Zpět na » Premier League » Návrat Rafy Beníteze na Anfield úspěšný nebyl. Liverpool porazil Newcastle 2:0

Premier League - Návrat Rafy Beníteze na Anfield úspěšný nebyl. Liverpool porazil Newcastle 2:0

Návrat Rafy Beníteze na Anfield úspěšný nebyl. Liverpool porazil Newcastle 2:0 © premierleague.com - Mohamed Salah

1

03.03. - REVIEW Liverpool přetavil svoji celozápasovou převahu ve dva góly. Na konci první půle se prosadil Mohamed Salah, který se tak v tabulce střelců dotáhl na Harryho Kane, ve druhém poločase se prosadil i Mané. V případě Sadia Maného šlo o 200. gól Liverpoolu pod vedením Jürgena Kloppa.

Liverpool FC - Newcastle United 2:0

Branky: 40. M. Salah (Oxlade-Chamberlain), 55. Mané (Firmino)

Liverpool FC: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain (79. Milner), Henderson, Can - M. Salah, Firmino (88. Matip), Mané (74. Lallana)

Newcastle United: Dúbravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, P. Dummett - Atsu, Merino (73. Hayden), Diamé, Kenedy - Jacob Murphy (84. Ayoze Pérez) - Gayle (66. Joselu)

Liverpool se proti Newcastlu rozjížděl zvolna. Domácí sice drželi míč na svých kopačkách výrazně častěji než soupeř, do výraznějších šancí se ale nedostávali. Když už se fotbalisté Reds dostali k možnosti zakončení, některý z obránců k nim rychle přistoupil a jejich zakončení zblokoval. Na první gól se tak čekalo až o závěru prvního poločasu.

Ve čtyřicáté minutě defenziva Newcasltu poprvé vážněji chybovala. Oba střední obránci Strak se stáhli k jednomu hráči Liverpoolu a volný prostor se tak otevřel pro Mohameda Salaha. Ten v pokutovém území převzal balon a pohodlně překonal Martina Dúbravku. V samotném závěru první půle mohlo být znovu vyrovnáno, Loris Karius se ale proti Merinově střele blýskl perfektním zákrokem.

Ve druhém poločase se domácí dalšího gólu dočkali dřív než v půli první. V padesáté páté minutě se po Firminově průnikové přihrávce dostal za obranu Mané, který propálil Dúbravku a zvýšil na 2:0. Ve zbývajícím čase už se zápas dohrával, Newcastle se podobně jako v prvním poločase do šancí příliš nedostával a Liverpool tak zvítězil 2:0.

zdroj: premierleague.com