Zpět na » Premier League » Ředitel Arsenalu: Náhradu za Arséna Wengera nenajdeme. Musíme být odvážní při hledání

Premier League - Ředitel Arsenalu: Náhradu za Arséna Wengera nenajdeme. Musíme být odvážní při hledání

Ředitel Arsenalu: Náhradu za Arséna Wengera nenajdeme. Musíme být odvážní při hledání © indiatimes.com - Arsene Wenger

2

Líbilo se

21.04. - Generální manažer Arsenalu Ivan Gazidis vzdal hold Arsénemu Wengerovi po jeho rozhodnutí odstoupit po konci sezóny z pozice manažera a slíbil, že klub bude „odvážný“ při hledání jeho nástupce. Wenger v pátek oficiálně oznámil, že na konci sezóny opustí post manažera Arsenalu, přestože má smlouvu ještě na příští sezónu.

Francouzského manažera za jeho téměř 22leté působení v Arsenalu ocenily nejuznávanější postavy světového fotbalu a členy vedení Kanonýrů nyní čeká nezáviděníhodný úkol najít člověka, který legendárního Francouze nahradí.

Gazidis promluvil o tom, co Wenger znamená pro klub a jeho dědictví a zároveň vyjádřil přesvědčení být odvážný při hledání manažera, který jej na Emirates Stadium nahradí.

„Nejdůležitější je správné jmenování nového manažera, ne rychlé jmenování, řekl Gazidis. „Tento proces začíná počínaje dneškem a rád bych ho udržel uvnitř klubu. Nemůžete najít náhradu za Arséna Wengera, musíte najít novou cestu vpřed.“

„Musíme být otevření nápadům a také odvážní při našem rozhodování. Když Arséne přicházel, nemyslím si, že by byl v hledáčku mnoha lidí. Samozřejmě to neznamená, že se musíme vydat stejnou cestou. Přivedeme člověka, u kterého budeme věřit, že je tím pravým.“

GazidisGenerální manažer Arsenalu Ivan Gazidis přiznal, že se klub musí vydat novou cestou. (zdroj: skysports.com)

Jedním z hlavních kandidátů na post nového manažera Arsenalu je údajně bývalý manažer Liverpoolu a v současné době manažer Celticu Brendan Rodgers a majoritní akcionář skotského klubu Dermot Desmond přiznal, že klub nebude trenérovi bránit při případném jednání s Arsenalem.

Gazidis zároveň ocenil způsob, jakým Wenger během svého 22letého působení v klubu transformoval Arsenal v jeden z nejlepších celků na světě.

„Lidé v dnešní době často mluví o fotbalové filozofii, ale Arsenal ji skutečně měl. Přeměnil tuto krásnou hru a inspiroval lidi kolem sebe. Hráli jsme pod ním ten nejlepší fotbal, jaký jsme kdy viděli. Arséne miluje fotbal a miluje klub. Děkujeme ti, Arséne.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Trenér Monaca Leonardo Jardim by byl podle mě správnou volbou.

Tomguncz2
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články