Zpět na » Premier League » Chelsea udolala Burnley a její ztráta na čtvrté místo je pětibodová

Premier League - Chelsea udolala Burnley a její ztráta na čtvrté místo je pětibodová

Chelsea udolala Burnley a její ztráta na čtvrté místo je pětibodová © premierleague.com - Victor Moses

3

19.04. - REVIEW Fotbalisté Chelsea měli v předehrávce na hřišti houževnatého Burnley několik slibných šancí. Útočník Álvaro Morata ale ani ty nejvyloženější neproměnil. O výhru 1:2 se tak zasadil Victor Moses - jeden jeho centr si Burnley srazilo do vlastní brány, podruhé už Moses překonal brankáře vlastními silami.

Burnley FC - Chelsea FC 1:2

Branky: 64. Barnes (Gudmundsson) - 20. K. Long (vla.), 69. Moses (Emerson)¨

Burnley FC: Pope - Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward - Lennon (87. Wells), Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson - Barnes, Wood (72. Vokes)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger - Moses, Bakayoko, Kanté, Emerson (85. Zappacosta) - Pedro, Morata (71. E. Hazard) - Giroud

Chelsea se v ofenzivě činila od úvodních minut. Ve třinácté minutě se do vápna dostal Álvaro Morata, jeho střelu ale domácí gólman špičkou kopačky tečoval těsně mimo vlastní bránu. Ve dvacáté minutě už se Blues radovali. Míč tentokrát k Moratovi nestihl dopoutovat, Mosesův centr si totiž do vlastní brány tečoval domácí Kevin Long. Ve zbytku poločasu měli hosté ještě několik šancí, ty ale zůstaly neproměněny.

Deset minut po zahájení druhé půle mohl vedení Chelsea zvýšit Álvaro Morata. Španělský útočník se řítil sám proti bráně Burnley, v zakončení ale nebyl přesný a minul pravou tyč domácí brány. Spálené šance mohli hosté začít litovat v šedesáté čtvrté minutě. Ashley Barnes ve vápně příhodně tečoval dalekonosnou Gudmundssonovu střelu. Gólman Courtois neměl šanci na teč reagovat a bylo srovnáno na 1:1.

Chelsea si ale nakonec vítězství vzít nenechala. V šedesáté deváté minutě rozhodl o výhře hostů Victor Moses, který se tentokrát prostřelil brankáře Popa ranou k bližší tyči. Chelsea tak vyhrála 1:2.

zdroj: premierleague.com