Zpět na » Premier League » Chelsea se neubránila a prohrála s Manchesterem City 1:0. Brighton prohloubil mizérii Arsenalu i čekání Petra Čecha

Premier League - Chelsea se neubránila a prohrála s Manchesterem City 1:0. Brighton prohloubil mizérii Arsenalu i čekání Petra Čecha

Chelsea se neubránila a prohrála s Manchesterem City 1:0. Brighton prohloubil mizérii Arsenalu i čekání Petra Čecha © premierleague.com - Bernardo Silva

0

04.03. - REVIEW Chelsea se po většinu zápasu s Manchesterem City bránila. Hosté dokonce ani jednou nevystřelili do prostoru Edersonovy brány. Citizens jednu ze svých šancí proměnili a vyhráli těsně 1:0. Arsenal nezachytil začátek zápasu a po pětadvaceti minutách prohrával s Brightonem o dva góly. Tuto ztrátu dokázali hosté pouze zmírnit, ne však smazat.

Brighton & Hove Albion FC - Arsenal FC 2:1

Branky: 7. Dunk, 26. G. Murray (Groß) - 43. Aubameyang (Xhaka)
Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Schelotto (69. Bruno), Duffy, Dunk, Bong - Knockaert (77. March), Stephens, D. Pröpper, Groß (86. Kayal) - Izquierdo - G. Murray
Arsenal FC: Čech - Chambers (83. Nketiah), Mustafi, Koscielny (C), Kolašinac - Wilshere, Xhaka - Mchitarjan (83. Bellerín), Özil, Iwobi (74. Welbeck) - Aubameyang

Arsenal nevstoupil do zápasu s Brightonem vůbec dobře a domácí se už v sedmé minutě ujali vedení. Petr Čech při rohovém kopu nedokázal odvrátit míč do bezpečí. Balon se tak odrazil k Lewisu Dunkovi, který jej dorazil do poloodkryté brány. Dobrý vstup do zápasu Brighton nabudil, naopak Arsenal nestíhal. Ve dvacáté minutě domácí vybojovali balon a dostali se s ním až do pokutového území. Knockaert zpětnou přihrávkou hledal Grosse, toho ale pohotovým zákrokem vychytal Petr Čech.

Ve dvacáté šesté minutě ale český gólman lovil balon ze své sítě podruhé. Čech znovu jen přihlížel tomu, jak domácí do vápna poslali centrovaný balon. Ten se snesl na hranici malého vápna odkud přesně hlavičkoval Glenn Murray. Brigton tak překvapivě vedl 2:0.

Naději do druhé půle Arsenal vykřesal ve čtyřicáté třetí minutě. Xhakovo zakončení se změnilo ve střílenou přihrávku, kterou do sítě účelně tečoval Pierre-Emerick Aubameyang. Poločasové skóre tak bylo 2:1.

Zejména začátek druhého poločasu z pohledu Arsenalu volal po vyrovnání. V padesáté osmé minutě zpoza vápna pálil Özil, o pět minut později v pokutovém území zakončoval Aubaymeang, oba hráči Arsenalu ale ztroskotali na domácím brankáři Ryanovi. Arsenal tak nedokázal ztrátu smazat a prohrál 2:1.

zdroj: premierleague.com

Manchester City - Chelsea FC 1:0

Branky: 46. B. Silva (Silva)
Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko (87. Danilo) - De Bruyne, Gündoğan, Silva (C) - B. Silva, Agüero (85. Jesus), Sané
Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - Moses, Fàbregas, Drinkwater, Alonso - Willian (78. Giroud), Pedro (82. Emerson) - E. Hazard (90. Morata)