Zpět na » Premier League » Dele Alli dvěma góly v derby sestřelil Chelsea, Arsenal díky dvěma penaltám porazil Stoke

Premier League - Dele Alli dvěma góly v derby sestřelil Chelsea, Arsenal díky dvěma penaltám porazil Stoke

Dele Alli dvěma góly v derby sestřelil Chelsea, Arsenal díky dvěma penaltám porazil Stoke © premierleague.com - Dele Alli

2

01.04. - REVIEW Chelsea neudržela těsné vedení a nakonec v derby prohrála s Tottenhamem 1:3. Tím si výrazně zkomplikovala umístění v první čtyřce. Právě na čtvrtý Tottenham totiž ztrácí už osm bodů. Do sedmdesáté páté minuty se hrálo poměrně nezáživné a bezgólové utkání. V poslední čtvrthodině ale Arsenal dokázal i díky dvěma penaltám rozhodnout o výhře 3:0.

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 1:3

Branky: 30. Morata (Moses) - 45+1. Eriksen (Davies), 62. Alli (Dier), 66. Alli

Chelsea FC: Caballero - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso - Willian, E. Hazard - Morata

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - Dier (81. Wanyama), M. Dembélé - Lamela, Alli, Eriksen - Son (74. Kane)

První sérii šancí si vytvořila Chelsea, která v patnácté minutě zamkla Tottenham před jeho vápnem. Nápor Chelsea vyústil v tečovanou střelu Williana, po které se musel Lloris pořádně natahovat. O několik desítek vteřin později rozvlnil síť Marcos Alonso, na jehož kopačky se snesl centrovaný balon. Úvodní gól zápasu se ale nakonec nekonal, protože Alonso byl přistižen v drobném ofsajdu.

Chelsea byla nicméně aktivnější a problémy obraně Tottenhamu dělal zejména Marcos Alonso. Za svoji aktivitu byli domácí odměněni po půlhodině hry. Na centrovaný balon Victora Mosese nedosáhl Lloris ani Sánchez a ke gólové hlavičce se tak dostal Álvaro Morata.

Tottenham se po inkasovaném gólu snažil získat sebevědomí, snahy o svižné kombinace však srážely nepřesnosti. Přesto se Tottenham dočkal vyrovnání ještě před poločasem. V nastaveném čase Victor Moses přišel u vlastního vápna o balon, který se dostal k Eriksenovi. Ten se dlouho nerozpakoval a přestože jeho tvrdá rána mířila do středu brány, tak dokázala Caballera překvapit a zapadla pod břevno.

Nadšení z vyrovnání si Tottenham přenesl i do druhého poločasu. V šedesáté druhé minutě se po dlouhém pasu Dierově pasu z vlastní poloviny dostal do samostatného úniku Dele Alli, který zakončením kolem Caballera otočil skóre na stranu Spurs. O pouhé čtyři minuty později po Eriksenově rychlé narážečce unikl po pravé straně Son. Ten sice gólmana Chelsea neprostřelil, obrana Blues ale dala prostor ke gólové dorážce Allimu.

Na dva rychlé góly Spurs Chelsea nedokázala reagovat. Tottenham tak poprvé v historii Premier League vyhrál na půdě Chelsea.

zdroj: premierleague.com

Arsenal FC - Stoke City 3:0

Branky: 75. Aubameyang (pen.), 86. Aubameyang, 89. A. Lacazette (pen.)

Arsenal FC: Ospina - Bellerín, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (76. Xhaka), Wilshere (C) (76. Mchitarjan) - Ramsey, Özil, Welbeck (61. A. Lacazette) - Aubameyang

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters - Allen, Ndiaye - Bauer, Shaqiri, Sobhi (80. Crouch) - Diouf (61. Berahino)

Arsenal sice v prvním poločase držel míč na svých kopačkách častěji, do prvního náznaku šance se ale dostali hosté. Ve čtvrté minutě se o technický obstřel pokoušel Shaqiri, jeho rána ale horní roh Ospinovy brány minula.Hra Arsenalu byla bez nápadu, a proto i bez větších šancí. Nejvýraznějším momentem byl Ramseyho pokus o lob, který skončil na břevně.

Ve druhém poločase se Arsenal snažil víc tlačit do zakončení, v padesáté osmé minutě ale po Monrealově zpětné přihrávce Elneny neprostřelil hradbu těl soupeře. O deset minut později Shaqiri zkoušel zaskočit Ospinu přímo z rohového kopu a málem se mu to povedlo - Švýcar trefil vzdálenější tyč.

Vysvobozením byla pro Arsenal sedmdesátá čtvrtá minuta, kdy Özil ve vápně klopýtl o nohu Martinse Indiho a rozhodčí nařídil pokutový kop. Toho se ujal Aubameyang, který přesnou ranou k tyči poslal domácí do vedení. Zhruba o deset minut později zimní posila vykouzlila úsměv na Wengerově tváři podruhé. Aubameyang se po rohovém kopu dostal k balonu a tvrdou ranou bez přípravy propálil Butlanda.

Jak byly první tři čtvrtiny zápasu nezáživné a na góly skoupé, v závěrečné čtvrthodině se domácí příznivci dočkali ještě třetí trefy. Alexandre Lacazette ve vápně neustál souboj s obráncem soupeře a rozhodčí na popud čárového nařídil druhou penaltu. Lacazette namířil do stejného místa jako před ním Aubameyang a pečetil na končených 3:0.