Zpět na » Premier League » Čech s Rosickým se opět činili

Premier League - Čech s Rosickým se opět činili

0

05.02. - Redakce Premie League na Fotbalportalu.cz Vám nyní poprvé nabídne podrobné ohlédnutí za výkony českých fotbalistů ve 26. kole nejvyšší anglické fotbalové soutěže. V rámci naprosto nové rubriky Česká stopa tak budete moci každý týden sledovat, jak hrají naši krajánci na ostrovech.

Laštůvka opět v základu, Srníček šanci nedostal
V utkání Fulham – Newcastle se teoreticky na trávníku mohlo představit hned duo našich brankářů. Nakonec však dostal příležitost pouze svěřenec Chrise Colemana Jan Laštůvka. Bývalý hráč Baníku Ostrava zamířil do Londýna na začátku sezóny z ukrajinského Ĺ achtaru Doněck. V poslední době se začínal pravidelně objevovat v základní sestavě Fulhamu a nejinak tomu bylo i v utkání s Newcastlem. Ačkoliv domácí byli v zápase lepším týmem, Laštůvka v bráně odvedl velice spolehlivý výkon a i on pomohl Cottagers k zisku 3 bodů. Hlavně před přestávkou měl s útočnými výpady hostů hodně práce. Nejprve vyrazil levou nohou pokus Taylora a pak vychytal i novou akvizici Magpies Onyewa. Když už nic nenaznačovalo tomu, že by český gólman měl přijít o čisté konto, udeřil až v nastavení Obafemi Martins a trochu tak pokazil Laštůvkovi radost z vítězství svého mužstva a nedovolil mu si připsat první vychytanou nulu v Premier League (nepočítám Laštůvkovo pozdní střídání při remíze 0:0 s Watfordem). Pavel Srníček na straně hostů příležitost ke hře nedostal a zůstal na lavičce náhradníků.
Jan Laštůvka (Fulham):
Hodnocení podle Skysports.com: 6,1 z 10 možných, 12. nejvyšší známka z hodnocených hráčů Fulhamu
Komentář podle Skysports.com: Jeden opravdu dobrý zákrok
Pavel Srníček (Newcastle) nebyl podle Skysports.com hodnocen

Čech počtvrté v řadě s nulou
Další velmi důležitý zápas pro oko českého diváka byl k vidění na The Valley. Petr Čech se opět po dlouhém zranění postavil mezi tři tyče brány Chelsea a svými fantastickými zákroky dovedl Blues ke třem bodům. Ačkoliv mužstvo londýnských šampiónů udávalo zápasu tempo, český reprezentant musel ukázat to nejlepší ze svého brankářského umění. Jeho úspěšné zásahy dováděli domácí fotbalisty a fanoušky doslova k šílenství. Čech se poprvé vyznamenal v prvním poločase, kdy zneškodnil neuvěřitelným zákrokem střelecký pokus Hollanda zahrávaný ze standardní situace. Podruhé se jeden z nejdražších hráčů Chelsea činil v 70. minutě. Konečky prstů vytáhl Fayeho projektil nad a zajistil hostům nejtěsnější možné vítězství, protože Charlton si poté již žádnou větší šanci nevytvořil.
Petr Čech (Chelsea):
Hodnocení podle Skysports.com: 8,2 z 10 možných, 2. nejvyšší známka z hodnocených hráčů Chelsea