Zpět na » Premier League » Boj o přežití – Které týmy letos opustí Premier League?

Premier League - Boj o přežití – Které týmy letos opustí Premier League?

Boj o přežití – Které týmy letos opustí Premier League? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdo sestoupí z Premier League?

4

Líbilo se

02.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Do konce Premier League zbývá odehrát kompletní dvě kola. Některé kluby mají ještě jeden zápas k dobru. O mistrovi už je rozhodnuto. Ovšem velký boj se ještě očekává na druhé straně tabulky. Zatím ještě neznáme ani jednoho sestupujícího se stoprocentní jistotou. Následující kolo už hodně napoví. Kdo si udrží prvoligovou příslušnost a kdo si v příští sezóně zahraje jen Championship?

Nejblíže k sestupu má poslední West Bromwich Albion, který musí doufat v obrovský zázrak. Je třeba říct, že je odsouzen k záhubě v podobě sestupu do druhé ligy. Zbývající celky ještě čeká velmi těžký boj do poslední minuty.

Pojďme se podívat na kluby od 14. místa níže. Jaký mají zbývající los? Jak jsou na tom nyní? Jakou mají šanci na záchranu?

grfd(zdroj: inew.co.uk)

Brighton - 14. místo, 35 odehraných zápasů, 37 bodů, gólový rozdíl -15

Forma: PPRPRR

Zbývající los: Manchester United (D), Manchester City (V), Liverpool (V)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 2. místo

Šance na sestup: 50/1

wees(zdroj: skysports.com)

Brighton má v současné době pětibodový polštář v podobě náskoku na první sestupovou pozici. Mělo by mu to stačit na to, aby se v této sezóně zachránil. Ovšem pokud se podíváme na jeho zbývající los, neměli by být v Brightonu zrovna v klidu.

Mužstvo Chrise Hughtona v březnu vyhrálo 2:1 s Arsenalem. Během března zvítězil Brighton 3 z 5 utkání. Ale od té doby získal jen 3 body z 18 možných. Jediná výhra by potvrdila jeho záchranu, ale čekají na něj souboje s Manchesterem United, Manchesterem City a Liverpoolem.

West Ham - 15. místo, 35 odehraných zápasů, 35 bodů, gólový rozdíl -24

Forma: PVRRPP

Zbývající los: Leicester (V), Manchester United (D), Everton (D)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 6. místo

Šance na sestup: 14/1

efse(zdroj: skysports.com)

West Ham se nervózně ohlíží za svá záda. Klid mu nepřidává ani to, že z posledních 8 zápasů vyhrál jen jednou. Dvakrát za sebou schytali Hammers debakl 4:1. Nejprve od Arsenalu a poté od Manchesteru City.

Na tréninku došlo k určitému problému mezi Davidem Moyesem a Andym Carrollem. Nepokoj tedy panuje i v „zákulisí“. Sobotní duel proti trápícímu se Leicesteru by mohl být dobrou vzpruhou. Po třech zápasech potřebuje zásadní vítězství. Poté na Kladiváře čekají domácí duely s Manchesterem United a Evertonem.

Huddersfield - 16. místo, 35 odehraných zápasů, 35 bodů, gólový rozdíl -29

Forma: RPPRVP

Zbývající los: Manchester City (V), Chelsea (V), Arsenal (D)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 4. místo

Šance na sestup: 6/4

Huddersfield má stejně bodů jako patnáctý West Ham. Čeká jej ovšem nesmírně náročný program. Má také druhé nejhorší skóre z posledních sedmi týmů ligové tabulky. Hůře je na tom pouze Stoke City.

Pokud se jim podaří z posledních tří zápasů vybojovat alespoň nějaký ten bod, bude to nesmírně impozantní počin. Manchester City chce sezónu zakončit ve velkém stylu. Navíc v neděli přebere trofej pro mistra ligy. Pak je pro Huddersfield nachystán výlet na Stamford Bridge a následně na doma přivítá Arsenal a Arséne Wenger se rozhodně nehodlá rozloučit nepěkným výsledkem.

Tým Davida Wagnera bude doufat také v to, aby souhra ostatních výsledků hrála v jeho prospěch.

Swansea - 17. místo, 35 odehraných zápasů, 33 bodů, gólový rozdíl -25

Forma: RPRRPP

Zbývající los: Bournemouth (V), Southampton (D), Stoke (D)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 16. místo

Šance na sestup: 11/4

sgdsd(zdroj: skysports.com)

Kouč Carlos Carvalhal po svém příchodu zvedl Swansea ze sestupového pásma. Po svém jmenování během prosince měl úžasný začátek. Na Liberty Stadium na něj pěli chválu. Ale po čtyřech měsících je situace znovu kritická.

Swansea nevyhrála 6 zápasů v řadě. Na sestupové pozice má jen jednobodový náskok. Do konce sezóny ještě odehraje tři utkání.

Potká se Southamptonem a Stoke. Tedy s přímými konkurenty, kteří jsou v tabulce ještě pod Swans. To bude rozhodující. Swansea bude potřebovat využít domácí prostředí. Nejbližší duel ji čeká v Bournemouthu.

Southampton - 18. místo, 35 odehraných zápasů, 32 bodů, gólový rozdíl -19

Forma: PPPPRV

Zbývající los: Everton (V), Swansea (V), Manchester City (D)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 9. místo

Šance na sestup: 11/10

sesfed(zdroj: skysports.com)

Minulou sobotu zvládli Saints životně důležitý zápas proti Bournemouthu, když vyhráli 2:1. Byla to jejich první výhra od začátku února. Nyní budou v Goodison Parku čelit Evertonu. Pak přijde na řadu možná rozhodující souboj na půdě Swansea.

V posledním kole poměří síly s mistrovským Manchesterem City. Možná v něm budou bojovat o poslední šanci na záchranu.

Stoke - 19. místo, 36 odehraných zápasů, 30 bodů, gólový rozdíl -33

Forma: PPPRRR

Zbývající los: Crystal Palace (D), Swansea (H)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 14. místo

Šance na sestup: 1/16

Na záchranu aktuálně ztrácí 3 body. Navíc zbývá Stoke City do konce odehrát už jen dva zápasy. Vyhlídky jsou velmi ponuré. To bezpochyby.

Paul Lambert nedokázal zastavit pád. Potters na svém stadionu už 12 utkání v řadě nevyhráli. Mají také hrozivý rozdíl ve skóre. V sobotu doma přivítají Crystal Palace. Vyhrají a vykřešou poslední naději na záchranu?

West Bromwich Albion - 20. místo, 36 odehraných zápasů, 28 bodů, gólový rozdíl -24

Forma: PPRVRV

Zbývající los: Tottenham (D), Crystal Palace (V)

Průměrná pozice zbývajících protivníků: 8. místo

Šance na záchranu: 100/1

sdds(zdroj: skysports.com)

Obrození West Bromwiche přišlo až příliš pozdě. Baggies v posledních čtyřech kolech uhráli 8 bodů, když remizovali se Swansea, vyhráli na Old Trafford, uhráli remízu s Liverpoolem a naposledy zvítězili v Newcastlu.

Budou doufat, že tento jejich vzestup bude pokračovat i proti Tottenhamu a Crystal Palace. Ale pro jejich záchranu by se musel stát opravdový zázrak. Je to jen otázka času, kdy bude jejich sestup i „matematicky“ potvrzen. Na záchranu ztrácí 5 bodů a do konce sezóny může West Bromwich získat 6 bodů.


Garry Neville a jeho verdikt:

„Bojím se o Huddersfield. Myslím si, že spousta týmů bude chtít výhru Southamptonu proti Stoke. Stoke má šanci, ale podle mě poputuje o patro níž. West Bromwich také spadne.“

„Ale pak bych se zaměřil zejména na Huddersfield. Hrají na půdě Manchesteru City, tak bodovat nebudou. Pak hrají s Chelsea venku. Ta stále bojuje o Ligu mistrů. I kdyby už ztratila šanci na TOP4, na Stamford Bridge je velmi těžké hrát.“

„A pak mají Arsenal. Bude to možná poslední zápas Arséna Wengera v anglickém prostředí. Pokud se Gunners dostanou přes Atlético Madrid do finále Evropské ligy, mohlo by to být pro Huddersfield dobré.“

„Ale má Huddersfield šanci získat alespoň nějaký bod? Získá třeba jeden jediný? Atmosféra bude neuvěřitelná. Myslím, že budou hodně nervózní. Bude to ještě napínavé.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Za mě: West Brom, Stoke, Huddersfield.
Škoda Stoku, ti už nemají moc velkou šanci - vyměnil bych je za Brighton.

Bal-lack
Reklama
Reklama
Nejnovější články