Zpět na » Premier League » Arsenal přestřílel Southampton, Chelsea remizovala s West Hamem a Liga mistrů se jí vzdálila

Premier League - Arsenal přestřílel Southampton, Chelsea remizovala s West Hamem a Liga mistrů se jí vzdálila

Arsenal přestřílel Southampton, Chelsea remizovala s West Hamem a Liga mistrů se jí vzdálila © premierleague.com - Danny Welbeck

0

08.04. - REVIEW Fotbalisté Arsenalu dokázali zareagovat ne nepovedený začátek zápasu, otočili nepříznivé skóre a vyhráli 3:2. Prohra minulý týden s Tottenhamem byla pro Chelsea výrazné klopýtnutí v boji o první čtyřku a Ligu mistrů. Další zaváhání Blues přidali dnes, kdy s dalším městským rivalem - West Hamem - pouze remizovali 1:1.

Arsenal FC - Southampton FC 3:2

Branky: 29. Aubameyang (Welbeck), 38. Welbeck (Iwobi), 81. Welbeck (Iwobi) - 17. S. Long (Soares), 74. Ch. Austin (Soares)

Arsenal FC: Čech (C) - Bellerín, Chambers, Mustafi, Kolašinac - Elneny, Xhaka - Iwobi, Nelson (64. Wilshere), Welbeck - Aubameyang (71. A. Lacazette)

Southampton FC: A. McCarthy - Bertrand (C), Jošida (72. Ch. Austin), Hoedt, Stephens, Soares - Tadić, Romeu, P.-E. Höjbjerg, Ward-Prowse - S. Long (80. Sims)

Arsenal se v posledních týdnech sezony soustřeďuje víc na Evropskou ligu, ve které má na rozdíl od Premier League reálnější šanci na kvalifikování se do Ligy mistrů. I proto byl v úvodu ligového utkání aktivnější a nebezpečnější Southampton. Už v osmé minutě byl blízko gólu James Ward-Prowse, který propálil Čecha, za brankáře ale zaskočil Héctor Bellerín, který před brankovou čarou odklidil míč do bezpečí. O minutu později pálil z úhlu Dušan Tadić, jeho tvrdou ránu ale domácí obrana srazila na roh.

Za úvodní aktivitu byli Svatí odměněni v sedmnácté minutě. Cédric Soares poslal centrovaný balon na přední tyč Čechovy brány. Obránce Mustafi podcenil souboj se Shanem Longem a nechal ho z hranice malého vápna gólově zakončit.

Gunners se ze špatného začátku oklepali po půlhodině hry. Danny Welbeck poslal průnikovou přihrávku do pokutového území na nabíhajícího Aubameyanga, který špičkou kopačky posunul míč za záda brankáře Southamptonu. Ještě před koncem poločasu domácí otočili skóre na svoji stranu. Dannymu Welbeckovi ve třicáté osmé minutě pomohla teč hostujícího hráče a Welbeckova střela díky tomu skončila v síti.

I ve druhém poločase byly k vidění šance na obou stranách. V šedesáté třetí minutě už se Shane Long radoval z druhé branky a z vyrovnání, jeho radost ale zastavil pomezní rozhodčí, který odhalil Longův ofsajd. Hosté se vyrovnání přesto dočkali. V sedmdesáté čtvrté minutě dával na 2:2 Charlie Austin, kterému na gól znovu přihrával Soares.

Z bodového zisku se hosté nakonec neradovali. V osmdesáté první minutě totiž Arsenalu vrátil vedení Danny Welbeck, který se prosadil přesnou hlavičkou. Závěr zápasu přinesl dramatické šance i vyloučení. Ve druhé minutě nastavení se ze hřiště za nesportovní oplácení poroučel Jack Stephens. O dvě minuty později ho doprovodil domácí Elneny, který viděl také červenou kartu. Na výsledku zápasu už se nic nezměnilo, Arsenal vyhrál 3:2.

zdroj: premierleague.com

Chelsea FC - West Ham United 1:1

Branky: 36. Azpilicueta (Morata) - 73. J. Hernández (Arnautović)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger - Moses (78. Pedro), Kanté, Fàbregas, Alonso - Willian, E. Hazard - Morata (78. Giroud)

West Ham United: Hart - Rice, Ogbonna, Cresswell (64. Evra) - Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku - E. Fernandes (70. J. Hernández), Mário (84. Cullen) - Arnautović

V úvodu londýnského derby se oba týmy zastřelovaly - Hazard v šesté minutě těsně minul tyč Hartovi brány, Arnautovičova střela o necelých deset minut později Courtoise rovněž neohrozila, protože ji zblokoval Cahil. V dalších minutách byla přece jen nebezpečnější Chelsea, která se dostala k několika dobrým střelám. Morata neproměnil svůj únik a Willian svým typickým obstřelem těsně minul pravou tyč.

Skóre se měnilo necelých deset minut před koncem poločasu. Ve třicáté šesté minutě se k odraženému balonu ve vápně dostal César Azpilicueta. Španělský bek si míč rychle zpracoval a špičkou kopačky ho posunul za Harta.

Na začátku druhého poločasu mohli domácí své vedení posílit. Ve čtyřicáté osmé minutě se ve vápně do zakončení dostal Willian, ani tentokrát ale nemířil přesně. V padesáté deváté minutě rozvlnil po Willianově přihrávce síť Morata, při převzetí přihrávky se ale nacházel ve velmi těsném ofsajdu, což pozornosti rozhodčího neuniklo.

Nevyužitých šancí mohli domácí začít litovat v sedmdesáté třetí minutě. Obrana Chelsea na hranici vápna nepokryla útočníka Chicharita, který převzal zpětnou Arnautovičovu přihrávku a nekompromisní ranou srovnal na 1:1.

Pět minut před koncem se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co Kanté v souboji o míč poslal k zemi Arnautoviče, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. O chvíli později mohl na druhé straně rozhodnout Giroud, jeho hlavička ale skončila jen na tyči. Londýnské derby tak skončilo nerozhodně 1:1.