Zpět na » Premier League » Romelu Lukaku a jeho 100 gólů v Premier League ve statistikách

Premier League - Romelu Lukaku a jeho 100 gólů v Premier League ve statistikách

Romelu Lukaku a jeho 100 gólů v Premier League ve statistikách © skysports.com, fotbalportal.cz - Romelu Lukaku

3

Líbilo se

01.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Včera vstoupil do klubu ligových kanonýrů Premier League. Romelu Lukaku proti Swansea otevřel skóre už v 5. minutě. Byl to jeho 100. gól v nejvyšší anglické soutěži. I díky němu Manchester United zvítězil 2:0 a udržel si druhé místo. Romelu Lukaku je 28. hráčem, kterému se takovýto počin povedl. Jak bude pokračovat a které legendy překoná?

V této sezóně to byl pro Romelua Lukakua patnáctý přesný ligový zásah v dresu Manchesteru United. Pomohl k výhře 2:0 nad Swansea. I přes částečnou kritiku se dá považovat jeho premiérová sezóna v na Old Trafford za poměrně úspěšnou.

Pro belgického útočníka to byl jubilejní stý gól v Premier League. Před ním to dokázalo 28 hráčů. Potřeboval na to 216 zápasů, což znamená 12. nejrychlejší záznam. Překonal Didiera Drogbu, jemuž se to podařilo ve 220. utkání.

gds(zdroj: skysports.com)

Ve věku 24 let a 322 dní je Romelu Lukaku pátým nejmladším hráčem, který nastřílel alespoň 100 gólů v Premier League. Před ním jsou Michael Owen, Robbie Fowler, Wayne Rooney a Harry Kane.

Součet 100 gólů rozložil do tří týmů. V dresu Chelsea v Premier League neskóroval. Během hostování ve WBA vstřelil 17 gólů, dalších 68 přidal v Evertonu. V Manchesteru United zbývajících 15.

esefse(zdroj: skysports.com)

Dvouciferného počtu ligových gólů dosáhl Romelu Lukaku už v 6 sezónách v řadě. Neplodnější byl v minulé sezóně, kdy v barvách Toffees skóroval 25x.

Z celkového počtu 100 gólů dal Lukaku 52 branek levou nohou, 26 pravou nohou, 21 hlavou a jeden gól jinou částí těla. Hned 95 gólů vstřelil z prostoru uvnitř pokutového území, včetně 6 penalt.

dfds(zdroj: skysports.com)

Oblíbeným soupeřem Romelua Lukakua je West Ham. V 11 ligových zápasech proti Kladivářům nashromáždil 9 gólů. Osmkrát se trefil proti Sunderlandu a šestkrát proti dalším 6 klubům.

sge(zdroj: skysports.com)

Na stý gól mu včera přihrál Alexis Sánchez, ale jeho dvorním nahrávačem byl Kevin Mirallas v Evertonu. Ten mu asistoval u 10 gólů. V Manchesteru United jsou na tom v tomto ohledu zatím nejlépe Anthony Martial a Juan Mata. Oba nahráli Lukakuovi na 3 branky.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 01.04. Odpovědět

Dobrá práce Lukaku, jen houšť a větší kapky ! Smajlík 7

Kuzma
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články