Zpět na » Premier League » Arsenal díky drtivému závěru rozstřílel v londýnském derby West Ham

Premier League - Arsenal díky drtivému závěru rozstřílel v londýnském derby West Ham

Arsenal díky drtivému závěru rozstřílel v londýnském derby West Ham © premierleague.com - Alexandre Lacazette

1

22.04. - REVIEW Malé londýnské derby mezi Arsenalem a West Hamem dlouho nenasvědčovalo tomu, že by bylo bohaté na góly. Po bezbrankové první půli se jako první prosadil Arsenal. Na jednogólové vedení ještě Kladiváři stihli reagovat, na drtivý závěr, kdy Arsenal vstřelil během sedmi minut tři góly, už ale West Ham odpověď nenašel.

Arsenal FC - West Ham United 4:1

Branky: 51. Monreal (Xhaka), 82. Ramsey, 85. A. Lacazette (Aubameyang), 89. A. Lacazette (Ramsey) - 64. Arnautović (Lanzini)

Arsenal FC: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) - Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) - A. Lacazette

West Ham United: Hart - Rice, Ogbonna, Cresswell - Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) - E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) - Arnautović

West Ham zahájil malé londýnské derby aktivně a v úvodu si vytvořil několik náznaků šancí. Ve dvanácté minutě pálil z hranice vápna Joao Mario, střela mu ale nesedla a postrádala důraz. Gólman Ospina tak neměl větší starosti. O tři minuty později už musel provést složitější zákrok. Marko Arnautović se po levé straně dostal do vápna a mířil na vzdálenější tyč, Ospina se ale natáhl a jeho zakončení vyrazil.

Arsenal se poprvé výrazněji připomněl ve třicáté čtvrté minutě, kdy Granit Xhaka z přímého kopu vyprášil Hartovy rukavice. Na góly se tak čekalo až do druhého poločasu.

Jako první se prosadil Arsenal. V padesáté první minutě se centr od rohového praporku snesl přímo na kopačku Nacha Monreala, který střelou bez přípravy prostřelil Harta. Z vedení se domácí těšili jen třináct minut. V šedesáté čtvrté minutě se sražený míč znovu dostal na levou stranu k Arnautovićovi a rakouský fotbalista tentokrát křížnou střelou dokázal Ospinu překonat.

Závěr zápasu patřil Arsenalu. V osmdesáté druhé minutě Aaron Ramsey svým centrem hledal ve vápna Aubameyanga. Gabonský útočník sice míč nezasáhl, i tak se ale balon nakonec dostal za Hartova záda. O tři minuty později pojistil vedení Gunners Alexandre Lacazette, který Harta propálil i s přispěním teče jednoho z hráčů West Hamu. Výhru Arsenalu a drtivý závěr pečetil v osmdesáté deváté minutě znovu Lacazette. Francouzský útočník zužitkoval Ramseyho přihrávku a zakončením zblízka završil výhru Arsenalu 4:1.

zdroj:premierleague.com