Zpět na » Premier League » V derby to nevyšlo. Kdy může Manchester City oslavit titul?

Premier League - V derby to nevyšlo. Kdy může Manchester City oslavit titul?

V derby to nevyšlo. Kdy může Manchester City oslavit titul? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdy Pep Guardiola oslaví svůj první titul v Premier League?

1

Líbilo se

08.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ta nejsladší možnost padla. Manchester City mohl oslavit zisk mistrovského titulu po zdolání největšího rivala. Měl United na lopatě, když vedl už 2:0, ale Red Devils senzačně otočili na 2:3. Oslavy titulu se tedy odložily. Kdy je nejbližší možný termín korunovace nového mistra Anglie? Co ještě Citizens potřebují, aby byli jistými vítězi?

V sobotu večer to vypadalo, že bude korunován nový mistr Anglie. Stalo by se to nejdřív v historii Premier League. Manchester City vedl v poločase nad Manchesterem United 2:0. Pokud by vedení udržel, mohl by začít křepčit.

Manchester United ale otočil díky dvěma gólům Paula Pogby a rozhodujícímu zásahu Chrise Smallinga na 2:3. Domácím tak pokazil a odložil oslavy mistrovského titulu.

Navzdory porážce má ale Manchester City stále třináctibodový náskok na svého městského soka. Kdy tedy mohou oslavit svůj třetí titul za posledních 6 let?

Příště ve Wembley určitě ne

Následující kolo hraje Manchester City 14. dubna ve Wembley, kde se postaví Tottenhamu. Ovšem dokonce, i když Citizens budou opouštět Londýn se třemi body v kapse, ještě nebudou moci slavit. Nicméně pokud následující den Manchester United prohraje s doma beznadějně posledním West Bromwichem, pak se City může začít radovat.

Jediná souhra výsledků, která může Manchesteru City přinést titul už příští víkend, je jeho výhra nad Tottenhamem a zároveň prohra Manchesteru United.

Pokud ne 15. dubna, tak kdy?

Nyní má Manchester City o třináct bodů více než Manchester United. Do konce soutěže oba týmy ještě odehrají 6 zápasů. Citizens potřebují ještě získat 6 bodů bez ohledu na zisk Manchesteru United.

To znamená, že pokud Citizens zvítězí příští víkend ve Wembley, bude jim k titulu stačit porazit doma Swansea. Zápas se hraje 22. dubna.

Existuje však varianta, že k potvrzení dojde dřív. Uprostřed týdne, 18. dubna, hraje Manchester United v Bournemouthu. Pokud by po tomto utkání byla mezera větší než 13 bodů, pak by už měl Manchester City titul jistý.

Může k tomu dojít ještě později?

Samozřejmě, pokud bude Manchester United nadále vítězit a Manchester City bude ztrácet body a mezera se bude zmenšovat.

Pokud Spurs porazí Manchester City a Manchester United podle očekávání porazí West Bromwich, pak se oslavy odloží nejméně do 29. dubna, kdy hrají Citizens na půdě West Hamu.

Vyhlídky na to, že by Guardiolův celek nezískal mistrovský titul ještě v dubnu, jsou sice nepravděpodobné, ale může se stát cokoliv.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články