Zpět na » Premier League » Pan hrabě pálí ostrými

Premier League - Pan hrabě pálí ostrými

0

07.02. - Nejen na góly Benniho McCarthyho se nyní může spolehnout Mark Hughes. Manažer aktuálně devátého týmu ligové tabulky dal příležitost dvacetiletému mladíkovi, který v Blackburnu vyrůstal. A ten se jí chytil na jedničku. O kom je řeč? Přeci o novém miláčkovi fanoušků Rovers – Mattu Derbyshirovi.

Derbyshire je název jedné z oblastí střední Anglie, tedy hrabství Derby. Stejným jménem se však může pyšnit také mladý útočník Blackburnu Rovers Matt Derbyshire. Ač odehrál v Premier League v součtu minut jen něco málo přes čtyři zápasy, stačil se již zapsat do povědomí fanoušků a získat si jejich přízeň. Vše začalo zápasem ve Wiganu, který Rovers vyhráli poměrně hladce 3:0. Derbyshire naskočil na druhý poločas za nevýrazného Nondu. Po několika minutách pobytu na hřišti mu naservíroval před prázdnou bránu míč Morten Gamst Pedersen a Derbyshire poslal míč do sítě. Jelikož situace zaváněla ofsajdem, ohlédl se na rozhodčího. Ten už směřoval ke středovému kruhu a tak se Derbyshire v gejzíru radosti rozběhl ke kotli fanoušků Rovers a náležitě s nimi oslavil svoji první trefu v Premier League, která přišla v sedmém zápase. Od této chvíle začal pálit hrabě z Derby ostrými.

Fanoušci Rovers se začali se zájmem ptát, kdo že je ten šlachovitý mladík, který dostává stále více příležitostí? Derbyshire je v Blackburnu od roku 2003. Dva roky nastupoval pouze za rezervu, loňskou sezónu strávil na hostováních v Plymouthu, kde se mu však příliš nevedlo. Na poslední tři měsíce sezóny byl poslán do Wrexhamu, kde zažil o poznání lepší časy, když v šestnácti zápasech nastřílel deset branek. Mark Hughes si jej po sezóně z hostování stáhl a nechával jej nasávat atmosféru Premier League alespoň na lavičce, do hry začal naskakovat až na začátku prosince. Jak již bylo zmíněno, první branku vstřelil proti Wiganu v zápase hraném na Nový rok. O týden později pomohl jedním gólem vyřadit z FA Cupu Everton. Dobrou formu prokázal i na půdě Manchesteru City, kde uzavřel skóre na 3:0. Následně měl největší podíl na postupu Rovers v FA Cupu přes Luton, když sám vstřelil dvě branky. V tomto zápase ukázal, že mu nedělá problém zakončení jak v plném běhu, tak hlavou.

Do hvězd typu Owena či Rooneyho má zatím daleko, ale v budoucnu by se mohl stát velmi platným ligovým hráčem. Fanouškům Blackburnu učaroval svým nadšením a hladem po gólech. Kdyby kráčel ve stopách Simona Garnera, nejlepšího střelce Rovers všech dob se 168 góly, asi by se nikdo z nich nezlobil. Před nedávnem podepsal s Rovers novou smlouvu, která jej ke klubu váže až do roku 2010. Mark Hughes si tak pojistil svůj nový objev před případnými zájemci.