Zpět na » Premier League » Pierre-Emerick Aubameyang je frustrován z bizarního pravidla v Evropské lize

Premier League - Pierre-Emerick Aubameyang je frustrován z bizarního pravidla v Evropské lize

Pierre-Emerick Aubameyang je frustrován z bizarního pravidla v Evropské lize © atomicsoda.com - Pierre-Emerick Aubameyang

3

Líbilo se

12.03. - Útočník Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang přiznal svoje zklamání z toho, že kvůli pravidlu UEFA, které podle jeho slov “nedává smysl“, nemůže reprezentovat svůj nový tým v utkáních Evropské ligy. Gabonský útočník po svém příchodu z Borussie Dortmund nemůže nastupovat za Arsenal v Evropské lize, protože do ní spadl i jeho bývalý klub.

Aubameyang se nemůže zbavit pocitu křivdy z podivných regulí UEFA, které mu zakazují nastupovat v Evropské lize za Arsenal, jelikož v soutěži působí i jeho bývalý celek Borussia Dortmund.

Ten se do Evropské ligy propadl po vyřazení v základních skupinách Ligy mistrů, a ačkoli Aubameyang za německý klub letos v Evropské lize ani jednou nenastoupil, jakožto bývalý hráč Dortmundu už za jiný tým hrát nesmí.

„Jsem opravdu frustrovaný, protože ta pravidla jsou trochu... Nevím, jak to říct anglicky, ale jsem zklamaný, protože nemohu pomoci svému týmu,“ svěřil se Aubameyang.

„Ale to je život, musím se s tím vyrovnat. Nemohu hrát každý třetí den. Když jsem byl v Dortmundu, hrál jsem každé tři dny, teď hraji jednou týdně. Není to lehké.“

Navzdory tomu, že nemůže přispět Arsenalu v boji o titul v Evropské lize, těží Aubameyang alespoň v Premier League ze souhry s Henrichem Mchitarjanem, se kterým se oba jedním gólem a asistencí podíleli na nedělní výhře 3:0 nad Watfordem.

„Je to velké vítězství,“ dodal. „Tým odvedl dobrou práci a jsou z toho skvělé tři body. Na začátku to bylo těžší, ale teď se cítím lépe. V lednu jsem moc nehrál, takže pro mě bylo složité najít herní rytmus.“

„Teď se ale cítím lépe, v posledních týdnech jsem na sobě hodně pracoval a jsem spokojený, protože se cítím lépe.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články