Zpět na » Premier League » Salah, Firmino, Mané přepisovali historii. „Egyptský král“ už dosáhl na třicítku ligových gólů

Premier League - Salah, Firmino, Mané přepisovali historii. „Egyptský král“ už dosáhl na třicítku ligových gólů

Salah, Firmino, Mané přepisovali historii. „Egyptský král“ už dosáhl na třicítku ligových gólů © skysports.com, fotbalportal.cz - Firmino – Salah – Mané

4

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Liverpool včera zdolal doma Bournemouth 3:0 a drží třetí příčku v tabulce Premier League. A kdože skóroval? Ano, kompletní smrtící útočné trio ve složení Sadio Mané, Roberto Firmino, Mohamed Salah. Všichni tři se také podíleli na přepisování historie. Egyptský reprezentant vstřelil už svůj třicátý ligový gól v této sezóně. Dohromady dala tato trojice v tomto ročníku už 82 gólů.

Už v sedmé minutě otevřel skóre Sadio Mané, který pokořil obranu Cherries. Pro Maného to byl desátý gól v tomto ročníku Premier League. Tím se také stal nejlepším senegalským střelcem v historii Premier League. V nejvyšší anglické soutěži nastřílel v dresu Saints a Reds 44 branek.

dfbfd(zdroj: bleacherreport.com)

V 69. minutě pak přišel velký okamžik pro Mohameda Salaha. Egyptská hvězda, které patří tato sezóna, hlavou zvýšila na 2:0. Pro Salaha to byl už třicátý ligový gól v této sezóně. Jasně vede tabulku střelců Premier League o 5 tref před Harrym Kanem. Dohromady ve všech soutěžích to byl jeho 40. gól v tomto ročníku. Po Rogeru Huntovi a Ianu Rushovi se Salah stal teprve třetím hráčem v historii Liverpoolu, kterému se to povedlo.

Mohamed Salah je také osmým hráčem v historii Premier League, který dosáhl na hranici 30 gólů. Před ním to dokázaly jen takové hvězdy, jako jsou Andy Cole (34 gólů, sezóna 1993/1994) Alan Shearer (31 gólů, sezóna 1993/1994, 34 gólů, sezóna 1994/1995 a 31 gólů, sezóna 1995/1996), Kevin Phillips (30 gólů, sezóna 1999/2000), Thierry Henry (30 gólů, sezóna 2003/2004), Cristiano Ronaldo (31 gólů, sezóna 2007/2008), Robin van Persie (30 gólů, sezóna 2011/2012), Luis Suárez (31 gólů, sezóna 2013/2014).

sgdsvfrd(zdroj: bleacherreport.com)

Salah je také nejlepším africkým střelcem v Premier League v rámci jedné sezóny. Překonal Didiera Drogbu z Pobřeží Slonoviny, který v sezóně 2009/2010 v dresu Chelsea nastřílel 29 gólů.

dsvdv(zdroj: bleacherreport.com)

A v 90. minutě korunoval vítězství Liverpoolu Roberto Firmino. Pro něj to byla 15. ligová trefa v této sezóně. Stal se nejlepším brazilským střelcem v rámci jedné sezóny Premier League.

DSVDS(zdroj: bleacherreport.com)

Tento útočný trojzubec je v této sezóně opravdu k nezastavení. V Premier League bojuje o co nejlepší umístění. Jistě jim neunikne TOP4, ale Reds ještě mohou zabojovat o druhé místo. V Champions Legaue už jsou v semifinále, kde narazí na AS Řím, bývalý klub Mohameda Salaha...

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz