Zpět na » Premier League » Stačil by bodový průměr Manchesteru United obvykle k zisku titulu v Premier League?

Premier League - Stačil by bodový průměr Manchesteru United obvykle k zisku titulu v Premier League?

Stačil by bodový průměr Manchesteru United obvykle k zisku titulu v Premier League? © skysports.com, fotbalportal.cz - Jak je na tom Mourinho v porovnání s ostatními?

2

Líbilo se

20.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manchester United v této sezóně rozhodně není chválen za předváděnou hru, každopádně jejich bodový zisk v Premier League je úctyhodný. Red Devils jsou na druhém místě a už posbírali 74 bodů. Do konce jim zbývá odehrát ještě čtyři kola, takže může dosáhnout na 86 bodů. Stačil by jejich bodový průměr obvykle k titulu v nejvyšší anglické soutěži?

Rudí ďáblové se marně snažili udržet krok s Manchesterem City. Momentálně na již jistého mistra ztrácí 13 bodů. Do konce jim zbývá odehrát ještě 4 kola, Citizens budou hrát pětkrát.

Mourinhovi svěřenci před dvěma týdny na Etihad Stadium dokázali zvítězit a odložili mistrovské oslavy Manchesteru City. Jenomže o víkendu překvapivě padli doma s West Bromwichem a titul definitivně padl do rukou Guardiolova týmu.

ffd(zdroj: skysports.com)

José Mourinho už si byl během února jistý, že titul nebude reálný. Řekl k tomu: „Musíme se pokusit zahájit příští sezónu co nejlépe. Tak, jak jsme to udělali v této sezóně. Ale musíme se snažit být konzistentní. Nesmíme ztrácet body tak, jak se to dělo v tomto ročníku. Byly to zápasy, ve kterých bychom měli vítězit.“

Po 34 kolech má Manchester United na kontě 74 bodů. To je nejvyšší zisk od doby, kdy skončil Alex Ferguson. To se psal rok 2013. Vše ale zastínili Citizens, kteří v této sezóně překonali řadu rekordů.

Bude-li zachován jejich bodový průměr 2,64 bodu na zápas, pak překonají rekordní bodový zisk Chelsea ze sezóny 2004/2005. Tehdy měli Blues bodový průměr 2,5 bodu na zápas. Manchester City může získat až 102 bodů. Jestliže dodrží průměr, získá 100 bodů.

Současný bodový průměr Manchesteru United, který činí 2,18 bodu na zápas, by stačil na zisk titulu v 9 z posledních 26 sezón Premier League. Byly to sezóny 1992/1993, 1995/1996, 1996/1997, 1998/1999, 2000/2001, 2010/2011 (ve všech těchto sezónách vyhrál Manchester United titul pod Alexem Fergusonem), v sezóně 1994/1995 (mistr Blackburn Rovers), v ročníku 1997/1998 (mistr Arsenal) a sezóně 2015/2016 (mistr Leicester).

fvss(zdroj: skysports.com)

Ve skutečnosti je nynější bodový průměr United desátý nejlepší z 26 sezón Premier League. V sezóně 2012/2013 nakonec ve zbývajících 4 kolech získali ještě 10 bodů a zakončili mistrovskou sezónu se ziskem 84 bodů.

V té sezóně byl bodový průměr Manchesteru United 2,45 bodu na zápas. Následující sezónu pod vedením Davida Moyese a Ryana Giggse spadl průměr na 1,73 bodu na zápas.

sdf(zdroj: skysports.com)

U kormidla se pak ocitl Louis van Gaal. V sezóně 2014/2015 vylepšil bodový průměr na 1,97 bodu na zápas. Pak ale přišel další propad. Nejnižší bodový průměr v moderní éře Manchesteru United. Sezóna 2015/2016 byla ve znamení bodového průměru 1,7 bodu na zápas.

Pokud si klub z Old Trafford udrží nynější průměr 2,18 bodu na zápas, bude to od konce Alexe Fergusona, kdy se dostane na vyšší průměr než 2 body na zápas.

wafsd(zdroj: skysports.com)

José Mourinho se také bude snažit získat se svým týmem jedinou trofej, kterou v této sezóně ještě může ulovit. Čeká jej semifinále FA Cupu proti Tottenhamu.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kuzma - 20.04. Odpovědět

To je samé kdyby ... na to se nehraje. Každá sezóna je úplně jiná. Bodů přibylo, ale hra se nikam neposunula, ani přes velké investice.
Chce to víc dříčů, poslední roky si k nám chodí všichni "jen" vydělat.
Kde jsou ti nedocenění hráči typu Carrick, Park Ji Sung apod. ?

kuzma

Přesně .

AVSuvorov
WyQinac - 20.04. Odpovědět

OT: Wenger konci v arsenalu po sezone :O fp mlci :D

WyQinac

Mlčí i Eurofotbal...asi klucí mají oběd... Smajlík 2

RoyKeane
dalko - 20.04. Odpovědět

Je fajn ked sa veci rozoberu takto dopodrobna. Je vsak skoda ze to je len o jednom time a clovek si nemoze takto zanalyzovat iny klub

dalko

Smajlík 2škoda to není holt největší klub v anglii ..ale bejt ta statistika o chelsea nebo jiným klubu tak držíš tlamu..to je opět jenom tvá věčná obsesivní touha otírat si tlamu o United...btw..o barce byl pěknej článek včera jak si skurvili svou akademii..tak breč tam Smajlík 8

MUFC_RedArmy

Trochu zbytečný článek coby kdyby na to se historie neptá prostě nezískali dostatečný počet bodů.

MESSIFCB
F4BRE - 20.04. Odpovědět

Proč zbytečný ? Mě to přijde jako zajímavá statistika

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články