Zpět na » Premier League » Fanoušci rozhodli – Příznivci Liverpoolu jsou nejhlučnější v Premier League

Premier League - Fanoušci rozhodli – Příznivci Liverpoolu jsou nejhlučnější v Premier League

Fanoušci rozhodli – Příznivci Liverpoolu jsou nejhlučnější v Premier League © skysports.com, fotbalportal.cz - Fanoušci Liverpoolu

4

Líbilo se

13.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Někteří říkají, že na anglických stadionech už nepanuje tak bouřlivá atmosféra jako v minulosti. Každopádně je fotbal v Anglii stále náboženstvím a každý zápas je velkým svátkem. Nyní proběhl průzkum, jenž měl určit, který tým Premier League má nejhlučnější podporu. Tento žebříček ovládli příznivci Liverpoolu. Ti dokáží na Anfieldu rozpoutat peklo, ale slyšet jsou i na venkovních hřištích.

Průzkum zjišťoval názory více jak 4 000 lidí. Jednalo se převážně o fanoušky klubů z nejvyšší soutěže, ale i o bývalé hráče a manažery. Vše zorganizovaly společnosti Barclays a YouGov.

Žebříček ovládli fanoušci Liverpoolu. Ti byli označeni za nejhlučnější ze všech příznivců. Skvěle se prezentují nejen na domácím stánku, ale i při venkovních výjezdech.

dsv(zdroj: skysports.com)

Také se v průzkumu zjišťovalo, kteří fanoušci nejvíce zpívají. I tady dominovali fanoušci Reds, a především jejich známá hymna: You Will Never Walk Alone.

Následovaly hymny West Hamu (I´m Forever blowing Bubbles) a Stoke (Delilah). Tyto písně se nejvíce líbili i fanouškům ostatních klubů.

sdvsd(zdroj: skysports.com)

Mezi ty, kteří řadili fanoušky Liverpoolu nejvýše, patřili i příznivci Manchesteru United. Ti jsou považováni za čtvrté nejhlučnější na domácím stadionu, i přesto, že se v poslední době objevila kritika atmosféry na Old Trafford, což nedávno zmínil i José Mourinho.

Výzkum také ukázal, že fanoušci více oceňují to, zda hráči hrají srdcem a dávají do zápasu odhodlání, než to, zda se jim podaří zvítězit.

Více než čtyři pětiny fanoušků (81 %) uvedly, že mají pocit, že mají pozitivní vliv na hru, když jsou přítomni přímo na stadionu. Nejvíce to tvrdí fanoušci ze severu Anglie a z Midlands.

sdbfdfd(zdroj: skysports.com)

Podobně také 86 % příznivců říká, že jejich role podporování svého klubu je daleko důležitější, když zpívají a povzbuzují, než když jen sedí a sledují hru. Hned 82 % fanoušků Stoke říká, že zpěv je velmi důležitý.

V průměru 36 % příznivců uvedlo, že mohou být dvanáctým hráčem svého týmu. Necelá čtvrtina (24 %) šla dále. Ta tvrdí, že je schopna pozitivně ovlivnit výsledek zápasu.

Ve volbě zápasu, kdy fanoušci nejvíce ovlivnili konečný výsledek, byl zvolen duel mezi Liverpoolem a Manchesterem City, kdy Reds zvítězili 4:3.

Kompletní zpráva z tohoto průzkumu bude zveřejněna letos v květnu.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Oliva - 13.04. Odpovědět

Manchester United urcite nemuze byt 4. Tam je vzdy ticho jak v kostele...jedine, ze by se do toho pocitala i hudba z reproduktoru pred zapasem a v polocase, kterou musi takto poustet, protoze fanousci tam nezpivaji.

Oliva

Smajlík 2 Smajlík 2 evidentně jsi tam v životě nebyl

MUFC_RedArmy
DeviI - 13.04. Odpovědět

Musíš si pustit zvuk

DeviI
Srnek - 13.04. Odpovědět

Poslední dobou jsou aktivní jen na začátku, když se zápas rozjede tak jsou nejvíc zívajícím týmem

Srnek
DeviI - 14.04. Odpovědět

Řeč není o Chelsea Smajlík 4

DeviI

Hezký článek Smajlík 1 Letos to na Anfieldu opravdu řve Smajlík 7

AVSuvorov
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články