Zpět na » Premier League » Manchester City porazil díky dvougólovému Davidu Silvovi neškodné Stoke

Premier League - Manchester City porazil díky dvougólovému Davidu Silvovi neškodné Stoke

Manchester City porazil díky dvougólovému Davidu Silvovi neškodné Stoke © premierleague.com - David Silva

1

12.03. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru City rozhodli zápas na začátku obou poločasů - deset, respektive pět minut po zahájení obou půlí se pokaždé prosadil David Silva. Po výhře 0:2 Manchesteru City stačí k potvrzení titulu ještě tři vítězství.

Stoke City - Manchester City 0:2

Branky: 10. Silva (Sterling), 50. Silva (Jesus)

Stoke City: Butland (C) - Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Stafylidis - Allen, Cameron, Ndiaye - Shaqiri, Jesé (63. Crouch), Choupo-Moting

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany (C), Otamendi, Zinčenko - De Bruyne, Fernandinho, Silva - Sterling (84. B. Silva), Jesus, Sané

Manchester City vstoupil do zápasu ideálním způsobem a už od desáté minuty vedl. Raheem Sterling na pravém křídle utekl domácí obraně a mohl si tak připravit centr do vápna. Sterlingův balon našel nabíhajícího Davida Silvu, který prudkou ranou propálil Butlanda.

Hosté si v dalších minutách drželi výraznou herní převahu, a přestože další gól v prvním poločase nevstřelili, nemuseli se od soupeře bát prakticky žádného nebezpečí. Ve dvacáté třetí minutě sice Shaqiri přešel přes Zinchenka, po jeho přihrávce ale Ndiaye minul bránu. Na dlouhou dobu to byl jediný pokus domácího týmu o zakončení.

Ve druhém poločase Citizens znovu těžili z dobrého nástupu a z práce Davida Silvy. Zkušený Španěl si v padesáté minutě počkal na skákavý centr a i pod tlakem vybíhajícího Butlanda dokázal dostat míč do sítě. Hosté tak vedli 0:2.

Stoke City bylo i nadále neškodné a šance si tvořili hlavně hosté z Manchesteru. V padesáté osmé minutě se do vápna vřítil Fernandinho, z velkého úhlu ale rozvlnil pouze boční síť domácí brány. O chvíli později míč v pokutovém území vybojoval Sterling, ani on jej ale za brankovou čáru nakonec nedopravil.

Další šanci na navýšení vedení měli hosté zhruba deset minut před koncem. Hráči Stoke si při rozehrávce na vlastní polovině počínali příliš laxně a přišli o míč. Do úniku se tak dostal Raheem Sterling. Anglický křídelník kličkou obešel brankáře Butlanda, v ten moment ho ale o zakončení připravil jeden z vracejících se domácích fotbalistů. Manchester City tak porazil sestupem ohrožené Stoke 0:2.

zdroj: twitter.com/premierleague