Zpět na » Premier League » Villans na Reading nestačili

Premier League - Villans na Reading nestačili

0

10.02. - Díky dvěma brankám Stevea Sidwella zvítězil Reading v zahajovacím utkání 26. kola nad Aston Villou 2:0. Royals zaznamenali 4. ligovou výhru v řadě a upevnili si 6. pozici tabulky, která zaručuje předkolo Poháru UEFA.

Trenér domácích Steve Coppell vsadil na stejnou sestavu jako před týdnem na City of Manchester Stadium a tato volba opět slavila úspěch. Za hosty si odbyla premiéru nová zimní akvizice z Celticu Glasgow Shaun Maloney a svým výkonem určitě nezklamal. Naopak mužstvo Villans se v obraně muselo vyrovnat s absencí Nizozemce Boumy, který se zranil ve středečním přátelském utkání s Ruskem a tento problém byl možná jednou z příčin jejich porážky.

Reading se do soupeře pustil bez respektu a od samého úvodu diktoval tempo zápasu a ústřední postava celého střetnutí Sidwell dala o sobě vědět již po 8 minutách hry, když tečoval hlavou míč ze standardní, zahrávané Littlem, nad.

Aston Villa působila v prvním poločase vlažným dojmem a šance si vytvářela jen výjimečně. Jednou z nich byla možnost z 9. minuty. Kapitán Villy Gareth Barry našel na levé straně Maloneyho, jenž se s míčem dostal až do šestnáctky a následně přihrával Youngovi. Ten už se chystal vystřelit, když jeho další snahu překazil zdvižený praporek čárového rozhodčího pro ofsajd.

Právě Ashley Young byl po celý průběh zápasu největší hrozbou pro Royals. Svou dravostí přidělával domácí obraně značné problémy.

Po čtvrthodině hry už ovšem přišly velké chvíle Stevea Sidwella. Hunt zahrával roh, defenzíva hostů nechala odchovance Arsenalu trestuhodně volného a proti jeho hlavičce už Sörensen neměl nárok – 1:0.

I po této brance nepřestali Royals hrozit. Druhý nejlepší ligový střelec týmu Leroy Lita si vytvořil dvě dobré příležitosti krátce, potom, co se dostal jeho tým do vedení. Nejprve zkoušel štěstí v pokutovém území hlavou, ovšem s tímto pokusem neměl dánský gólman ve službách Villans mnoho práce a neprosadil se ani o několik minut později, protože střela, kterou vyslal, mířila mimo.

Aston Villa patří na hřištích soupeřů k nejhorším mužstvům, i přesto měla krátce před přestávkou možnost vyrovnat. Jenže to by nesměl stát v bráně domácích americký brankář Marcus Hahnemann. Nejdříve zneškodnil střelu Maloneyho a chvíli nato si na něj nepřišel ani Carew. Do konce úvodních pětačtyřiceti minut se však už nic podstatného nestalo a do šaten Majeski Stadium odcházel šťastnější domácí celek.

Reading začal druhý poločas jako ten první. Sidwell se po nahrávce Lity dostával do dobré příležitosti, ale jeho snahu zmařil rozhodčí Mark Clattenburg, který hru přerušil kvůli faulu na Sörensena.

V 52. minutě se blýskl dvěma dobrými šancemi také hostující útočník Young. Nejprve se neprosadil po spolupráci s Gavinem McCannem a gólem neměl skončit i jeho druhý pokus. Bývalá hvězda Watfordu se ve vápně Readingu dostala ke střele, ovšem té se postavil do cesty jeden z domácích obránců a vyrazil míč na kopačku Gabriela Agbonhlahora, který už nedokázal z nízkého úhlu Thomase Sörensena překonat.

Young byl vidět i poté. Do hry dával všechno, někdy ale až přespříliš. V 57. minutě dostal žlutou kartu za zákrok na Murtyho a pak hlavou neusměrnil mezi tři tyče balón po nahrávce Carewa.

Kouč Coppell se odhodlal k prvnímu střídání 20 minut před koncem, kdy do zápasu naskočil Dave Kitson za Shanea Longa, který se ještě před začátkem utkání potýkal se zraněním svého kotníku. Na druhé straně Martin O’Neill nezůstával pozadu, když Agonhlahora zhruba ve stejné době nahradil Patrikem Bergerem.

Zápas se chýlil ke konci, když snad poprvé v průběhu druhé půle pořádně vystrčili drápky i domácí. Brankář Hahnemann vyslal kupředu Littla, který vzápětí nahrál Kitsonovi. 27letý Angličan potom našel Litu. Ovšem ani on v 80. minutě nenašel na Sörensena recept.

Uklidňující pojistku přidal až v nastaveném čase svým druhým zásahem Sidwell, jenž se po spolupráci s agilním Kitsonem nemýlil a stanovil konečný výsledek zápasu na 2:0 pro Reading.

Aston Villu tak body stály především neproměněné velké šance Ashleyho Younga. Je však nutné dodat, že Royals byli v tomto utkání lepším týmem a zcela po zásluze získali vítězství, díky kterému si upevnili 6. příčku v tabulce. Aston Villa zůstává zatím třináctá.