Zpět na » Premier League » Manchester otočil zápas s Tottenhamem a zahraje si finále FA Cupu

Premier League - Manchester otočil zápas s Tottenhamem a zahraje si finále FA Cupu

Manchester otočil zápas s Tottenhamem a zahraje si finále FA Cupu © metro.co.uk - Ander Herrera

2

21.04. - REVIEW Fotbalisté United nevstoupili do zápasu šťastně a od jedenácté minuty prohrávali. Tottenham ale vlastním nedůrazem v obraně o vedení přišel a nakonec ztratil i celý zápas. United vyhráli 2:1. Soupeře Manchesteru určí zítřejší zápas Chelsea se Southamptonem.

Manchester United - Tottenham Hotspur 2:1

Branky: 24. A. Sanchez, 62. Herrera - 11. Alli

Manchester United: De Gea - Young, Smalling, Jones, Valencia (79. Darmian) - Matič, Pogba, Herrera - A. Sanchez, Lukaku, Lingard (82. Rashford)

Tottenham Hotspur: Vorm - Davies (68. Lucas), Vertonghen, D. Sanchez, Trippier - Dembele (78. Wanyama), Dier - Son (86. Lamela), Alli, Eriksen - Kane

Tottenham vstoupil do zápasu aktivněji a už v jedenácté minutě se ujal vedení. Christian Eriksen se rozběhl na pravém křídle a přesným centrem našel Dele Alliho, který u zadní tyče poslal míč nechytatelně za De Geova záda.

Manchester United se rozkoukával až do čtyřiadvacáté minuty. V té době Paul Pogba u autové čáry přetlačil Moussu Dembelého a podobně jako Eriksen poslal do vápna přesný centr, který se snesl na hlavu skórujícího Alexise Sáncheze.

Za stavu 1:1 se hra uklidnila. Tottenham častěji kombinoval s míčem na kopačkách další, gól ale nevstřelil. Blízko mu byl v posledních vteřinách nastaveného času Eric Dier, jehož nenápadná rána zpoza vápna skončila na tyči. Manchester United spoléhal na protiútoky, ani ty ale ve zbytku první půle další gól nepřinesly.

I do druhého poločasu vstoupil Tottenham aktivněji, gól ale slavili United. V šedesáté druhé minutě Alexis Sánchez na levé straně unikl Trippierovi a jeho přihrávka se postupně dostala až na hranici vápna, kde míč bez přípravy napálil Ander Herrera, který povedenou přízemní ranou prostřelil Vorma.

Tottenham se ve zbytku zápasu snažil vrhnout síly do útoku. Kombinace Spurs ale ke gólovému konci nevedla, hra Tottenhamu postrádala moment překvapení a Manchester tak své vedení udržel.

zdroj: thefa.com