Zpět na » Premier League » Liverpool v posledních deseti minutách ztratil s posledním West Bromem dvougólový náskok

Premier League - Liverpool v posledních deseti minutách ztratil s posledním West Bromem dvougólový náskok

Liverpool v posledních deseti minutách ztratil s posledním West Bromem dvougólový náskok © premierleague.com - Mohamed Salah

1

21.04. - REVIEW Fotbalisté West Bromu si po týdnu přidali další cenný skalp - minulou neděli porazili Manchester United, dnes v závěru vybojovali remízu 2:2 s Liverpoolem. Ani tyto body už ale West Bromu záchranu patrně nezajistí.

West Bromwich Albion - Liverpool 2:2

Branky: 79. Livermore, 88. Rondón (Brunt) - 4. Ings (Wijnaldum), 72. M. Salah (Oxlade-Chamberlain)

West Bromwich Albion: Foster - Nyom, C. Dawson, Hegazy, Gibbs (77. Burke) - Phillips, Livermore, Brunt (C), McClean (71. J. Evans) - Jay Rodriguez (89. Robson-Kanu) - Rondón

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, V. van Dijk, Klavan, A. Moreno - Wijnaldum, Henderson (C), Milner - M. Salah (84. Lovren), Ings (65. Firmino), Mané (66. Oxlade-Chamberlain)

Liverpool vstoupil do zápasu tou správnou nohou a už od čtvrté minuty vedl. Maného ostrý přízemní centr se na hranici malého vápna zastavil před Ingsem, který pohotově propálil domácího gólmana Fostera. Liverpool po rychlém úvodním gólu polevil v ofenzivním nasazení. Další velkou šanci měl Mohamed Salah, jeho střelu ale těsně nad břevno tečoval domácí Livermore.

V závěrečných deseti minutách prvního poločasu se do šancí dostával i West Brom. Domácí si vypomáhali centrovanými balony. Ve třicáté deváté minutě jeden z prudkých centrů prohnal malým vápnem Liverpoolu, domácí Jay Rodriguez ale na míč špičkou kopačky nedosáhl. Krátce před koncem poločasu byl blízko druhému gólu Danny Ings, anglický záložník ale z hranice vápna mířil pouze do středu brány, kde byl gólman Foster.

Ve druhém poločase se Livepoolu podařilo navýšit vedení. V sedmdesáté druhé minutě domácí obrana odkryla levou část hřiště. Toho si všiml Oxlade-Chamberlain, který našel rozběhnutého Salaha. Nejlepší střelec ligy si poradil, přehodil domácího brankáře a zvýšil na 0:2.

West Brom se ale nevzdal. V sedmdesáté deváté minutě domácí snížili, když po skrumáži v pokutovém území procedil míč do sítě Jake Livermore. V osmdesáté osmé minutě už bylo vyrovnáno. Na centr ze standardní situace si naběhl Salomon Rondon, který prudkou hlavičkou srovnal na konečných 2:2.

zdroj: premierleague.com