Zpět na » Premier League » Salah stanovil nový rekord v počtu vstřelených gólů za jednu sezonu, odevzdaná Chelsea prohrála v Newcastlu

Premier League - Salah stanovil nový rekord v počtu vstřelených gólů za jednu sezonu, odevzdaná Chelsea prohrála v Newcastlu

Salah stanovil nový rekord v počtu vstřelených gólů za jednu sezonu, odevzdaná Chelsea prohrála v Newcastlu © premierleague.com - Mohamed Salah

2

13.05. - REVIEW Mohamed Salah zakončil letošní sezonu Premier League se 32. góly a stanovil tak nový rekord. Odevzdaná Chelsea nestačila na Newcastle a musí se spokojit s Evropskou ligou. Tottenham se s ročníkem rozloučil devítigólovou přestřelkou s Leicesterem. Oba Manchestery i Arsenal se těší z jednogólové výhry. Do druhé ligy s West Bromem a Stoke sestupuje Swansea.

Liverpool FC - Brighton & Hove Albion FC 4:0

Branky: 26. M. Salah, 40. Lovren (Robertson), 53. Solanke (M. Salah), 85. Robertson

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, V. van Dijk, Lovren, Robertson - Wijnaldum, Henderson (C), Mané (74. Lallana) - Solanke, M. Salah (84. Woodburn), Firmino (83. Ings)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Schelotto, Dunk (C), Duffy (71. Goldson), Bong - D. Pröpper, Stephens, Kayal (57. Groß) - Knockaert, Locadia (57. G. Murray), March

Liverpoolu k jistotě Ligy mistrů stačila i remíza, fotbalisté Reds ale neponechali nic náhodě. V osmnácté minutě mohli domácí cítit křivdu, když rozhodčí neodpískal penaltu po zjevném Duffyho faulu na pronikajícího Salaha. Náladu si domácí a hlavně sám Salah spravili o osm minut později. Ve dvacáté šesté minutě se Salah po rychlé narážečce se Solankem dostal před bránu a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. V letošní sezoně Premier League už to byl 32. gól Mohameda Salaha a Egypťan tak překonal dosavadní rekordmany - Alana Shearera, Cristiana Ronalda a svého předchůdce Luise Suáreze, kterým se v jejich nejlepších sezonách povedlo dát 31 gólů.

Domácí se s jednobrankovým vedením nemínili spokojit a tvořili si další šance. Pět minut před koncem prvního poločasu se do vzduchu pověsil Dejan Lovren a hlavou usměrnil do sítě Robertsonův centr. Krátce po změně stran už to bylo 3:0, když Dominic Solanka po Salahově přihrávce prostřelil gólmana Brightonu. V závěru zápasu pečetil výhru Reds Robertson.

zdroj: premierleague.com

Newcastle United - Chelsea FC 3:0

Branky: 23. Gayle, 59. Ayoze Pérez (Shelvey), 63. Ayoze Pérez (Shelvey)

Newcastle United: Dúbravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, P. Dummett - Shelvey, Diamé (87. Haidara) - Ritchie (72. Hayden), Ayoze Pérez, Jacob Murphy - Gayle (48. Joselu)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill - Moses, Bakayoko, Kanté, Emerson - Barkley (77. Willian), E. Hazard (82. Pedro) - Giroud (76. Morata)

Pokud by Chelsea vyhrála nad Newcastlem, mohla doufat aspoň v teoretickou šanci na Ligu mistrů, kdyby Liverpool prohrál s Brightonem. Chelsea ale po celý zápas působila odevzdaně a k zisku tří bodů se vůbec nepřiblížila. V prvním poločase hosté ani jednou nevystřelili.

Góly dával výhradně Newcastle. Ve dvacáté třetí minutě sice Courtois na brankové čáře zasáhl proti zakončení Murphyho, míč ale vyrazil přímo před Dwighta Gayla, který pohodlně poslal míč za ležícího brankáře Chelsea.

Newcastle byl mnohem nebezpečnější a ve druhé půli přidal další góly. V padesáté deváté minutě Ayoze Pérez tečoval dalekonosnou střelu Jonjo Shelveyho a míč zapadl k tyči Courtoisovy brány. O čtyři minuty později se Pérez radoval znovu. Domácí útočník znovu těžil ze spolupráce s Shelveym. Anglický záložník našel svým centrem u zadní tyče volného Péreze, který upravil na 3:0.

Nepovedený závěr sezony může Chelsea ještě napravit ve finále FA Cupu proti Manchesteru United.

Tottenham Hotspur - Leicester City 5:4

Branky: 7. Kane (Lucas Moura), 49. Lamela (Walker-Peters), 53. Fuchs (vla.), 61. Lamela (Walker-Peters), 76. Kane - 4. Vardy (Mahrez), 16. Mahrez, 48. Iheanacho, 73. Vardy (Mahrez)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Walker-Peters, Alderweireld, Dier, Rose - Moussa Sissoko (84. Son), Wanyama - Lucas Moura (74. Alli), Eriksen, Lamela (79. D. Sánchez) - Kane

Leicester City: Jakupović - Simpson (56. Choudhury), Morgan (C), Maguire, Fuchs - Adrien Silva, Iborra - Mahrez, Iheanacho (85. Barnes), Gray (61. Diabaté) - Vardy

Tottenham se se sezonou rozloučil přestřelkou s Leicesterem. Jako první se do vedení dostaly Lišky, za které se už ve čtvrté minutě prosadil hlavičkující Jamie Vardy. Spurs ale přispěchali s rychlou odpovědí. Lucas Moura v sedmé minutě zastavil rozehrávku soupeře a poslal do brejku Harryho Kanea. Střelec Tottenhamu propálil Jakupoviće a srovnal na 1:1.

Ani toto skóre ale dlouho nevydrželo. V sedmnácté minutě vrátil Leicesteru vedení Mahréz, který se na hranici vápna dostal k odraženému míči a prudkou ranou propálil vše před sebou. Po bláznivém začátku se hra co se týče gólů uklidnila a poločas skončil 1:2.

Hned zkraje druhé půle Leicester ještě posílil své vedení. Ve čtyřicáté osmé minutě se zpoza vápna napřáhl ke střele a povedenou ranou namířenou do horního rohu brány překonal Llorise. Tottenham se ale ani tentokrát nevzdal a dvougólové vedení Leicesteru vydrželo jen pět minut. Ve čtyřicáté deváté minutě si Lamela na hranici ofsajdu počkal na přihrávku od Walkera-Peterse a zblízka poslal míč za záda Jakupoviće. V padesáté třetí minutě bylo znovu vyrovnáno, když Fuchs tečoval Lamelovu střelu do protipohybu vlastního brankáře.

Bláznivý a na góly bohatý zápas pokračoval a v šedesáté první minutě Tottenham poprvé zvrátil skóre na svoji stranu. Spurs znovu zafungovala spolupráce mezi Lamelou a Walkerem-Petersem. Mladý bek našel při brejku úplně volného Lamelu, který pohodlně upravil na 4:3. Ani to ale nebylo zdaleka poslední gólové slovo.

V sedmdesáté třetí minutě se Vardy dostal do vápna a prudkou ranou pod břevno srovnal na 4:4. Vrtkavé skóre ale znovu dlouho nevydrželo a po třech minutách se znovu měnilo. V sedmdesáté šesté minutě Harry Kane vstřelil 30. gól v sezoně, když se ujala jeho technická střela z hranice pokutového území. Tottenham tak vyhrál 5:4.