Zpět na » Premier League » Chelsea porazila Liverpool a dramatizuje souboj o místo v Lize mistrů. Wenger se s Emirates rozloučil vysokou výhrou nad Burnley

Premier League - Chelsea porazila Liverpool a dramatizuje souboj o místo v Lize mistrů. Wenger se s Emirates rozloučil vysokou výhrou nad Burnley

Chelsea porazila Liverpool a dramatizuje souboj o místo v Lize mistrů. Wenger se s Emirates rozloučil vysokou výhrou nad Burnley © premierleague.com - Olivier Giroud

1

06.05. - REVIEW The Blues dokázali porazit finalistu Ligy mistrů. O jednogólové výhře nad Liverpoolem rozhodl Olivier Giroud. Arséne Wenger se s domovským Emirates Stadium rozloučil kanonádou proti Burnley - Arsenal vyhrál vysoko 5:0

Chelsea FC - Liverpool FC 1:0

Branky: 32. Giroud (Moses)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger - Moses, Fàbregas, Kanté, Bakayoko, Alonso - E. Hazard - Giroud

Liverpool FC: Karius - Clyne (59. Henderson), Lovren, V. van Dijk, Robertson (75. Solanke) - Alexander-Arnold, Wijnaldum, Milner (C) - M. Salah, Firmino, Mané

Šlágr kola nabídl šance na obou stranách. Jako první naznačili své možnosti domácí. Marcos Alonso v osmnácté minutě napřáhl z hranice vápna k tvrdé střele, ta ale mířila pouze do středu brány, kde byl připraven gólman Loris Karius. O osm minut později se poprvé uvedl i Liverpool. Mané střílel podobně jako Alonso, ani on ale tvrdou ranou na brankáře nevyzrál.

Poté co si týmy takto vyměnily úvodní pozdravy padl první gól. Ve třicáté druhé minutě našel Victor Moses přesným centrem Oliviera Girouda, který chytrou hlavičkou namířenou k zadní tyči vyzrál na Kariuse.

Po změně stran Chelsea málem přidala druhou trefu. V padesáté osmé minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Bakayoko, záložník Chelsea se ale nacházel ve výrazném ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního a gól nebyl uznán. Liverpool ale vyrovnat nedokázal. Chelsea tak vyhrála 1:0 a v posledních dvou kolech dostane Tottenham a právě Liverpool pod tlak v boji o Ligu mistrů.

zdroj: premierleague.com

Arsenal FC - Burnley FC 5:0

Branky: 14. Aubameyang (A. Lacazette), 45+3. A. Lacazette (Bellerín), 54. Kolašinac (Wilshere), 64. Iwobi (Aubameyang), 75. Aubameyang (Bellerín)

Arsenal FC: Čech (C) - Kolašinac, Mavropanos, Chambers (77. Mertesacker), Bellerín - Xhaka, Wilshere (72. Ramsey) - Aubameyang, Iwobi, Mchitarjan - A. Lacazette (72. Welbeck)

Burnley FC: Pope - Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward - Lennon (71. N´Koudou), Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson - Hendrick - Barnes (22. Vokes)

Arsenalu se podařil vstup do zápasu a už ve čtrnácté minutě se ujal vedení. Alexandre Lacazettovi se ve vápně otevřel prostor, do kterého si naběhl a stříleným centrem našel Aubameyanga, kterému stačilo správně nastavit nohu, aby míč tečoval do sítě. Arsenal měl obrovskou převahu a Burnley se v prvním poločase nedostalo k jediné střele.

Krátce před koncem první půle domácí přidali druhou trefu. Lacazette se tentokrát z role nahrávače proměnil do role střelce a po Bellerínově centru zblízka prostřelil brankáře soupeře.

Gunners po změně stran pokračovali v nastoleném trendu a přidali další branky. Nejprve ale musel Petr Čech předvést první zákrok v zápase, když ve čtyřicáté deváté minutě na brankové čáře zasahoval proti hlavičce Vokese. Poté už Arsenal pokračoval ve střílení gólů.

V padesáté čtvrté minutě se trefil netradiční střelec - Sead Kolašinac dostal přihrávku od Jacka Wilshera a křížnou střelou donutil brankáře Burnley, aby lovil míč ze sítě potřetí. O deset minut později dával na 4:0 Alex Iwobi a nakonečných 5:0 upravoval v sedmdesáté páté minutě dvougólový Aubameyang.