Zpět na » Premier League » Skutečně zaznamenal Eden Hazard pokles formy? Co říkají statistiky?

Premier League - Skutečně zaznamenal Eden Hazard pokles formy? Co říkají statistiky?

Skutečně zaznamenal Eden Hazard pokles formy? Co říkají statistiky? © skysports.com, fotbalportal.cz - Eden Hazard

3

Líbilo se

13.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE V poslední době byl několikrát kritizován. Podle některých nehraje Eden Hazard v dobré formě. O víkendu jej v dresu Chelsea čeká souboj proti sestupem ohroženému Southamptonu. Blues se pomalu vzdávají boje o Ligu mistrů. Ztrácejí na čtvrtý Tottenham už 10 bodů. Co říkají o posledních vystoupeních Edena Hazarda jeho statistiky? Opravdu je na tom špatně?

Od začátku letošního roku si Chelsea v Premier League připsala jen 3 výhry z 11 zápasů, přičemž nárůstu tlaku čelí Antonio Conte a v posledních týdnech se dostává do popředí i kritika Edena Hazarda.

Belgické křídlo v posledních šesti utkáních nezaznamenalo jediný gól a ani jednu gólovou asistenci. V tomto období Chelsea vyhrála pouze jednou, když porazil Crystal Palace 2:1. K tomu došlo v březnu.

I proto se nabízí srovnání s Hazardovým poklesem formy ze sezóny 2015/2016, kdy se blížilo ke konci kouzlo Josého Mourinha, jenž trávil své druhé angažmá na Stamford Bridge. Eden Hazard nebyl schopen navázat na své výkony z předešlé sezóny, ve které získal ocenění pro nejlepšího hráče celé Premier League.

Ale skutečně je to s Edenem Hazardem nyní tak špatné?

Při posledním duelu Chelsea proti West Hamu, který skončil remízou 1:1, byl Eden Hazard jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Neměl štěstí. Na bránu soupeře vyslal 5 střel, ale ani jedna se neujala. Pro své spoluhráče vytvořil tři obrovské šance.

Nebylo to poprvé, kdy v poslední době zaznamenal skvělé statistiky. Chelsea sice od startu nového roku vyhrála jen 4x z 20 soutěžních zápasů, ale Hazardovy výkony jsou konzistentní a nejsou špatné.

ddfg(zdroj: skysports.com)

Pokud se podíváme na jeho statistiky, které se týkají počtu střel na bránu, počtu povedených kliček a počtu doteků uvnitř soupeřovy šestnáctky, pak je na tom sedmadvacetiletý Eden Hazard prakticky stejně jako v první polovině sezóny. Dokonce v průměru na 90 minut si nyní připisuje více vytvořených šancí i střeleckých pokusů než na podzim.

V nedávných utkáních proti rivalům z TOP6, tedy proti Manchesteru City a Tottenhamu, byl Eden Hazard v centru pozornosti.

V duelu se Spurs jej zastínil dvougólový Dele Alli. Ale nebylo to kvůli Hazardově nedostatečnému úsilí. Eden Hazard vytvořil třikrát tolik šancí (6) než kterýkoliv jiný hráč na hřišti. Také se mu povedlo dotáhnout do zdárného konce 5 kliček přes soupeře. Nikdo neměl víc.

Proti Manchesteru City se Belgičan nedostal vůbec do hry, ale to drtivá většina mužstva Antonia Conteho. Italský kouč naordinoval svému celku destruktivní nefotbalovou taktiku. To Hazarda otrávilo.

„Když jsem opouštěl hřiště, měl jsem dojem, že jsem nehrál fotbal. Jen jsem běhal, ale nehrál jsem fotbal. Je to škoda. Mohl jsem hrát tři hodiny, ale stejně bych se nedotkl míče,“ pronesl tehdy Eden Hazard.

Statistiky samozřejmě nenabízejí celý příběh. Ale pokud jde o nedávné nedostatky Chelsea, pak se nabízí otázka: A pomáhají Hazardovi jeho spoluhráči dostatečně?

Jeho gólový účet je sice delší dobu zmražen na čísle 15, ale chybí mu jen 4 přesné zásahy, aby vyrovnal svou střelecky nejplodnější sezónu v Chelsea.

Je to dosažitelný cíl. Sobotní výlet na St. Mary´s Stadium by mohl být vhodným časem pro další krok k jeho naplnění...

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 13.04. Odpovědět

Pod Contem často nastupoval jako falešná devítka, což mu nesedí. Ale celková hra Chelsea je v útlumu.

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články