Zpět na » Premier League » Salah se čtyřmi góly podílel na demolici Watfordu

Premier League - Salah se čtyřmi góly podílel na demolici Watfordu

Salah se čtyřmi góly podílel na demolici Watfordu © premierleague.com - Mohamed Salah

0

17.03. - REVIEW Liverpool v kole okleštěným o čtvrtfinálové zápasy FA Cupu rozstřílel Watford, kterému nasázel pět gólů. Výrazný podíl na vysoké výhře má Mohamed Salah, který ke čtyřem brankám přidal i jednu asistenci.

Liverpool FC - Watford FC 5:0

Branky: 4. M. Salah (Mané), 43. M. Salah (Robertson), 50. Firmino (M. Salah), 78. M. Salah (Mané), 85. M. Salah

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson - Can (27. Milner), Henderson (C), Wijnaldum (71. Oxlade-Chamberlain) - M. Salah, Firmino (79. Ings), Mané

Watford FC: Karnezis - Britos (81. Janmaat), Prödl, Mariappa, Holebas - Doucouré, Capoue - Femenía, Richarlison (65. Hughes), Pereyra - Deeney (C) (70. Okaka)

Liverpool nakročil za úspěchem v podobě tří bodů už v začátku zápasu. Ve čtvrté minutě si Mohamed Salah pohrál s obránci Watfordu i samotným brankářem Karnezisem, kterého překonal zakončením mezi nohy. Liverpool v dalších minutách dominoval zápasu, a i proto se Watford k ničemu vážnějšímu nedostal.

Hlavní postavou první půle byl Egypťan Mohamed Salah. Nejlepší střelec ligy ve čtyřicáté minutě znovu prověřil gólmana soupeře. Tentokrát z vzájemného minisouboje vyšel vítězně brankář Karnenzis, který Salahovu střelu z hranice vápna vyrazil na roh. Už o tři minuty později se ale Mohamed Salah těšil z druhé trefy. Andew Robertson ve čtyřicáté třetí minutě narýsoval přesný centr, na který brankář Watfordu nedosáhl a na zadní tyči se zjevil zakončující Salah. Liverpool tak vedl po prvním poločase 2:0.

Podobně jako v prvním poločase se Liverpool trefil i zkraje druhého poločasu. Mohamed Salah se tentokrát stylizoval do role asistenta, když svým centrem našel Firmina, který efektní patičkou zvýšil na 3:0.

Mohamed Salah byl střelecky při chuti i v závěru zápasu. V sedmdesáté osmé minutě si v pokutovém území znovu několikrát zasekl balon, tím zmátl soupeře a jemným, zato přesným zakončením namířeným do dolního rohu brány upravil na 4:0. Na konečných 5:0 dával pět minut před koncem znovu Salah, který za brankovou čáru dorazil Ingsovu střelu.

zdroj: premierleague.com