Zpět na » Premier League » Liverpool akceptoval nabídku Američanů

Premier League - Liverpool akceptoval nabídku Američanů

0

Líbilo se

06.02. - Dvojice amerických obchodníků George Gillett mladší a Tom Hicks se můžou bez problémů stát novými majiteli Liverpoolu. Vedení Reds souhlasilo s nabídkou obou Američanů, kteří se poté mohou klubu ujmout.

George Gillet mladší spolu s Tomem Hicksem jsou už vlastníci jiných sportovních mužstev v zámoří. Prvně jmenovaný je majitelem kanadského hokejového velkoklubu Montrealu Canadiens a Hicks vlastní jiný tým NHL Dallas Stars a také basebalové Texas Rangers, jenž hrají nejvyšší americkou basebalovou soutěž MLB.

Základní částka, za kterou byli ochotni hlavní činovníci Liverpoolu klub prodat, se pohybovala okolo 175 miliónů liber, ale po přičtení dluhu Reds, který ke konci prosince minulého roku činil bez mála 45 miliónů liber, se konečná suma vyšplhala na 219 miliónů.

Právě vedení klubu doporučilo, aby byl liverpoolský tým svěřen do rukou amerických magnátů a dal tak přednost před dubajskými šejky, jenž měli o klub z města Beatles eminentní zájem.

Hlavní představitel Liverpoolu Rick Parry sdělil, že noví majitelé jsou připraveni do klubu investovat téměř okamžitě a později by měl být z jejich kapes zafinancován i nový stadión pro 60 000 fanoušků, který má stát na Stanley Parku a klub už pro jeho stavbu údajně i dostal povolení. Nový fotbalový stánek bude mít za úkol nahradit starý Anfield Road, jenž byl postaven už v roce 1884 a svou, v dnešní době s ne příliš vysokou kapacitou, je nedostačující.

„Cítím se být velice nadšen. Jsou to tři roky od doby, kdy jsme začali s jednáními o tom, kdo se stane novým majitelem Liverpoolu. Tímto krokem je to všechno u konce. Pro budoucnost klubu je to skvělá věc a pod vedením této dvojice se můžeme posunout na ještě vyšší úroveň. Díky této dohodě jsem velice optimistický. Loni v listopadu nám na stole ležely dvě skvělé nabídky. Po podzimním rozhovoru s Georgem jsem mu nejprve sdělil, že byl neúspěšný. On to však pochopil a popřál nám hodně štěstí. Ovšem vyjednávání s Araby se protáhla a do vánoc se nic nevyřešilo. I proto jsme se v lednu opět spojili s Georgem. Ovšem ten přišel s novým návrhem, protože chtěl klub odkoupit spolu s Tomem a i kvůli tomu se změnil charakter celé nabídky. Kdyby Hicks vstoupil do jednání už v listopadu mohli jsme mít celou věc vyřešenou již tehdy. Věřím, že tito velice úspěšní američtí podnikatelé zajistí pro Liverpool lepší finance a učiní pro něj správná rozhodnutí do budoucnosti,“ uvedl Parry.

Gillett a Hicks se tak stali již třetími americkými majiteli jednoho z klubů anglické Premier League. Manchester United vlastní Malcolm Glazer a Aston Villu Randy Lerner.

/ Fotbalportal.cz/itv-football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články