Zpět na » Premier League » Manchester United na úvod bere tři body, i když herně nepřesvědčil

Premier League - Manchester United na úvod bere tři body, i když herně nepřesvědčil

Manchester United na úvod bere tři body, i když herně nepřesvědčil © Goal.com - Fotbalisté Manchesteru United

1

10.08. - REVIEW Manchester United na domácí půdě v předehrávce 1. kola Premier league vyzval Leicester City. Charakter zápasu hodně ovlivnila rychlá branka domácích z penalty. United se zatáhli a přenechali iniciativu Leicestru. Ten však svoji převahu nedokázal zužitkovat a před koncem vstřelil Luke Shaw pojišťovací branku. V nastaveném čase ještě upravil výsledek Jamie Vardy, ale na body už to nestačilo.

Man. United - Leicester 2:1

Branky: 3. Pogba (penalta), 83. Shaw (Mata), 90+2. Vardy

Manchester United: de Gea - Shaw, Lindelof, Bailly, Darmian - Pogba, Pereira, Fred - Sanchez, Rashford, Mata

Leicester City: Schmeichel - Amartey, Morgan, Maguire, Chilwell - Ndidi, Silva - R.Pereira, Maddison, Grey - Iheanacho

Hned ve 2. minutě si Amartey ve vápně rukou zpracoval odražený míč a rozhodčí nařídil pokutový kop, který chladnokrevně proměnil Paul Pogba technickou střelou do šibenice.

Poté se Manchester zatáhl a hosté se ujali taktovky hry. Útočné výpady vedly především po levé straně, kde větral obranu skvěle hrající Demarai Gray podporovaný Chilwellem. Standardních situace ani centry však do větší šance nevedly.

První větší možnost přišla ve 29. minutě, kdy De Gea vyrazil Maddisonovu střelu zblízka. Chvíli poté Iheanacho jen těsně netrefil branku. První šanci United měl Sanchéz, který hlavou přestřelil a navíc mu byl chybně odmáván offside.

Ve druhém poločase hra pokračovala v podobném duchu častých nepřesností a zatažené obrany domácích. Hru se pokusili oba manažeři oživit střídáním. Na hrací plochu přišli útočníci Jamie Vardy a Romelu Lukaku.

Lukaku po velké chybě obrany Leicestru nedokázal z blízka propálit Schmeichela a chvíli poté v 83. minutě vstřelil svůj první gól za Manchester Luke Shaw. Jeho dobrého náběhu si všiml Mata, Shaw si potom obhodil obránce a z úhlu zakončil na zadní tyč. 2:0 pro domácí.

Následujícímu tlaku hostů United dlouho odolávali až do nastaveného času, kdy de Gea podcenil centr, který se odrazil od tyčky a z bezprostřední blízkosti dorazil Vardy. Následný nápor už domácí ubránili a připisují si důležité tři body i přes nevýrazný výkon.

Z hráčů United můžeme vyzdvihnout Pogbu, Shawa a Baillyho, ti podali obstojný výkon. Nováček v sestavě Fred neodehrál vyloženě špatný zápas, ale ani příliš neoslnil. Na druhé straně zmiňme Graye, Chilwella, Maguira a Schmeichela.