Zpět na » Premier League » Chelsea dala během osmi minut tři góly a otočila zápas se Southamptonem. Liverpool potvrdil herní pohodu proti Bournemouthu

Premier League - Chelsea dala během osmi minut tři góly a otočila zápas se Southamptonem. Liverpool potvrdil herní pohodu proti Bournemouthu

Chelsea dala během osmi minut tři góly a otočila zápas se Southamptonem. Liverpool potvrdil herní pohodu proti Bournemouthu © premierleague.com - Olivier Giroud

3

14.04. - REVIEW Ještě dvacet minut před koncem vedl Southampton nad Chelsea 2:0. Blues ale díky dvěma gólům Girouda a jedné trefě Hazarda otočili zápas během osmi minut na konečných 2:3. Fotbalisté Liverpoolu potvrdili svoji formu, Bournemouthu nedali jedinou šanci a zvítězili jasně 3:0.

Southampton FC - Chelsea FC 2:3

Branky: 21. Tadić (Bertrand), 60. Bednarek (Ward-Prowse) - 70. Giroud (Alonso), 75. E. Hazard (Willian), 78. Giroud

Southampton FC: A. McCarthy - Bednarek (90+2. Gabbiadini), Jošida, Hoedt - Soares, Romeu, P.-E. Höjbjerg, Bertrand - Ward-Prowse (80. Ch. Austin), Tadić (84. Sims) - S. Long

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill, Christensen - Zappacosta (61. Pedro), Fàbregas, Kanté, Alonso - Willian, E. Hazard (86. Moses) - Morata (61. Giroud)

První poločase se Chelsea herně nevydařil. Blues sice drželi míč na svých kopačkách častěji než soupeř, žádná z jejich sedmi střel ale nemířila mezi tři tyče. Naopak Southampton se prosadit dokázal. V jednadvacáté minutě se na levé straně rozběhl Ryan Bertrand. Bek Sotonu si to namířil do pokutového území, kde přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Dušana Tadiće a ten prostřelil Courtoise.

Na začátku druhého poločasu mohli domácí své vedení navýšit. V padesáté třetí minutě se do úniku dostal Shane Long. Obrana Chelsea ho ale dostihla a v tísni Long nezakončil přesně a přestřelil Courtoisovu bránu. Zhruba o sedm minut později už se Southampton z druhé branky radoval. V šedesáté minutě James Ward-Prowse našel centrovaným balonem ze standardní situace debutanta v domácím dresu - Jana Bednareka, který na zadní tyči prostřelil brankáře Chelsea.

Southampton tak vedl 2:0 a zdálo se, že Chelsea zažije další blamáž. Dvacet minut před koncem ale obrat hostů nastartoval Olivier Giroud. Francouzský útočník si v sedmdesáté minutě naskočil na Alonsův centr a hlavou snížil na 2:1. O pouhých pět minut později už bylo vyrovnáno. Obrana Southamptonu nechala ve vlastním vápně nepokrytého Hazarda, který tak měl dost času, aby si zpracoval Willianovu přihrávku a prudkou ranou vstřelil gól. Obrat z 2:0 na 2:3 Chelsea trval osm minut. V sedmdesáté osmé minutě se podruhé prosadil Giroud, který v pokutovém území využil příhodného odrazu a propálil vše před sebou. Chelsea tak vyhrála 2:3.

zdroj: premierleague.com

Liverpool FC - AFC Bournemouth 3:0

Branky: 7. Mané, 69. M. Salah (Alexander-Arnold), 90. Firmino (Oxlade-Chamberlain)

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Lovren (83. Klavan), V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson (C), Oxlade-Chamberlain - M. Salah, Firmino (90+1. Solanke), Mané (77. Milner)

AFC Bournemouth: Begović - Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels - Fraser, Gosling, L. Cook, Ibe (58. Mousset) - J. King - Defoe (70. C. Wilson)

Liverpool si pohodu z Ligy mistrů přenesl i do zápasu Premier League. Proti Bourneouthu začali domácí aktivně a už ve čtvrté minutě mohli jít do vedení. V pokutovém území se k míči dostal Mohamed Salah, jeho zakončení bez přípravy ale těsně minulo bránu. Sadio Mané byl o chvíli později úspěšnější. V sedmé minutě se senegalský fotbalista nejprve dostal k hlavičce, tu ale gólman Cherries zblokoval. Míč se však odrazil znovu k Manému, který ho dorazil do odkryté brány.

Reds měli i nadále velkou převahu další branku ale v prvním poločase nepřidali. Mrzet je to tolik nemuselo, protože Bournemouth byl prakticky neškodný. V první půli hosté vystřelili pouze jednou a navíc nepřesně.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí byli nadále aktivnější a své vedení podpořili ještě dvěma dalšími brankami. V šedesáté deváté minutě našel Alexander-Arnold přesným centrem Salaha, který hlavou přeloboval gólmana Begoviće. V samotném závěru pečetil výsledek 3:0 Roberto Firmino, který překvapil hostujícího gólmana střelou k bližší tyči.