Zpět na » Premier League » Arsenal nestačil na Manchester City ani v lize, prohrál znovu 3:0

Premier League - Arsenal nestačil na Manchester City ani v lize, prohrál znovu 3:0

Arsenal nestačil na Manchester City ani v lize, prohrál znovu 3:0 © premierleague.com -

1

01.03. - REVIEW O všem podstatném se rozhodlo už v prvním poločase. Arsenal se sice dostával do šancí, góly ale dávali výhradně hosté. City vedlo po prvním poločase 3:0 a druhý poločas už se hrál bez většího náboje. To i kvůli tomu, že šanci na snížení zahodil Aubameyang, který neproměnil penaltu.

Arsenal FC - Manchester City 0:3

Branky: 15. B. Silva (Sané), 28. Silva (Agüero), 33. Sané (Agüero)

Arsenal FC: Čech - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Kolašinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarjan, Özil, Welbeck - Aubameyang

Manchester City: Ederson - Walker (72. Zinčenko), Kompany (C), Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gündoğan, Silva - B. Silva, Agüero (82. Y. Touré), Sané

Arsenal minimálně v útoku předváděl lepší výkon než v neděli v pohárovém finále. Gunners byli v prvním poločase aktivnější, gól ale dát nedokázali. Síť se naopak rozvlnila na druhé straně. V patnácté minutě Leroy Sané předvedl výborný driblink, když od autové čáry přešel přes čtyři hráče Arsenalu, aby předal míč Bernardu Silvovi. Portugalský záložník si krátce zpracoval balon a přesnou střelou k tyči překonal Petra Čecha, který tak čisté konto znovu neudržel.

V dalších minutách měli domácí šance na vyrovnání. Xhaka z přímého kopu protáhl Edersona, o chvíli později se do zakončení ve vápně dostal Ramsey, i jeho ale zastavil hostující gólman. Arsenal si střelecké šance vytvářel, zatímco Manchester City je proměňoval. Ve dvacáté osmé minutě byl na začátku gólové akce hostů znovu Sané, který přesnou přihrávkou našel v pokutovém území Agüera. Ten okamžitě přiklepl balon nabíhajícímu Davidu Silvovi, který se prosmýkl přes Bellerína a prostřelil Čecha.

Ve třicáté třetí minutě Citizens trestali z rychlého přečíslení. Hosté nejprve na vlastní polovině převedli i pod tlakem napadajícího soupeře svižnou a přesnou kombinaci, díky které se do brejku dostal Agüero. Míč se postupně dostal až k Walkerovi, který přízemním centrem našel Saného a ten zakončením do protipohybu bránícího Bellerína i chytajícího Čecha zvýšil na 0:3. Pět minut před koncem první půle mohl demolici gólem podpořit i Agüero, argentinský útočník ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze Petra Čecha.

Po změně stran neměl Manchester City kam spěchat, a s míčem proto více hráli domácí. Největší šanci na snížení a případné zdramatizování zápasu měl Arsenal v padesáté druhé minutě. Otamendi v pokutovém území minul balon a místo toho nakopl Mkhitaryana. Rozhodčí neváhal a odpískal penaltu. Té se ujal Aubameyang, kop ale neprovedl dobře a jeho střelu k pravé tyči Ederson výborným zákrokem vyrazil.

Manchester City ve druhém poločase poprvé vystřelil až v sedmdesáté osmé minutě, Petr Čech se ale musel pořádně natahovat, aby zakončení Agüera konečky prstů vytěsnil mimo své tři tyče. Manchester City přesto vyhrál jasně a zaslouženě 3:0.

zdroj: premierleague.com