Zpět na » Premier League » Manchester United díky dvěma gólům Rashforda porazil v derby Liverpool, Chelsea s Crystalem Palace překvapení nepřipustila

Premier League - Manchester United díky dvěma gólům Rashforda porazil v derby Liverpool, Chelsea s Crystalem Palace překvapení nepřipustila

Manchester United díky dvěma gólům Rashforda porazil v derby Liverpool, Chelsea s Crystalem Palace překvapení nepřipustila © independent.co.uk - Marcus Rashford

4

10.03. - REVIEW Fotbalisté Manchesteru těžili z dobrého prvního poločasu. Domácím dvakrát vyšla akce po ose de Gea-Lukaku-Rashford, a proto o poločase vedli o dva góly. Ve druhém poločase se sice Liverpool snažil, víc než snížení ale nevykřesal. Chelsea i přes v závěru inkasovaný gól zaslouženě porazila Crystal Palace.

Manchester Untied - Liverpool FC 2:1

Branky: 14. Rashford (R. Lukaku), 24. Rashford - 66. Bailly (vla.)

Manchester United: de Gea - A. Valencia (C), Smalling, Bailly, Young - McTominay, N. Matić, Mata (88. Lingard) - Rashford (70. Fellaini), R. Lukaku, Alexis Sánchez

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold (80. Wijnaldum), Lovren, V. van Dijk, Robertson (84. Solanke) - Oxlade-Chamberlain (62. Lallana), Milner (C), Can - M. Salah, Firmino, Mané

Manchester United nebyl jako ve většině zápasu s velkými týmy tak urputně soustředěn na obranu. Liverpool sice držel míč na svých kopačkách častěji, United se ale nebyli tak zatažení a rychlými přechody do útoku si tvořili šance.

Domácí se tak už ve čtrnácté minutě dostali do vedení. Dlouhý de Geův nákop Romelu Lukaku sklepl pro rozběhnutého Marcuse Rashforda. Ten se s míčem dostal až do vápna, kde se zaseknutím zbavil bránícího Alexandera-Arnolda a střelou k tyči překonal Kariuse.

Velkou šanci na vyrovnání měli hosté ve dvacáté třetí minutě. Nemanja Matić při rohovém kopu neuhlídal Virgila van Dijka, jeho hlavička však těsně minula levou tyč domácí brány. Vzápětí Liverpool poznal neúprosnou sílu pravidla „nedáš-dostaneš“. O minutu později se domácí znovu díky dlouhému nákopu brankáře de Gey dostali na útočnou polovinu. Tam znovu díky Lukakuovi udrželi balon a znovu díky přesnému zakončení Marcuse Rashforda skórovali.

Krátce před poločasem se mohli United radovat potřetí. Obrana Liverpoolu za sebou nechala Juana Matu, který nebyl v ofajdu a ke kterému se snášel centrovaný balon. Mata však netušil, že má čas na zpracování a efektními ale příliš horlivými nůžkami minul bránu.

Ve druhém poločase Manchester více kontroloval své vedení a Liverpool dobýval pokutové území soupeře četnými centry. Po jednom takovém hosté nastřelili Valenciovu ruku, rozhodčí však penaltu nenařídil. Snížení se Liverpool dočkal v šedesáté šesté minutě, kdy si Maného centr do vlastní brány srazil Eric Bailly. Víc už ale Liverpool nedokázal. Manchester tak vyhrál 2:1.

zdroj: premierleague.com

Chelsea FC - Crystal Palace 2:1

Branky: 25. Willian (Kanté), 32. Kelly (vla.) - 90. van Aanholt (Zaha)

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) - Zappacosta, Fàbregas (88. Pedro), Kanté, Alonso - Willian, Giroud (72. Morata), E. Hazard (88. Bakayoko)

Crystal Palace FC: Hennessey - Wan-Bissaka, Kelly, Tomkins, van Aanholt - Townsend (81. Čung-Jong), McArthur, Milivojević (C), Schlupp (75. Riedewald) - Ch. Benteke (46. Zaha), Sörloth

Chelsea v zápase s Crystal Palace nepřipustila žádné překvapení. Domácí byli od úvodu aktivnější. Ve třinácté minutě sice těsně nad břevno pálil hostující Townsend, jako první se přesto prosadila Chelsea. V pětadvacáté minutě Kanté posunul míč Willianovi, který z hranice vápna vypálil nechytatelně k levé tyči.

O sedm minut později už Chelsea vedla 2:0. Domácí využili rychlou křídelní akci. Z levé strany se míč dostal na pravou, kde jej Hazard přihrál doplňujícímu Zappacostovi. Italský bek chtěl ještě přihrávat, jeho centr si ale do vlastní sítě srazil Martin Kelly. V posledních vteřinách první půle mohl třetí gól domácích přidat Olivier Giroud. Francouzský útočník překonal gólmana hostů, na brankové čáře ho ale o radost z gólu připravil pohotovým obranným zákrokem Tomkins.

Chelsea byla i ve druhém poločase výrazně aktivnější, míč ale za brankovou čáru potřetí nedostala. Po vstřelení gólu hodně toužil Olivier Giroud, jeho radosti ale podobně jako v prvním poločase bránil James Tomkins. V šedesáté sedmé minutě už sice Tomkins na brankové čáře nebyl, tentokrát ale Giroudovu střelu zastavila tyč. Bývalý útočník se sice branky nedočkal, přesto se mohl radovat z tříbodového vítězství. Crystal Palace sice v samotném závěru díky van Aanholtovi snížil, prohru 2:1 už ale neodvrátil.