónou. Je těžké obhájit titul, ale Pep Guardiola vyžaduje od svých hráčů především pokoru. To bude v nejvíce konkurenceschopné soutěži na světě velmi důležitý faktor. Bude to pro celý klub obrovská výzva. Většina lidí se mnou nesouhlasí, ale kdyby si měl Pep Guardiola vybrat trofej pro tuto sezónu, pak by to byl titul v Premier League. Pak by totiž dokázal obhájit titul ve Španělsku, v Německu i v Anglii. A to by byl neskonalý úspěch a úžasný počin.“

„Pokud jde o klíčového hráče na hřišti, pak instinktivně okamžitě vybírám Kevina De Bruyneho. Je klíčem ke všemu ostatnímu. Je úžasný. Těším se, až ho uvidím hrát. Jsem zvědavý na Johna Stonese, jak na tom bude po mistrovství světa. Pokud nebude hrát dobře, bude prodán.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články