Zpět na » Premier League » Preview sezóny – Manchester United rozhodně nejde do nového ročníku v dobrém rozpoložení

Premier League - Preview sezóny – Manchester United rozhodně nejde do nového ročníku v dobrém rozpoložení

Preview sezóny – Manchester United rozhodně nejde do nového ročníku v dobrém rozpoložení © skysports.com, fotbalportal.cz - Manchester United

2

Líbilo se

09.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bude prvním z velkých klubů, který vstoupí do nové sezóny Premier League. Manchester United rozehraje soutěž už tento pátek proti Leicesteru. V minulé sezóně skončili Red Devils na stříbrné pozici, ale zažili zároveň sezónu bez trofeje. Old Trafford čeká na zisk mistrovského titulu už pět let. Jen málokdo věří, že by se toto čekání mělo příští rok ukončit.

V Manchesteru United rozhodně panuje ve vzduchu napětí. José Mourinho si během předsezónní přípravy pustil pusu na špalír a vyjmenoval dlouhý seznam stížností na všechno možné. Od špatného rozvrhu zápasů až po nedobrou aktivitu na přestupovém trhu. „Všechno je opravdu špatné,“ řekl v jednom z pichlavých mediálních vystoupení.

Mourinhova nálada zmírnila jakýsi pocit optimismu o nové sezóně a také vyvolala znepokojující srovnání s jeho předchozími štacemi. Netrpí náhodou José Mourinho „syndromem třetí sezóny“? Blíží se jeho „manželství“ s Manchesterem United k nepěknému „rozvodu“?

Dobrý začátek sezóny by mohl všechny tyto chmury zahnat. Mourinhova nálada by se zlepšila, kdyby měl v týmu ještě další posily. To by to ale musel stihnout během posledních pár hodin. Nevypadá to tak. Příznivci mohou být pořádně ustaraní. Jaké 3 velké výzvy čekají na portugalského trenéra?

Poslední sezóna: 2. místo
Hlavní letní příchody: Diogo Dalot, Fred
Hlavní letní odchody: Daley Blind, Michael Carrick
Klíčový hráč: Alexis Sánchez

Zaměřit se na to, co je důležité

Mourinhův otevřený přístup k médiím není nic nového, ale negativita se United stává čím dál obtíží a problémem. Nikdo z toho nemá dobrý pocit. Zbytečně se zvyšuje tlak. Jeho kritika Anthonyho Martiala, který vynechal část předsezónního amerického turné, aby mohl být u porodu svého druhého dítěte, byla opravdu už poněkud přes čáru.

Jedním z velkých problémů je to, že José Mourinho necítí dostatek podpory, co se týče přestupů. Ovšem pod jeho vedením už Manchester United utratil hromadu peněz. Nebylo by lepší, kdyby se snažil dostat to nejlepší z toho, co má k dispozici? Jeho prioritou by měla být stabilizace a soustředění na zlepšení mužstva. To je tou největší nadějí na to, aby zlikvidoval mezeru mezi United a City.

Vylepšit defenzivu

Ano, je pravdou, že v minulém ročníku Premier League inkasoval Manchester United pouhých 28 gólů, ale David de Gea je zachránil nespočetněkrát. Podle dat společnosti Opta zabránil španělský brankář nejvíce gólům ze všech gólmanů Premier League. Podával zázračné výkony a vytahoval bravurní zákroky.

United se na Davida de Geu mohou spoléhat znovu, ale nemůže je zachraňovat donekonečna. José Mourinho by se měl snažit vylepšit zejména řadu před ním. Portugalský manažer stále doufá, že se mu povede přivést ještě jednoho stopera. I tak ale už koupil Lindelöfa a Baillyho za více než 60 miliónů liber. Dočká se od nich zlepšení?

Uvolnit Pogbu

Paul Pogba ukázal během minulé sezóny jen záblesky toho, čeho je schopen. Vstřelil 6 gólů a přidal 10 asistencí. Odehrál 27 ligových utkání. Ale po dvou letech na Old Trafford se od něj čeká přeci jen daleko víc. Jistě mu nepomáhá ani jeho napjatý vztah s José Mourinhem. Na světovém šampionátu v dresu Francie ukázal, co může nabídnout, pokud se s ním zachází správně.

Je na Mourinhovi, aby Pogbovi vytvořil dobré podmínky. Pomoci by Pogbovi měl příchod Freda. Slibuje si od toho, že bude mít více volného prostoru a větší svobodu směrem dopředu. Čas ale vše ukáže.

wfsd(zdroj: skysports.com)

Verdikt Phila Thompsona:

„Nejsem si úplně jistý tím, co se v Manchesteru United děje. Manažer s týmem nefunguje tak, jak by si fanoušci přáli. Domnívám se, že uvidíme více od Alexise Sáncheze. Je to velmi dobrý hráč. Stále mají Davida de Geu, což je pro ně skvělé. Kdyby získali ještě jednoho dobrého stopera, bylo by to lepší. To by bylo klíčové. Dokázal bych si tam představit Maguira.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 10.08. Odpovědět

Na jednu stranu když to bude stát za hovno....tak hned a pořádně....ať Mour letí co nejdřív!
Potom manažera,který je útočně laděn a bude zase vše ok

DeviI

Devil - Přesně, moje řeč. Půl sezóny se budou trápit a pak už to nedoženou. Ať táhne celej Mour do prdele, nejlépe hned ! Nic by se podle mne nezkazilo, kdyby to zkusili Scholes s Giggsem, za nimi by kluci šli. Jsou to ikony United, horší než teď by to určitě nebylo !

pavelprvni

Klíčový hráči jsou Pogba s Romem, ne Alexis.
Když už Mour nehraje pěkně, má aspoň nějaký výsledky. Spíš čekám, že vyhoří kluby z londýna s novýma koučema.

Benedict

nebudes klicovy, dame ti 350 tisic tydenne. Dobry vysmech. Alexis je jediny hrac United ktery vepredu neco umi.

BeckhamKakaZidane

United mam rád, ale myslím,že z top 6 Anglické ligy to bude největší průser sezóny...dost možná půjde Mourinho už v zimě pryč.

Messi777

Tiez to vidim podobne Smajlík 2 Mourko tam uz robi az moc dusno Smajlík 2

Blue_Lion
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články