Zpět na » Premier League » Yerry Mina se stal senzací šampionátu. Co s ním ale bude dál Barcelona pořád řeší

Premier League - Yerry Mina se stal senzací šampionátu. Co s ním ale bude dál Barcelona pořád řeší

Yerry Mina se stal senzací šampionátu. Co s ním ale bude dál Barcelona pořád řeší © depor.com - Yerry Mina s Messim

1

Líbilo se

05.07. - Když dá tři góly na mistrovství světa útočník, je to považováno za velice dobrý výkon. A co teprve, když se tolikrát za záda brankářů trefí obránce. To je senzace. V historii šampionátu je dokonce prvním zadákem, který to na jednom turnaji zvládl bez toho, aby skóroval z penalty. Jenže ani pro takového hráče Barcelona asi nebude mít v kádru místo.

Situace Yerryho Miny v Barceloně je neměnná. A to i přes zmíněnou střeleckou erupci na ruských stadionech. Vedení katalánského klubu se totiž stále domnívá, že nejlepší bude se kluka, který na sebe asi víc než hrou upoutal svoji prezentací fanouškům naboso, zbavit.

Barcelona si dokonce mne ruce, protože cena kolumbijského zadáka na trhu půjde nahoru. A původní plán přivést k top stoperské dvojici Piqué-Umtiti Francouze Lengleta se tak nemění.

Důvod proč nemá tento zajímavý fotbalista v sestavě místo? Síla Miny ve vzdušných soubojích je neoddiskutovatelná. To nikoho ve vedení Barcy nepřekvapilo. Věděli o jeho přednosti už při přestupu. Jenže všichni zároveň upozorňují na to, že Kolumbijec často trpí při bránění a má značné problémy při rozehrávce a vyvážení míče. Styl Barcelony je navíc velmi osobitý a jedinečný a v tuto chvíli se nezdá, že by Yerry byl pro něj ideálním prvkem.

Důležité bude samozřejmě i rozhodnutí kouče Valverdeho. Ovšem ten už dal během poloviny sezony, co byl Mina v Barceloně, najevo, že mu moc nevěří. Za pět měsíců ho nechal hrát jen 379 minut.

Minovi už se samozřejmě ozvali první zájemci o jeho služby. Optimistické předpovědi dokonce hovoří o tom, že by Barcelona mohla vydělat minimálně dvojnásobek částky 11,8 milionů eur, za kterou hráče v lednu kupovala z Palmeiras.

Nicméně pořád existuje jistá obava, aby odchod Miny nebyl chybou, kterou vedení bude jednou litovat. Proto je stále ve hře hostování.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Stoper je to výbornej, ale jeho chování na hřišti se mi nelíbilo teda vůbec..

Tomguncz2

Doufám, že zůstane jako třetí stoper.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články