Zpět na » Premier League » Mohamed Salah v závěru zachránil Liverpoolu tři body. Manchester United bez problémů porazil Swansea

Premier League - Mohamed Salah v závěru zachránil Liverpoolu tři body. Manchester United bez problémů porazil Swansea

Mohamed Salah v závěru zachránil Liverpoolu tři body. Manchester United bez problémů porazil Swansea © Ghanasoccernet.com - Mohamed Salah

0

31.03. - REVIEW Liverpool nevstoupil do zápasu šťastně a už po dvanácti minutách prohrával. Reds se ale nevzdali a ve druhém poločase otočili skóre na svoji stranu. Vítěznou branku vstřelil šest minut před koncem Mohamed Salah. Manchester United rozhodl o výhře nad Swansea během prvních dvaceti minut, kdy se trefil Lukaku a Sánchez.

Crystal Palace - Liverpool FC 1:2

Branky: 13. Milivojević (pen.) - 49. Mané (Milner), 84. M. Salah (Robertson)

Crystal Palace FC: Hennessey - Wan-Bissaka (88. Fosu-Mensah), Kelly, M. Sakho, van Aanholt - McArthur, Cabaye (73. Loftus-Cheek), Milivojević (C) - Townsend, Ch. Benteke, Zaha

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum (64. Lallana, 70. Lovren), Henderson (C), Milner - M. Salah, Firmino, Mané (64. Oxlade-Chamberlain)

V první šanci zápasu se překvapivě ocitli domácí. V deváté minutě se za obranu Liverpoolu dostal Zaha, jeho zakončení ale Karius ramenem vyrazil do autu. O tři minuty později se souboj Zaha-Karius opakoval. Brankář Liverpoolu tentokrát minul míč a sestřelil domácího fotbalistu k zemi. Rozhodčí nařídil penaltu a brankáři Reds ukázal žlutou kartu. Pokutového kopu se ujal kapitán Palace Luka Milivojević, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Liverpool se od té doby drželi více na míči, obětaví hráči Crystal Palace ale celou řadu jejich střel zblokovali. Ve třicáté minutě sice Sadio Mané z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě, jeho gólové hlavičce ale předcházelo ofsajdové postavení, a proto branka neplatila. Krátce před poločasem brankář Hennessey výrazně podržel svůj tým. Mohamed Salah rozehrával rohový kop a prudkým centrem našel na první tyči Maného, který mířil do dolní části brány, domácí gólman ale pohotovým zákrokem udržel čisté konto.

Krátce po začátku druhé půle už se hosté dočkali. Ve čtyřicáté deváté minutě poslal James Milner do malého vápna ostrý přízemní centr přesně na nohu Maného, který jemnou tečí vyzrál na Hennesseye. Během následujících deseti minut měly šance na skórování oba týmy. V dresu Crystal Palace to byl Christian Benteke, který měl na kopačkách dvě slibné šance. Někdejší útočník Liverpoolu se ale proti bývalému klubu neprosadil.

V závěrečné desetiminutovce byl aktivnější Liverpool a několik minut před koncem se dočkal vítězné branky. Mohamed Salah si v pokutovém území pohrál s obráncem soupeře a přízemní ranou rozhodl o výhře Liverpoolu 1:2.

zdroj: premierleague.com

Manchester United - Swansea City 2:0

Branky: 5. R. Lukaku (Alexis Sánchez), 20. Alexis Sánchez (Lingard)

Manchester United: de Gea - A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Young - N. Matić, P. Pogba - Mata (90+1. McTominay), Lingard (76. A. Herrera), Alexis Sánchez (76. Rashford) - R. Lukaku

Swansea City: Fabiański - van der Hoorn, F. Fernández, Mawson - Naughton, King, Ki Song-jung (46. T. Carroll), Clucas (55. Routledge), M. Olsson - Dyer (46. T. Abraham), A. Ayew

Manchester od úvodu jasně dominoval a potvrdil to už v páté minutě. Jesse Lingard ve vápně posunul míč Lukakuovi, který z penaltového puntíku poslal míč neomylně pod břevno. Romelu Lukaku mohl vedení United zvýšit už o šest minut později, tentokrát ale jeho střelu po zemi gólman Fabianski zneškodnil.

Po dvaceti minutách hry rozjel Jesse Lingard druhou gólovou akci svého týmu. Jeho přihrávka našla rozběhnutého Alexise Sáncheze, který se dostal za obranu Labutí a překonal polského brankáře. Manchester United tak vedl pohodlně 2:0. Ze strany soupeře nehrozilo Manchesteru vůbec žádné nebezpečí - hosté za celý první poločas nevystřelili směrem na bránu ani jednou.

Ve druhém poločase domácí pokračovali ve své aktivní hře. V padesáté páté minutě mohl po standardní situaci přidat další gól Sánchez, hlavou ale mířil těsně nad břevno. Hosté se k náznakům šancí dostali až v závěrečné třetině hry. Tammy Abraham ale své příležitosti využít nedokázal. Manchester United tak vyhrál zaslouženě 2:0.