Zpět na » Premier League » Je tottenhamský Dele Alli nejlepším mladým hráčem na světě?

Premier League - Je tottenhamský Dele Alli nejlepším mladým hráčem na světě?

Je tottenhamský Dele Alli nejlepším mladým hráčem na světě? © skysports.com, fotbalportal.cz - Dele Alli

2

Líbilo se

19.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mauricio Pochettino odvádí v Tottenhamu skvělou práci. Výborně pracuje s mladými hráči a zapojuje do prvního týmu Spurs. Nebojí se jim dát příležitost i ve velmi útlém věku. Provedl to tak i s Dele Allim. O něm nyní argentinský trenér prohlásil, že je nejlepším mladým hráčem na světě. Momentálně nevidí žádného jeho vrstevníka, který by byl lepší než on. Je tomu skutečně tak?

„Když ho porovnáte, jedenadvacetiletého Dele Alliho, se všemi hráči na světě, myslím si, že je v rámci své věkové kategorie nejlepší na světě. Díky své formě, gólům asistencím...díky tomu všemu. Pro mě je prostě Dele Alli nejlepším mladým hráčem na světě, tak to je,“ prohlásil Mauricio Pochettino.

Bylo to naprosto jednoznačné a vymezující. V této sezóně bývá Dele Alli kritizován za svou formu. Snaží se splnit vysoké standardy, které si nastavil během svých prvních dvou sezón v dresu Tottenhamu. Ale po minulém ligovém zápase, který Spurs zvládli a vyhráli s Bournemouthem 4:1, poskytl Mauricio Pochettino svému svěřenci plnou podporu.

Argentinský lodivod Kohoutů jistě dělá dobře. Je snadné zapomenout na to, jak je Dele Alli stále mladý. Jedenáctého dubna dovrší 22 let. Je rozumné naznačit, že velká část kritiky, které se mu v této sezóně dostává, nezohledňuje nesrovnalosti, které se obyčejně očekávají na úrovni výkonnosti mladého hráče.

Možná je to proto, že o zázraku z MK Dons víme už tak dlouho. Bylo to před čtyřmi a půl lety, když Dele Alli v osmnácti letech nastoupil v záloze MK Dons proti Manchesteru United a se svým týmem šokoval Anglii vítězstvím 4:0. Poté se vrátil z hostování do Tottenhamu a během tří sezón nastřádal už 99 startů v Premier League.

Zaznamenal zatím 34 ligových gólů a 25 asistencí. Pouze pět hráčů nastřádalo do dovršení 22 let více gólů než Dele Alli. A jen tři si připsali více gólových přihrávek - Ryan Giggs, Wayne Rooney a Cesc Fábregas.

fef(zdroj: skysports.com)

Není pochyb o tom, že Dele Alli je jedním z nejtalentovanějších a nejvýkonnějších mladých ofenzivních hráčů, které jsme mohli v posledních letech v Anglii vidět.

Ale jak naložit s názorem Mauricia Pochettina, že Dele Alli je nejlepším mladým hráčem na celém světě?

Je to těžké definovat. Různé pozice, různé soutěže, odlišné úrovně...Ale mezi ofenzivními hráči má Dele Alli vskutku výborná čísla. Vypadá přesvědčivě. Od jeho debutu v Premier League v srpnu 2015 v 5 nejlepších evropských ligách žádný hráč mladší 22 let nedokázal nastřílet více gólů a nasbírat více asistencí než Dele Alli.

Ve skutečnosti byl přímo zapojen do 59 gólů (34 gólů sám dal, na 25 dalších přihrál). Je to o 11 „bodů“ lepší číslo než u druhého mladého hráče v pořadí.

vdsv(zdroj: skysports.com)

Vede žebříček asistencí před Ousmanem Dembelem z Barcelony, který do španělského velkoklubu přestoupil za 97 miliónů liber. Pouze Timo Werner nastřílel více gólů než Dele Alli. Ten už dovršil 22 let.

Co se týče mladších hráčů než 21 let, tak pouze Kylian Mbappé, který je v Paris Saint-Germain zatím stále na hostování z Monaka, se v této sezóně zapojil do více gólů než Dele Alli. Mbappé dal 13 gólů a přidal 8 asistencí. Celkem má tedy 21 „kanadských bodů“. To Dele Alli jich má 15.

Maxi Gomez, jedenadvacetiletý útočník Celty Vigo, má také 15 „kanadských bodů“. Dvacetiletý Leon Bailey z Bayeru Leverkusen a jedenadvacetiletý Malcom z Bordeux jich mají 14. Je zajímavé, že jak Gomez, tak Malcom byli spojováni s přestupem do Tottenhamu.

sdvs(zdroj: skysports.com)

Pokud se podíváme na statistiky v počtu vytvořených šancí, tak více příležitostí než Dele Alli vytvořil pro své spoluhráče pouze Malcom. Ačkoliv Mbappé, Bailey a Julian Brandt z Leverkusenu jsou na tom velmi podobně.

desg(zdroj: skysports.com)

Čísla ukazují zajímavý pohled na úroveň Dele Alliho. Hraje za skvělý anglický klub a je pro něj velkým přínosem. Je důležitým hráčem Spurs. Mauricio Pochettino je velmi rád, že jej má ve svém kádru, a moc dobře ví, co říká, když svého svěřence staví na ten nejvyšší stupínek mezi mladými hráči.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

No najsprostejsim je urcite Smajlík 3

Blue_Lion
dalko - 19.03. Odpovědět

Pravda

dalko
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články