Zpět na » Premier League » Oficiálně schváleno. Od sezóny 2019/2020 bude mít i Premier League zimní pauzu

Premier League - Oficiálně schváleno. Od sezóny 2019/2020 bude mít i Premier League zimní pauzu

Oficiálně schváleno. Od sezóny 2019/2020 bude mít i Premier League zimní pauzu © skysports.com, fotbalportal.cz - Zimní pauza bude i v Premier League

3

Líbilo se

09.06. - Očekávané se stalo skutkem. Byly dořešeny veškeré detaily a během pátku bylo oficiálně potvrzeno, že i v anglické Premier League dojde na zimní přestávku. Toto pravidlo vstoupí v platnost od sezóny 2019/2020. První pauza tak nastane v únoru roku 2020. Bude trvat dva týdny, ale diváci o zápasy nepřijdou. Jeden víkend bude hrát deset týmů, druhý víkend zbývajících deset týmů.

Dohoda FA s Premier League znamená konec více než desetileté debaty o tom, že je po ukončení velmi rušného program okolo Vánoc potřeba poskytnout špičkovým hráčům čas na zotavení a odpočinek. FA také oficiálně odsouhlasila přesun pátého kola FA Cupu doprostřed týdne.

Změna zajistí každoroční dvoutýdenní přestávku na začátku února, a to od roku 2020, která všem 20 týmům Premier League umožní alespoň 13 dní volna.

Bude to rozloženo tak, že ani jeden víkend nebude bez Premier League, protože během prvního víkendu se odehraje 5 zápasů a během dalšího víkendu zbývajících pět.

Celou věc okomentoval Martin Glenn, výkonný ředitel FA.

„Je to významný okamžik pro anglický fotbal. Podle nás to bude velmi prospěšné pro kluby i pro anglickou reprezentaci.“

„Není žádným tajemstvím, že máme přetížený kalendář. V posledních letech jsme spolupracovali na tom, abychom našli nejvhodnější řešení.“

„V budoucnu se budeme v létě chystat na mezinárodní turnaje. Jsme si jisti, že tato přestávka v polovině sezóny bude pro naše hráče velmi prospěšná.“

Kluby se také dohodly, že zimní přestávku nevyužijí na žádné zahraniční turné. Týmům je dovoleno cestovat do zahraničí, ale za účelem tréninku v příznivějších klimatických podmínkách.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
sonteo - 10.06. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace
http://vitosen.blogspot.cz/

sonteo

Vítejte na nejlepší webové stránky sex seznamka ==>> http://Sweetsex.top

Sarkassa
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články